Nová hala Detroitu zažila úspešný debut

Red Wings vyhrali prvý prípravný zápas v Little Caesars Arene, k víťazstvu nad Bruins 5:1 prispel aj Tatar

Autor NHL.com / NHL.com

Detroit Red Wings v sobotu odohrali historický prvý prípravný zápas v novej hale Little Caesars Arena. A premiéra to bola viac ako vydarená. V novom domove, ktorá Red Wings nahradila ich dlhoročný stánok Joe Louis Arenu, domáci porazili Boston Bruins 5:1.

Natešení do nového prostredia boli okrem fanúšikov samozrejme aj súčasní členovia kádra Red Wings. Premiéry sa nemohli dočkať.

Druhýkrát v Číne. Aj s bonusovými nájazdmi

Canucks a Kings sa presunuli do Pekingu, úspešnejší boli nakoniec hráči Los Angeles

Autor Lukáš Vrkoč / NHL.com/sk

Keď NHL v Číne, tak so všetkým, čo k tomu patrí.

Hráči Los Angeles Kings a Vancouver Canucks absolvovali už aj druhý diel 2017 NHL China Games presented by O.R.G. Packaging - tentoraz v Pekingu. V čínskom megalopolise sa z výhry radovali vyslanci z Kalifornie, zápas sa skončil 4:3 po nájazdoch.

Halák vychytal výhru v derby proti Rangers

Slovenský gólman odchytal celý duel, Islanders oslavovali po výhre 2:1

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Slovenský brankár Jaroslav Halák predviedol výborný výkon v piatkovom prípravnom zápase proti New York Rangers. Prípravný zápas hraný v Bridgeporte Islanders vyhrali 2:1, Bratislavčan odchytal celý zápas a predviedol 33 zákrokov.
Za New York Rangers bodoval český talent Filip Chytil, ktorého si Rangers vybrali v tohtoročnom prvom kole draftu na 21. pozícii. V stredu na ľade pri svojej premiére proti New Jersey Devils rozhodol štyri sekundy pred koncom predĺženia pri hre štyroch proti trom o výhre 4:3. Do štatistík sa zapísal aj v dueli v Connecticute v presilovej hre a pomohol vyrovnať na 1:1.

Pánik zažiaril proti Detroitu troma bodmi

Útočník Chicaga sa blysol troma asistenciami, Blackhawks v príprave jasne zdolali Red Wings. Golden Knights prvýkrát prehrali

Slovenský útočník Richard Pánik nastúpil na prvý prípravný zápas pred blížiacou sa sezónou a hneď si pripísal tri body. Chicago Blackhawks opanovali duel proti Detroit Red Wings v pomere 6:1. Rodák z Martina najskôr v presilovke pripravil gól pre Alexa Debrincata, ktorý pre Blackhawks znamenal už náskok 3:0. Len o minútu neskôr spolupracoval pri prvom góle Brandona Saada, ktorý ozdobil svoj návrat do dresu Chicaga hetrikom. Pánik bol aj pri jeho treťom góle, ktorým v čase 41:53 zavŕšil debakel Red Wings.

Budaj odchytal dve tretiny, Tampa oslavovala

Slovenský brankár kryl 18 striel súpera, Lightning zdolali Hurricanes 4:3

Slovenský gólman Peter Budaj výrazne prispel k výhre v prípravnom dueli Tampa Bay Lightning nad Carolina Hurricanes v pomere 4:3. Tridsaťpäťročný gólman odchytal prvé dve tretiny, v ktorých kryl 18 striel z 20 pokusov súpera. Pred poslednou dvadsaťminútovku ho v bránke nahradil Michael Leighton.

V drese obhajcu Stanleyovho pohára Pittsburgh Penguins pri výhre nad Detroit Red Wings 6:5 po predĺžení zažiaril piatimi bodmi za gól a štyri asistencie Jake Guentzel. Za hostí zaznamenal štyri body za dva góly a rovnaký počet prihrávok Gustav Nyquist, ktorému v čase 58:00 pri góle na 5:5 asistoval slovenský forvard Tomáš Tatar.

Chicago začalo úspešne, Jurčo dvakrát asistoval

Slovenský útočník si pripísal dve prihrávky a pomohol Chicagu zvládnuť prvý prípravný zápas proti

Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal hneď v prvom prípravnom dueli tímu Chicago Blackhawks slovenský útočník Tomáš Jurčo. Dvadsaťštyriročný rodák z Košíc sa na výhre 5:2 nad celkom Columbus Blue Jackets podieľal dvoma asistenciami.

K víťazstvu prispel aj český obranca Jan Rutta, ktorý sa presadil v čase 32:18 a svojím gólom zvýšil už na 3:0 pre Chicago. Na ľade dokopy strávil 23:52 minút a okrem gólu si pripísal aj dve strely na bránku, jeden hit a dve zblokované strely súpera. Rutta navyše odohral takmer sedem minút v oslabení.

Halák prešiel cez Brooklynský most a má šancu na reštart

Slovenský gólman Islanders je späť s novou maskou i motiváciou. Zložitá sezóna ho posilnila

Autor Michael Langr / NHL.com/SK

Impozantný most Slovenského národného povstania na jednej a slávny Brooklyn Bridge na druhej strane ozdobili pred novou sezónou masku brankára Jaroslava Haláka. Prepojenie jeho rodnej Bratislavy s mestom jeho terajšieho pôsobenia je skutočne symbolické: skúsený gólman sa vracia z 'druhého brehu', na ktorom strávil prevažnú časť minulej sezóny, späť medzi stabilné jednotky NHL.

Pavelec udržal pri debute čistý štít

Český brankár v prvom vystúpení v drese Rangers nedostal gól a pomohol k výhre v príprave nad Islanders 1:0 po predĺžení

Český brankár Ondřej Pavelec sa v premiére v drese New York Rangers ukázal v dobrom svetle. V pondelkovom prípravnom zápase v derby proti New York Islanders nastúpil na prvých 40 minút duelu, pripísal si 10 úspešných zákrokov a pomohol k víťazstvu 1:0 po predĺžení. Duel dochytal Brandon Halverson a kryl sedem striel. V čase 62:31 rozhodol obranca Neal Pionk.

Rozhorel sa boj o miesto na súpiske Vegas

Pred mnohým hráčmi sa vďaka expanzii objavila možnosť zahrať si v najlepšej lige sveta

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Českí útočníci Tomáš Hyka a Tomáš Nosek úspešne začali svoj boj o miesto v kádri nováčika NHL Vegas Golden Knights. Klub z Nevady v nedeľu zahájil prípravu NHL na ľade Vancouver Canucks výhrou 9:4 a oboch krajanov bolo poriadne vidieť. Nosek bol za predstavenie ozdobené gólom a dvoma asistenciami vyhlásený za druhú hviezdu úplne premiérového zápasu Vegas a Hyka si pripísal dva góly.

Vegas v historicky prvom zápase oslavuje výhru

Vegas na úvod vyhralo, zažiarilo duo Čechov

Od slov sa prešlo k činom, novovzniknutý celok Vegas Golden Knights má za sebou prvý oficiálny zápas v NHL. A odštartoval impozantne. Tím zo štátu Nevada na úvod prípravy rozmontoval mužstvo Vancouver Canucks 9:4.

Začalo sa to ambicióznym plánom, postupne to dostávalo stále reálnejšie obrysy a teraz je to skutočnosť. Celok Vegas Golden Knights neodmysliteľne patrí na mapu zámorskej ligy, čo potvrdil úplne prvým zápasom.