Pamätník Sakic dodáva Coloradu guráž

Šéf klubu bol pri tom ako hráč, keď Avalanche naposledy postúpili do konferenčného finále. Teraz by sa chcel dostať až k Stanley Cupu

Autor Marek Burkert / nezávislý autor NHL.com/sk

Súčasný generálny manažér Colorado Avalanche Joe Sakic má v zbierke dva Stanley Cupy, Hart Trophy aj Conn Smythe Trophy. Päťdesiatdvaročný funkcionár je však aj pamätníkom posledného vystúpenia denverského klubu v konferenčnom finále.

Blues doznelo. Druhý mečbal už Avalanche využili

Helm vystrelil postupovú výhru Colorada 3:2 na ľade St. Louis 5,6 sekundy pred koncom

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Helmov postupový gól

Helm 5,6 sekundy pred koncom rozhodol o postupe

Darren Helm trafil 5,6 sekundy pred koncom z ľavého kruhu k tyčke a rozhodol o výhre Colorada v St. Louis 3:2 a o víťazstve v sérii 4:2

• 01:00 •

Semifinálová séria Západnej konferencie medzi Colorado Avalanche a St. Louis Blues sa skončila. Minule Blues výhrou po obrate nedovolili tímu z Denveru postúpiť, ale v zápase číslo šesť Avalanche kontrovali a odplatili to súperovi rovnakou mincou. Teraz sa im do cesty postavia Edmonton Oilers.

Zabudnúť a vyhrať. Avalanche nepanikária

Klub z Denveru bolestivo prehral piaty duel série so St. Louis, ale optimizmus mu nechýba. Zvládneme to, znie z kabíny

Už sa takmer videli vo finále Západnej konferencie. Hráči Colorado Avalanche k nemu boli blízko. V noci na štvrtok viedli v piatom dueli série proti St. Louis Blues ešte 53 sekúnd pred záverečnou sirénou 4:3. Nádejne rozbehnutá bitka im však pretiekla medzi prstami.

Nezdolní. Skvostný comeback udržal Blues nažive

St. Louis otočilo v Colorade z 0:3 na 5:4 po predĺžení, ustálo aj MacKinnonov hetrik

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Bozak predĺžil sériu

Bozak v predĺžení vynútil zápas číslo 6

Tyler Bozak prekonal Darcyho Kuempera strelou takmer od modrej čiary a rozhodol o výhre St. Louis na ľade Colorada 5:4 po predĺžení

• 01:03 •

Už to s nimi vyzeralo veľmi zle. Vlastne sa už takmer mohli baliť na dovolenku.

Stredajšie hity: Po 20 rokoch. Colorado je blízko

Avalanche by doma mohli oslavovať postup do finále Západnej konferencie, kde boli naposledy v roku 2002

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Play off je plnom prúde a my v ňom od druhého kola každý deň prinášame rubriku Hity dňa, ktorá zhrnie päť zaujímavostí pred ďalšími zápasmi. Pozrite si tie aktuálne pred nasledujúcim hracím dňom vyraďovacej časti.

Avalanche predviedli smršť a vracajú sa s mečbalom

Colorado na ľade Blues za päť minút otočilo z 0:1 na 4:1, v celej sérii vedie už 3:1 na zápasy

Kadriho prvý hetrik v play off

Kadri nastrieľal prvý hetrik v play off

Nazem Kadri strelil svoj premiérový hetrik v play off NHL a pomohol k výhre Colorada v St. Louis 6:3

• 00:53 •

Úvodné dva zápasy semifinálovej série Západnej konferencie medzi Colorado Avalanche a St. Louis Blues s výsledkami 3:2 po predĺžení a 1:4 možno vyvolali myšlienky a očakávania, že pred nami môže byť veľmi vyrovnaná séria. Po dueloch v Missouri je zrazu všetko inak.

Pondelkové hity: Tampa by sa už mohla radovať

Panthers v sérii s Lightning doplácajú na biednu produktivitu, Blues sú bez Binningtona pod tlakom

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Play off je plnom prúde a my v ňom od druhého kola každý deň prinášame rubriku Hity dňa, ktorá zhrnie päť zaujímavostí pred ďalšími zápasmi. Dnes sú na programe dva duely.

Makar, suverénny šéf obrany. Prišiel však o Girarda

Kľúčový bek Avalanche sa podľa trénera Bednara v poslednom období zlepšil hlavne v hre dozadu

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Dobrá správa pre obranu Colorado Avalanche: jej líder Cale Makar je počas 2. kola proti St. Louis Blues v excelentnej forme. A teraz tá zlá: defenzíva partie z Denveru až do konca play off prišla o ďalšieho ťahúňa Samuela Girarda.

Blues prišli o zraneného Binningtona

Brankár Blues odstúpil v prvej tretine a nahradil ho Husso, Avalanche prišli o beka Girarda

Brankár Jordan Binnington zo St. Louis Blues utrpel v sobotnom treťom dueli série 2. kola play off Západnej konferencie zranenie v dolnej časti tela a musel odstúpiť z hry. Stalo sa to v čase 6:45, keď ho zrazili spoluhráč Calle Rosén a útočník Avalanche Nazem Kadri, ktorý sa dôsledne tlačil k dorážke.

Útokom vpred. Avalanche si zobrali späť vedenie

Colorado vyhralo na ľade St. Louis 5:2, porazení navyše prišli o brankársku jednotku Binningtona

Zostrih: Avalanche - Blues 5:2

Kadri nazbieral dva body a Colorado vedie

Nazem Kadri si pripísal gól a prihrávku, Darcy Kuemper kryl 29 z 31 striel a Colorado sa ujalo vedenia nad St. Louis 2:1 na zápasy