Proč Vegas vypadlo: Jalový útok, bídné přesilovky

Největší ofenzivní hvězdy Golden Knights propadly, brankář Fleury se nevyrovnal Priceovi na druhé straně

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Před startem série to čekal málokdo, hokejisté Vegas Golden Knights šli do semifinále s Montreal Canadiens jako jasný favorit. Přesto kanadský David nakonec amerického Goliáše udolal v šesti utkáních a o Stanley Cup si zahraje místo něj.

Mazáci. Price a Weber táhnou Montreal na vrchol

Dva kanadští veteráni chtějí ke spoustě medailí a pohárů přidat i nejcennější trofej. Jsou k ní blízko jako nikdy

Napsal Lukáš Hron via @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

V NHL odehráli dohromady přes 1700 zápasů, září v ní celkem 30 sezon. Drtivou většinu té doby patří k naprosté elitě soutěže, soupeři si s nimi nevědí rady.

Na vlnách euforie. Montrealské sny se zhmotňují

Kanadský outsider ale nemá dost. Užijeme si trochu volna a pak se zase pustíme do práce, zní z kabiny prvního finalisty

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: MTL - VGK 3:2 po prodl.

Sestřih: Lehkonen zajistil Montrealu postup do finále

Artturi Lehkonen gólem v čase 61:39 rozhodl o výhře Montrealu nad Vegas 3:2 po prodloužení a postupu do finále Stanley Cupu po 28 letech

• 05:03 •

Do play off postoupili s nejmenším počtem bodů. V prvním kole prohrávali už 1:3 na zápasy. Kvůli covid-19 nesmí na lavičku jejich hlavní kouč. Na rozdíl od konkurence mohou mít v hledišti jen 3500 diváků. A přesto jsou Montreal Canadiens prvními finalisty Stanley Cupu!

Hořká pravda pro Vegas. Útočníci selhali

Přijímám zodpovědnost, řekl po vyřazení kapitán Stone o ofenzivní bídě hvězd Golden Knights

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Začínají připomínat horolezce, kteří se sice dokáží vyškrábat do posledního výškového tábora, ale na pomyslný Everest je prostě osud nepustí.

Hokejisté Vegas Golden Knights podruhé za sebou končí v semifinále Stanley Cupu, v sérii s Montreal Canadiens padli v šestém duelu 2:3 v prodloužení a celkově 2:4 na zápasy.

Lehkonen poslal Canadiens do finále

Čtvrteční zápas play off: Finský útočník rozhodl v čase 61:39 o výhře Montrealu nad Vegas 3:2 po prodloužení

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

• 05:03 •

Montreal Canadiens slaví poprvé od roku 1993 postup do finále Stanley Cupu. V šestém utkání semifinále play off NHL zdolali Vegas Golden Knights 3:2 po prodloužení a sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Celek z Nevady sice dvakrát odpověděl na vedení domácích, ale po 99 sekundách nastavení rozhodl finský útočník Artturi Lehkonen.

Vegas musí přeřadit rychlost. Jinak končí

Golden Knights čelí vyřazení, potřebují góly od útočníků a forčeking ve vyšším tempu. Dokážeme to, věří kouč i hráči

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Tahle rychlost rozhodně stačit nebude. Pokud chtějí Vegas Golden Knights zachránit šance na postup do finále Stanley Cupu, budou muset v šestém utkání přeřadit na vyšší stupeň. Když se jim to nepovede, je téměř jasné, že proti rozjetým outsiderům Montreal Canadiens nemají šanci.

Vzpoura odložených. Veteráni zvedají Canadiens

Musíme svou práci dokončit, hlásí dočasný kouč

V minulosti patřili mezi hvězdy. Klíčové postavy týmů, které dobyly Stanley Cup. Bylo to ale už dávno; dnes mají tihle hráči před blížícím se koncem kariéry jiné postavení. U Montreal Canadiens hrají často až ve třetí či čtvrté formaci. Přesto ale pomáhají k úchvatnému tažení týmu směrem k finále.

Canadiens mají mečbol díky mladíkům

Tři ze čtyř gólů Montrealu v pátém zápase semifinále vstřelili hráči ve věku 21 let a méně

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Caufieldův přesilovkový zásah

Caufield v přesilovce proměnil nahrávku od Perryho

Corey Perry předložil bekhendem puk na hůl Colea Caufielda, který zakončil nechytatelně ranou z první

• 00:51 •

Příběhy v NHL a zejména ve Stanley Cupu jsou nevyzpytatelné. O tom je po posledním utkání zase méně pochyb.

Tvrzení, že velké zápasy rozhodují zkušenosti, postavili na hlavu mladíci z Montreal Canadiens, kteří dokonale ovládli páté semifinále proti Vegas Golden Knights. Při výhře 4:1 zajistili svými brankami postupový mečbol Jesperi Kotkaniemi, Cole Caufield a Nick Suzuki. Všichni ve věku 21 let a mladší.

Sázka na Fleuryho návrat Vegas nevyšla

Šestatřicetiletý gólman se znovu postavil do brankoviště, ale pro Golden Knights to nemělo vytoužený efekt

Fleury okradl o gól Armiu

Fleury se roztáhl na brankové čáře a vychytal Armiu

Joel Armia se snažil zakončit po krásné nahrávce, ale Marc-Andre Fleury předvedl úžasný zákrok betonem

• 00:39 •

Na jeden zápas nechali Vegas Golden Knights svou oporu vydechnout. Návrat Marca-Andre Fleuryho mezi tyče ale neměl v natěšené T-Mobile Areně vítězný účinek. Šestatřicetiletý gólman inkasoval z druhé střely a domácí po celý zápas jen vláli za rychlejšími a efektivnějšími hráči Montreal Canadiens. Až doklopýtali k porážce 1:4.

Canadiens dobyli Vegas a jsou výhru od finále

Úterní semifinále: Montreal přehrál Golden Knights 4:1, v sérii vede 3:2 a příště hraje doma

Sestřih: Vegas - Montreal 1:4

Sestřih: Suzuki a Price dovedli Montreal k výhře 4:1

Nick Suzuki dal gól a na dva nahrál, Carey Price předvedl 26 zákroků a Canadiens se výhrou 4:1 ujali vedení v sérii proti Golden Knights 3:2

• 04:58 •

Hokejisté Montreal Canadiens jsou jednu jedinou výhru od postupu do finále Stanley Cupu. To hráli naposledy před 28 lety, kdy v něm porazili Los Angeles Kings. Slavný kanadský klub se opět ujal vedení v semifinálové sérii s favorizovanými Vegas Golden Knights díky vítězství v T-Mobile Areně 4:1. Canadiens budou moct nyní za stavu 3:2 na zápasy udělat poslední krok v domácím prostředí. Třemi body za gól a dvě nahrávky se pod úspěch podepsal útočník Nick Suzuki.