Formula úspechu. Islanders ju našli včas

Greiss vychytal čisté konto, Islanders dovolili Flyers len 16 striel na bránku a postupujú. Boli sme skvelí, tešil sa tréner Trotz

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Greissovo čisté konto

Greiss nulou v siedmom zápase vychytal postup

Thomas Greiss vychytal výhru 4:0 nad Flyers a stal sa druhým brankárom v histórii Islanders, ktorý neinkasoval v dueli číslo 7

• 01:17 •

Nechýbalo veľa, aby si začali baliť veci a pripravovať sa na návrat domov. Hráči tímu New York Islanders nakoniec budú v nedeľu naozaj cestovať, ale úplne iným smerom. Na západ. Do Edmontonu.

Tím z Long Islandu zvládol kľúčový siedmy duel semifinálovej série Východnej konferencie bravúrne. Svojou typicky strojovou hrou utrápil mužstvo Philadelphia Flyers, vyhral 4:0 a raduje sa z postupu do finále konferencie.

Greiss vynuloval Flyers, Islanders postupujú

Sobotný zápas: Newyorčania v siedmom zápase zdolali Philadelphiu 4:0 a sú vo finále Východnej konferencie

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Hokejisti Philadelphia Flyers nedotiahli obrat v sérii 2. kola play off zo stavu 1:3 na zápasy a ich sen o zisku Stanley Cupu sa rozplynul. V rozhodujúcom siedmom dueli v Toronte podľahli New York Islanders 0:4 a tím z Long Islandu si prvýkrát od roku 1993 zahrá vo finále Východnej konferencie. Čaká ho súboj s Tampa Bay Lightning. Nemecký brankár Thomas Greiss k postupu pomohol svojím premiérovým čistým kontom v play off.

Siedmy duel? Dráma aj splnený sen

Flyers a Islanders čaká úžasná bitka o všetko, ktorá ich môže kapitulovať k historickému úspechu

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Každý do tohto bodu dokráčal inou cestou. New York Islanders v sérii 2. kola dvojzápasový náskok stratili, Philadelphia Flyers ho naopak heroicky stiahli. Vo výsledku sú však na tom obidva tímy rovnako - od postupu do finále Východnej konferencie ich delí len jedna výhra.

Pre Islanders aj pre Flyers platí: Ak sa to podarí, bude to pre nich historický úspech.

Alebo si myslíte niečo iné?

Philadelphia a Vancouver si vynútili siedme bitky

Štvrtkové zápasy: Flyers povzbudil návrat Lindbloma a uspeli po predĺžení, Demko vynuloval Vegas 48 zákrokmi

Provorov zariadil zápas číslo 7

Provorov rozhodol v druhom predĺžení

Ivan Provorov tečovanou strelou v čase 95:03 rozhodol o výhre 5:4 a o vyrovnaní celej série s Islanders na 3:3 na zápasy

• 01:00 •

Hokejisti Philadelphia Flyers a Vancouver Canucks ani druhýkrát nedovolili svojim súperom zavŕšiť postup do finále konferencií a vybojovali si rozhodujúce siedme zápasy 2. kola play off.

Oskar Strong. Philadelphia je stále v hre

Švédsky útočník Lindblom naskočil prvýkrát od decembra, Hart mučil protihráčov. A Flyers sú zrazu krok od postupu

Autor Marek Burkert / nezávislý autor NHL.com/sk

Privítanie Lindbloma

Lindbloma privítalo uznanlivé poklepanie hokejkami

Flyers a Islanders privítali na ľade útočníka Philadelphie Oskara Lindbloma, ktorý sa vrátil do hry po boji s vzácnou formou rakoviny

• 00:28 •

Opäť išli do zápasu o všetko, ale tentoraz v oveľa lepšej nálade. Hráči tímu Philadelphia Flyers dostali pred šiestym duelom proti New York Islanders konskú dávku energie, pretože sa vrátil do akcie ich spoluhráč Oskar Lindblom.

Lepšie začať... A postup je náš, veria Islanders

Musíme sa dostať na rovnaký level intenzity ako mužstvo, ktoré nemá čo stratiť, hovorí pred 6. zápasom tréner Trotz

Autor Michael Langr @nhlsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Ak si predstavíme New York Islanders ako raketu, tak aj fanúšikovia Philadelphia Flyers musia uznať, že jej kapitán Barry Trotz ju ovláda majstrovsky. V kokpite tohto nevyspytateľného stroja väčšinou stláča tie správne gombíky a presne vie, čo robí a čo funguje.

Philadelphia a Vancouver si udržali nádej

Utorkové zápasy: Flyers zdolali Islanders 4:3 po predĺžení, Canucks porazili Vegas 2:1

Aj po dvoch utorkových dueloch sú zatiaľ jediným známym semifinalistom Stanley Cupu Tampa Bay Lightning, pretože New York Islanders ani Vegas Golden Knights svoje prvé mečbaly nepremenili. Newyorčania v piatom zápase série Východnej konferencie podľahli Philadelphia Flyers 3:4 po predĺžení. Na Západe tím z Nevady nestačil na Vancouver Canucks a prehral 1:2.

Predĺženia sú naše. Flyers odmietli koniec

Philadelphia opäť stratila dvojgólový náskok, ale v predĺžení prácu dokončila. Darí sa nám nepanikáriť, teší sa tréner

Laughton udržal Flyers v hre

Laughton dal víťazný gól v predĺžení

Scott Laughton presmeroval nahodenie Ivana Provorova od modrej čiary a zariadil tak výhru Flyers po predĺžení, ktorá im odvrátila koniec sezóny

• 00:54 •

Stačilo málo, aby si v bubline v Toronte začali baliť veci a chystali sa na návrat domov. Hráči Philadelphia Flyers však tento scenár odmietli, keď v noci na stredu zdolali New York Islanders 4:3 po predĺžení a znížili stav série na 2:3 na zápasy.

Islanders naďalej frustrujú hviezdy. A postup je blízko

Hráči Philadelphie sa v troch prehratých zápasoch série zmohli len na tri strelené góly. Ale ešte nie je koniec, odkazujú

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Islanders - Flyers 3:2

Štvrtý zápas: Islanders - Flyers 3:2

Brock Nelson dal dva góly, Thomas Greiss si pripísal 36 zákrokov a Islanders za stavu 3:1 na zápasy siahajú na postup do finále konferencie

• 05:03 •

Už len jeden víťazný zápas - a New York Islanders si prvýkrát od roku 1993 vyskúšajú, aké je to hrať finále konferencie. Dve víkendové výhry pre nich znamenajú vedenie v sérii 3:1 a dva mečbaly, na ktoré sa tímu Philadelphia Flyers bude veľmi ťažko odpovedať.

Stars, Islanders aj Vegas siahajú na postup

Nedeľné zápasy: Faksa nazbieral za Dallas tri body, Islanders a Vegas vyhrali druhý zápas za dva dni

Autor NHL.com/sk

Po nedeľných zápasoch majú tri tímy postupové mečbaly. Dallas Stars, New York Islanders aj Vegas Golden Knights sú už len jednu výhru od finále konferencií. Stars hlavne vďaka trom bodom Radka Faksu tretíkrát porazili Colorado Avalanche a v sérii vedú 3:1. V zostave víťazov nechýbal slovenský bek Andrej Sekera, ktorý si pripísal jeden hit a dve zablokované strely. Rovnaký náskok ako Stars majú v sérii aj Islanders, ktorí druhýkrát v priebehu dvoch dní zdolali Philadelphia Flyers. Druhýkrát v priebehu 24 hodín sa po triumfe 5:3 nad Vancouver Canucks podarilo uspieť aj Golden Knights.