Pod širým nebem rozhoduje faktor X

Zápas 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series se hrál v rekordní nadmořské výšce, extrémy k těmto duelům patří

Napsal Lukáš Hron @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Nikdy to není jen obyčejné hokejové utkání. Zápasy NHL hrané pod otevřeným nebem přinášejí unikátní možnost zažít tuhle hru v úplně jiných podmínkách, často až extrémních.

Zklamaný Francouz: Fanoušci by si zasloužili výhru

Český gólman Colorada šel do branky pod širým nebem ve třetí třetině za zraněného Grubauera, který asi vynechá pár zápasů

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Pro gólmana je to asi nejtěžší situace. Nemá ani čas se pořádně rozcvičit a musí upalovat mezi tyče. Brankáře Colorado Avalanche Pavla Francouze potkala tahle nečekaná patálie ve třetí třetině utkání Stadium Series pod širým nebem. Dělal, co mohl, porážce ale stejně zabránit nedokázal.

Stadium Series rozhodl Toffoliho hattrick

Francouz nahradil v průběhu utkání pod širým nebem zraněného Grubauera, ale po dvou gólech v poslední minutě uspělo L.A.

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Tyler Toffoli nastřílel hattrick a rozhodl tak o výhře Los Angeles Kings, kteří v duelu 2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series porazili domácí Colorado Avalanche 3:1. Dvěma asistencemi mu pomohl Anže Kopitar. Porážce nezabránil ani Pavel Francouz, jenž se do branky dostal po zranění Philippa Grubauera na začátku třetí třetiny.

Příští zápas Stadium Series míří do Raleigh

V roce 2021 budou hostitelským klubem Carolina Hurricanes a duel se odehraje na fotbalovém Carter-Finley Stadium

Klubem, který bude hostit duel Stadium Series v příštím roce, jsou Carolina Hurricanes.

Nejsme tak špatní, hodlají dokázat Kings

Nadmořská výška, mizerná forma... Všechno hraje proti Los Angeles. Ale chceme vyhrát a ukázat dobrou show, plánuje Carter

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Pro tenhle zápas sotva mohlo být většího outsidera. Hokejisté Los Angeles Kings jsou v Západní konferenci poslední, na play off ztrácejí propastných 19 bodů. V únoru vyhráli jediný zápas ze šesti.

Jejich soupeřem je celek Colorado Avalanche, jenž útočí na první místo konference. Do Colorado Springs, kde se bude sobotní duel 2020 Navy Credit Union Stadium Series hrát, přiletěli z pacifického pobřeží téměř z úrovně mořské hladiny a musí si zvykat na rozdíl z nuly na vysokohorskou výšku.

Velký duel jako předěl sezony? Začíná hon na titul

Colorado se vyšvihlo mezi top týmy NHL. Stadium Series pro něj může být startovní výstřel v závodu o Stanley Cup

Vedli si dobře, ba výborně. Zatím však šlo hlavně o to udržet se v množině týmů, které pevnýma nohama míří do play off. Až v dalších měsících se ukáže, kdo ze silných se vydrápe mezi ty nejsilnější a kdo nakonec dojde až na vrchol.

Velkolepé představení v netradičních kulisách

Letošní duel Stadium Series ve Philadelphii byl reklamou na hokej. Od show okolo až po drama na ledě

Napsal Michael Langr @NHLcs / NHL.com/cs

Tohle se vážně moc povedlo. Hokejisté Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins odehráli pod širým nebem zápas, který byl nejlepší možnou reklamou na hokej. A znovu tak potvrdili, že tato mimořádná utkání v hokejově netradičním prostředí mají smysl.

V obrat už jsem nevěřil, přiznal hrdina Voráček

Český útočník byl hvězdou Stadium Series, třemi body se postaral o velký comeback Flyers

Napsal Michael Langr / NHL.com/cs

Pršelo, jako kdyby nikdy nemělo přestat, šedivé mraky se valily nad městem. Ale pro Jakuba Voráčka i celou Philadelphii to přesto byl krásný večer. O to víc, oč chmurnější vypadal ze začátku.

Penguins rozladil nezvládnutý závěr

Pittsburgh měl slavnostní duel proti Flyers v rámci Stadium Series pod kontrolou, přesto mu protekl mezi prsty

Napsal Lukáš Vrkoč @nhlcz / NHL.com/cs

Hořkost, zklamání. Určitě taky vztek. Pocity, které se mísily v hráčích Pittsburghu po slavnostním venkovním duelu ve Philadelphii v rámci Stadium Series, byly téměř hmatatelné. Penguins měli duel skvěle rozjetý, nakonec ale museli přijmout porážku 3:4 po prodloužení.

"Jsme hodně zklamaní, protože máme jenom bod," nekličkoval trenér Pittsburghu Mike Sullivan. "Po většinu zápasu jsme byli lepší, hráči odvedli skvělý výkon."

Stadium Series: Voráček zazářil třemi body, Flyers se dočkali

Hokejisté Philadelphie uspěli na čtvrtý pokus pod širým nebem, porazili Pittsburgh 4:3 po prodloužení

Hokejisté týmu Philadelphia Flyers se na čtvrtý pokus dočkali vítězné radosti při utkáních pod širým nebem. A tahle výhra stála za to. V souboji dvou velkých rivalů na Lincoln Financial Field ve Philadelphii porazili Pittsburgh Penguins 4:3 po prodloužení, přestože po 56 minutách prohrávali 1:3.