Prečo Predators vypadli: Zranený Saros, biedne oslabenia

Nashville v 1. kole s náhradnými brankármi nestačil na Colorado, doplatil aj na zlú disciplínu

Autor Michael Langr / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Zostrih: Avalanche-Predators 5:3

Colorado postúpilo po štyroch zápasoch

Cale Makar nazbieral gól a dve asistencie, Pavel Francouz si pripísal 28 zákrokov a Colorado vyhralo sériu 1. kola nad Nashvillom 4:0 na zápasy

• 05:01 •

Koncom jednotlivých sérií budú jednotlivé tímy postupne vypadávať zo súkolesia play off. NHL.com/sk o každom vyradenom klube prináša rozbor príčin, ktoré k tomu viedli i jeho vyhliadky do budúcnosti. Ako prvý z elitnej šestnástky stratil šancu získať Stanley Cup tím Nashville Predators.

Avalanche oslavujú postup, Penguins majú mečbal

Colorado vyradilo Nashville, Pittsburghu chýba už len jeden krok. Florida a Calgary vyrovnali série

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Colorado Avalanche najrýchlejším možným spôsobom prešli cez 1.kolo play off NHL a vyradili Nashville Predators 4:0 na zápasy. Krok od posunu do ďalšej fázy sú Pittsburgh Penguins, ktorí doma vyhrali nad New York Rangers 7:2 a vedú 3:1 na zápasy. Ďalšie dve série sú po pondelkových štvrtých zápasoch vyrovnané. Florida Panthers nepustili do dvojzápasového vedenia Washington Capitals a vyhrali na ich ľade 3:2 po predĺžení. Calgary Flames vonku uspeli po výsledku 4:1 proti Dallas Stars 4:1.

Úľava pre Colorado. Kuemper by mal byť v poriadku

Prvý brankár Avalanche odstúpil kvôli zraneniu oka, mohol by naskočiť už vo štvrtom súboji s Predators

Autor Marek Burkert / nezávislý autor NHL.com/sk

Svojich spoluhráčov poriadne vystrašil, ale je možné, že bude veľmi rýchlo späť. Gólman Colorado Avalanche Darcy Kuemper, ktorý kvôli zraneniu oka musel odstúpiť z tretieho duelu proti Nashville Predators, by mal byť v poriadku.

Trpezlivosť ruže prináša. Colorado prebúralo múr

Predators sa dlho bránili, ale ofenzívna smršť ich nakoniec zdolala. MacKinnon je najlepší na svete, povedal tréner

Autor Lukáš Vrkoč @NHLSVK / nezávislý autor NHL.com/sk

Chvíľami to pripomínalo krupobitie, ktoré nikdy neustane. Len obranca Cale Makar vyslal na bránku 12 striel, celkovo ich tam prešlo 51! A to ešte ďalších 34 obetavo zablokovali brániaci hráči Nashville Predators.

Panthers s prehľadom porazili Capitals a vyrovnali

Súhrn: Florida vyhrala 5:1, uspeli aj Rangers a Stars. Avalanche vedú už 2:0

Tím Florida Panthers, ktorý ovládol základnú časť NHL, ďalšie prekvapenie na svoj účet nedopustil. V druhom domácom vystúpení v úvode série proti Washington Capitals držitelia Presidents' Trophy jednoznačne zvíťazili 5:1 a do metropoly USA vyrazia za vyrovnaného stavu série 1:1 na zápasy. Po úvodnej tretej porážke v tretom predĺžení sa darilo aj New York Rangers, ktorí porazili Pittsburgh Penguins 5:2.

Nočná mora Predators: Zasypaní lavínou

Nashville zažil tretinu hrôzy, Colorado vyhnalo brankára Ritticha z ľadu. Nebolo to voči nemu fér, myslí si Ekholm

Autor Michael Langr @nhlsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Takto si svoj vstup do play off určite nepredstavovali. Nashville Predagtors zažili v úvodnom dueli na ľade Colorado Avalanche tretinu hrôzy, po ktorej si museli pripadať ako zasypaní lavínou. Brankár David Rittich po 15 minútach odišiel z bránkoviska a odkráčal rovno pod sprchu s päťgólovým 'batohom' na chrbte.

playoffs

Súhrn: Capitals na úvod zaskočili Floridu

Panthers prehrali 2:4. Avalanche nastrieľali Nashvillu sedem gólov a Penguins rozhodli v 3. predĺžení

Hokejisti tímu Florida Panthers, ktorí pred niekoľkými dňami prvýkrát v histórii klubu získali Presidents' Trophy pre najlepší tím základnej časti, vstup do vyraďovacích bojov nezvládli. V domácom prostredí podľahli 2:4 Washington Capitals, v drese ktorých nechýbal slovenský obranca Martin Fehérváry. Colorado Avalanche vysoko porazili Nashville Predators 7:2. Favoriti Západnej konferencie už v prvej tretine nastrieľali päť gólov.

Kto vyhrá Stanley Cup? Redakcia sa nezhoduje

Tento rok sa naše tipy rôznia. Dva hlasy majú Tampa a Colorado, jeden Florida a Rangers

Autor NHL.com/sk @NHLSVK

Najzaujímavejšia časť hokejovej sezóny je tu a my sme sa tradične vybrali na tenký ľad, ktorý leží pod nohami každého, kto sa rozhodol verejne predpovedať 'počasie' v play off.

Slovenské príbehy vyraďovacej časti

Černák je nabudený na ďalšiu obhajobu, Fehérváry môže v play off nadviazať na hviezdnu základnú časť

Autor Katarína Vilček - nezávislá editorka NHL.com/sk @NHLSVK

Do základnej časti ich zasiahlo desať. Niektorí stihli len pár zápasov, bez iných by si ich tímy nevedeli predstaviť ani jeden duel. Pred play off sa slovenskí hráči v NHL rozdelili presne na polovicu. Pre piatich z nich sa sezóna skončila a ďalší piati budú mať možnosť zabojovať o najcennejšiu hokejovú trofej na svete. V niektorých prípadoch už niekoľkýkrát v poradí.