Prečo Predators vypadli: Chýbajú ťahúni do play off

Hlavné dôvody vyradenia Nashvillu sú podobné ako v predchádzajúcich rokoch. Vedenie musí premýšľať, ako reštartovať káder

Autor Lukáš Vrkoč via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Nemôžu nadávať ani na to, že nezvládajú kľúčové momenty: séria Nashville Predators proti Carolina Hurricanes išla štyrikrát za sebou do predĺženia a tímy si v nich zhodne rozdelili po dve víťazstvá. To by bola remíza, ale v celkovom skóre to tak nebolo. Nashville padol v noci na piatok 3:4 a v sérii skončil po stave 2:4 na zápasy.

Majstri happyendov. Carolinu posunuli silné závery

Hurricanes v tretích tretinách zničili Nashville so skóre 9:2, zvládli aj posledné dve predĺženia. Aho: Nikdy sa nevzdávame

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Zostrih: CAR - NSH 4:3 pp.

Zostrih: Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho sa presadil krátko po začiatku predĺženia, Carolina uspela na ľade Nashvillu 4:3 a po výhre 4:2 na zápasy je v ďalšom kole

• 04:59 •

Z čisto štatistického hľadiska boli tie závery vyrovnané. Nashville Predators vybojovali predĺženia tretieho a štvrtého zápasu, ich súper piateho a šiesteho.

Carolina vyradila Nashville a postupuje

Štvrtkové zápasy play off: Hurricanes porazili Predators po ďalšom predĺžení, Montreal si vynútil šiesty zápas proti Torontu

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 04:59 •

Carolina Hurricanes sa stali ďalším tímom postupujúcim do 2. kola play off. Vo štvrtkovom dueli na ľade Nashville Predators vyhrali 4:3 po predĺžení a sériu dotiahli do úspešného konca v pomere 4:2 na zápasy. Tím z Releighu v ďalšom súboji Discover Centrálnej divízie vyzve obhajcov Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Nečas vytasil parádu a Hurricanes majú mečbal

Český útočník vyrovnal po sóle cez celé klzisko. Tréner Brind'Amour bol nadšený

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Český hokej začína mať v NHL ďalšiu veľkú hviezdu, ktorá je schopná rozhodovať osudy duelov v bojoch o Stanley Cup. Po Davidovi Pastrňákovi, ktorý dotlačil Boston Bruins do 2. kola, sa o to isté pokúša aj Martin Nečas.

Ďalšia fínska stena. Predators ospevujú Sarosa

Najprv 52 úspešných zákrokov, teraz dokonca 58. Fínsky brankár ničí strelcov Caroliny a drží Nashville v hre o postup

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Po dvoch zápasoch v Raleigh to s nimi vyzeralo zle-nedobre. Hráči tímu Nashville Predators stratili obidva duely na ľade Carolina Hurricanes a v hlavách sa im určite objavovali pochmúrne myšlienky o rýchlom vyradení z bojov o Stanley Cup.

Boston a Colorado postúpili do druhého kola

Súhrn play off: Capitals a Blues skončili. Jets majú tretiu výhru nad Oilers a Predators po dráme vyrovnali

Hokejisti Boston Bruins a Colorado Avalanche sa po odohraní nedeľného programu NHL stali prvými postupujúcimi tímami z 1. kola play off. Bruins vyhrali piaty zápas na ľade Washington Capitals 3:1. Pre slovenského obrancu Zdena Cháru sa tak séria proti bývalému tímu aj celá sezóna skončila. V najrýchlejšom možnom čase sa podarilo postúpiť Avalanche, ktorí s veľkým prehľadom zvládli aj štvrtý duel proti St. Louis Blues.

Bruins sú krok od postupu cez Capitals

Piatkové zápasy play off: Pastrňák si pripísal gól a prihrávku, McDavid a Draisaitl opäť narazili

Pastrňák trafil v presilovke

Pastrňák dal víťazný gól v presilovke

David Pastrňák v početnej výhode skóroval z pravého kruhu a svojím prvým gólom v tohtoročnom play off zvýšil náskok Bostonu na 2:0

• 00:48 •

Bitky o Stanley Cup v sobotu pokračovali štyrmi duelmi. Hráči Boston Bruins zdolali Washington Capitals so slovenským obrancom Zdenom Chárom 4:1, v sérii vedú 3:1 na zápasy a od postupu do druhého kola ich tak delí už len jeden krok. David Pastrňák pomohol k výhre gólom a prihrávkou.

Bruins po ďalšom predĺžení vedú nad Capitals

Stredajšie zápasy play off: Boston porazil Washington po góle Smitha v čase 85:48. Jets na úvod zaskočili Oilers

Smith strelil víťazný gól

Smith strelil víťazný gól v druhom predĺžení

Craig Smith v druhom predĺžení prekonal brankára Iľju Samsonova a rozhodol o triumfe Bruins nad Capitals

• 00:52 •

Hokejisti Boston Bruins a Washington Capitals aj v treťom zápase série predviedli poriadnu drámu, ktorá sa opäť skončila po predĺžení. Tentoraz dokonca až po druhom. Bruins po porážke v úvodnom zápase vyhrali druhýkrát za sebou a otočili stav série na 2:1. Na priebežných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, ktorým sa doma aj druhýkrát podarilo poraziť Nashville Predators.

Rovnako ako Carolina má na svojej strane vedenie aj ďalší z hlavných ašpirantov na zisk Stanley Cupu: Colorado Avalanche po boji porazili St. Louis Blues 6:3. Kanadský súboj Edmonton Oilers a Winnipeg Jets bol ešte len prvý v sérii a Jets v ňom zdolali domácich Oilers 4:1.

Nováčik zažiaril. Dostane šancu aj Mrázek?

Nedeljkovic sa na štarte play off chopil šance na úkor českého brankára. Hrať chcú všetci, pokrčil plecami

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Carolina - Nashville 5:2

Zostrih: Staal priviedol Carolinu k výhre

Jordan Staal dvakrát skóroval a pomohol Hurricanes v úvodnom zápase 1. kola poraziť Predators 5:2

• 04:56 •

Nebol pod takou paľbou ako jeho kolegovia z Minnesota Wild, St. Louis Blues alebo New York Islanders. Svoju úlohu však zvládol s istotou a 22 zákrokmi postavil základ výhry Carolina Hurricanes. Alex Nedeljkovic v pondelok zažil úspešný debut v play off NHL a po víťazstve 5:2 sa v sérii s Nashville Predators prihlásil o ďalší štart.

Bruins vyrovnali sériu proti Capitals

Pondelkové zápasy: Boston zdolal Washington 4:3 po predĺžení, Carolina a Colorado majú prvé triumfy

Bitky o Stanley Cup v noci na utorok pokračovali tromi duelmi. Boston Bruins okamžite zareagovali na úvodnú prehru s Washington Capitals, v druhom zápase série porazili Washington Capitals 4:3 po predĺžení a vyrovnali tak stav série na 1:1. Rozhodujúci gól dal Brad Marchand a Zdeno Chára tak proti svojmu bývalému tímu utrpel prvú porážku v play off.