Prečo Toronto vypadlo: Kapitán chýbal, M+M zmizli

Maple Leafs doplatili na Tavaresovo zranenie a chabú produkciu Matthewsa s Marnerom

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Montreal - Toronto 3:1

Zostrih: Skvelý Price priviedol Montreal k postupu

Carey Price pochytal 30 striel súpera, Canadiens v siedmom zápase na ľade Maple Leafs uspeli 3:1 a postúpili do 2. kola

• 04:56 •

Túto šancu bol hriech nevyužiť. Fanúšikovia Toronto Maple Leafs čakajú na Stanley Cup od roku 1967, ale stále márne. Tohtoročná príležitosť sa pritom zdala byť jedinečná.

Canadiens postúpili do 2. kola play off

Pondelkové zápasy play off: Montreal zavŕšil obrat v sérii proti Torontu, Islanders vyrovnali stav v súboji s Bostonom

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 04:56 •

Zloženie už rozohraného 2. kola play off je kompletné. Ako posledný tím ho doplnili Montreal Canadiens, ktorí v rozhodujúcom siedmom zápase na ľade víťaza Scotia Severnej divízie Toronto Maple Leafs vyhrali 3:1. Tím s najhoršou bilanciou po základnej časti zo všetkých šestnástich účastníkov bojov o Stanley Cup teraz vyzve Winnipeg Jets. Slovenský útočník Tomáš Tatar v zostave víťazov druhýkrát za sebou chýbal.

Montreal chváli hrdinu: Price nikdy nechytal lepšie

Brankár Canadiens pri troch výhrach v rade chytil 103 zo 109 striel a mal hlavnú zásluhu na postupe do 2. kola

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Price fantasticky zakročil

Price úžasne zakročil proti Hymanovi

Carey Price predviedol úžasný zákrok proti zakončeniu osamoteného Zacha Hymana a udržal Montreal vo vedení 1:0 nad Torontom

• 00:27 •

Určite to nie je žiadny neskúsený mládenec, pretože v hokeji už zažil veľa. Napriek tomu útočník Montreal Canadiens Brendan Gallagher s úctou povedal: "Nedokážem vám opísať, aké to je, keď nastupujete pred takýmto brankárom."

Nočné mory sa vracajú. Toronto: Už to zvládneme

Maple Leafs štvrtýkrát za sebou v play off mieria do duelu o všetko. Ich hviezdy mlčia a hrozba ďalšieho zlyhania rastie

Autor Lukáš Vrkoč via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Akoby sa v rámci psychoterapie dostali do štádia, keď to bude najviac bolieť. Keď budú z útrob vyvierať bolestivé a traumatizujúce zážitky.

Montreal si vynútil siedmy duel proti Torontu

Sobotné zápasy play off: Boston vďaka hetriku Pastrňáka odštartoval druhé kolo triumfom nad Islanders

Zostrih: MTL - TOR 3:2 pp.

Zostrih: Montreal po predĺžení vyrovnal sériu

Jesperi Kotkaniemi strelil rozhodujúci gól v predĺžení, Maple Leafs ovládli šiesty duel s Maple Leafs a opäť si predĺžili sezónu

• 05:01 •

Úvodné kolo v Scotia Severnej divízii pokračuje. Montreal Canadiens si vďaka víťazstvu na vlastnom ľade nad Toronto Maple Leafs 3:2 po predĺžení vynútili siedmy zápas. O výhre domácich, ktorí nastúpili bez slovenského útočníka Tomáša Tatara, v nadstavení rozhodol Jesperi Kotkaniemi.

Hokejisti Boston Bruins odštartovali boje v 2. kole play off NHL v MassMutual Východnej divízii sobotnou výhrou nad New York Islanders 5:2. Najvýraznejšiu zásluhu na tom mal český kanonier David Pastrňák, ktorý zažiaril hetrikom. Jeho krajan David Krejčí si pripísal tri asistencie a víťazný gól strelil obranca Charlie McAvoy.

Päť ťahákov pätnásteho dňa play off

V Kanade sa konečne hrá pred divákmi, Boston a Islanders rozbiehajú 2. kolo

Jeden možný postup do 2. kola bojov o Stanley Cup a k tomu vykročenie do tejto fázy v MassMutual Východnej divízii. To je ponuka v rámci sobotného programu NHL.

Canadiens zamotali sériu. A hurá pred fanúšikov

V Montreale bude tím ťahať za vyrovnaním série s Torontom 2500 divákov. Nič nemôže byť lepšie, znie z kabíny

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Prvýkrát sa vyhli vyradeniu a hneď sa majú na čo tešiť.

Carolina vyradila Nashville a postupuje

Štvrtkové zápasy play off: Hurricanes porazili Predators po ďalšom predĺžení, Montreal si vynútil šiesty zápas proti Torontu

Zostrih: CAR - NSH 4:3 pp.

Zostrih: Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho sa presadil krátko po začiatku predĺženia, Carolina uspela na ľade Nashvillu 4:3 a po výhre 4:2 na zápasy je v ďalšom kole

• 04:59 •

Carolina Hurricanes sa stali ďalším tímom postupujúcim do 2. kola play off. Vo štvrtkovom dueli na ľade Nashville Predators vyhrali 4:3 po predĺžení a sériu dotiahli do úspešného konca v pomere 4:2 na zápasy. Tím z Releighu v ďalšom súboji Discover Centrálnej divízie vyzve obhajcov Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Tavares bol s Torontom opäť na ľade

Kapitán Maple Leafs týždeň po zranení z 1. duelu play off trénoval, zatiaľ bez kontaktu

John Tavares bol po týždni opäť na ľade. Center Toronto Maple Leafs, ktorý 20. mája v 1. dueli play off proti Montreal Canadiens utrpel otras mozgu a zranil si koleno, korčuľoval v 'bezkontaktnom' drese rovnako ako Nick Foligno, ktorý vynechal posledné dva zápasy kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

V kúte. Montreal hľadá náboje

Canadiens v sérii s Torontom vypotili len štyri góly. Chceme sa vrátiť domov a pred fanúšikov, burcujú

Z očakávanej bitky kanadských hokejových obrov sa pomaly stáva jednoznačná záležitosť. A môže za to hlavne neschopnosť hráčov Montreal Canadiens dopraviť puk za chrbát brankára Toronto Maple Leafs Jacka Campbella. Na gól čakajú už 86 minút čistého času.