Repete. Tampa si vybojovala unikátní příležitost

Za posledních 30 let obhájily Stanley Cup jen dva kluby. Lightning jsou připravení tuhle šanci využít

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Sestřih: Lightning - NYI 1:0

Sestřih: Lightning zdolali Islanders a jsou ve finále

Yanni Gourde dal jediný gól, Andrej Vasilevskij vychytal nulu a Lightning si tak opět zahrají finále Stanley Cupu

• 05:06 •

Hrát finále Stanley Cupu je privilegium, kterého se v kratším období NHL dostane málokomu. Natož, aby se tak stalo dva roky po sobě. Od finále v letech 2008 a 2009, v nichž si to dvakrát rozdali Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins, hrál dvakrát za sebou ve finále jediný klub - Penguins v letech 2016 a 2017.

Proč Islanders vypadli: bídný útok i skvělý soupeř

Klub z Long Islandu doplatil na nevyrovnanou ofenzivu, navíc musel čelit soupeři z kategorie nejsilnějších

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

• 05:06 •

Na úvod play off vyřadili favorizované Pittsburgh Penguins, o kolo později odstranili z cesty i nabušené Boston Bruins. Hráči týmu New York Islanders dostali na úplnou hranu i úřadující šampiony, úžasnou sérii s Tampa Bay Lightning nakonec ztratili až v rozhodujícím sedmém utkání.

Jiný rok, stejný konec. Islanders nepřeprali osud

Klub z Long Islandu opět proskočil mezi nejlepší čtyřku NHL, opět ale nedokázal povalit Tampu. Bolí to, zní z kabiny

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

• 05:06 •

Věděli, že potřebují vystřihnout takřka perfektní výkon. Jen tak mohli New York Islanders pomýšlet na první postup do finále Stanley Cupu od roku 1984.

Nestalo se.

Neprojdete. Tampa slaví díky precizní obraně

Lightning jsou ve finále zásluhou obětavých bloků a hlavně Vasilevského. Je jako skála, velebí ho Stamkos

Napsal Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/cs

Vasilevskij udržel nulu

Vasilevskij dovedl Lightning do finále s nulou

Andrej Vasilevskij stanovil nový rekord NHL, když čtvrtou sérii v řadě uzavřel s čistým štítem, dovedl tak Lightning do finále Stanley Cupu

• 03:32 •

Vlastně museli být v klidu. Bez ohledu na to, jak fantastickou ofenzivní silou hokejisté Tampa Bay Lightning disponují, mohli jít do rozhodujícího semifinále s jistotou, že jim postačí jediný gól.

Lightning zvládli 7. zápas a jsou opět ve finále

Páteční zápas play off: Šampionům stačil v tuhé bitvě k postupu přes Islanders jediný gól Gourdeho v oslabení

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Montreal Canadiens v závěrečné sérii o Stanley Cup vyzvou tým Tampa Bay Lightning. Úřadující šampioni odklidili při návratu do finále z cesty dalšího soupeře, porazili po napínavém průběhu celé série v klíčovém sedmém utkání New York Islanders 1:0 a budou usilovat o třetí celkový triumf ve své historii. Vedle minulého ročníku slavili již v roce 2004. O postupu rozhodl útočník Yanni Gourde, který se prosadil zkraje druhé třetiny dokonce v oslabení.

Dáme to! Islanders skoro 40 let nehráli větší zápas

Tým Barryho Trotze čeká sedmý duel semifinále s Tampou. Už dávno není partou zakřiknutých, před bitvou si věří

Napsal Lukáš Hron via @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Za čtyřicet let se z nemluvněte stane chlap s prošedivělými vousy a krizí středního věku za krkem. Za čtyřicet let skončí mnohé politické režimy, spousta manželství i přátelství. Za čtyřicet let na leccos zapomenete.

Sebevědomí mistrů. Velké zápasy umíme, zní z Tampy

Lightning možná budou muset hrát sedmý duel bez Kučerova, ale věří v postupového démona Vasilevského i sílu zkušeností

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Tenhle soupeř je houževnatý jako málokdo. Znovu a znovu dokážou New York Islanders povstat a vybojovat výhru ve chvíli, kdy jsou dole. Tak jako v šestém semifinále, v němž na domácím ledě zdolali 3:2 v prodloužení Tampa Bay Lightning, přestože dva dny před tím schytali osmigólový debakl a favorit z Floridy je rozmontoval do posledního šroubku.

Islanders jsou zpět. Tak, jak je všichni znají

Tým kouče Barryho Trotze srovnal s Tampou v semifinále krok díky velkému obratu

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: NYI - Lightning 3:2 pp

Beauvillier završil povedený obrat Islanders

Anthony Beauvillier skóroval po 68 sekundách prodloužení a Islanders dokonali v šestém utkání obrat proti Lightning

• 05:06 •

Už to vypadalo, že budou mít za chvíli po sezoně - vzpamatovávali se z těžkého debaklu 0:8 a těsně po polovině šestého zápasu prohrávali s Tampa Bay Lightning 0:2. Jenže to by to nebyli New York Islanders, aby ještě nezabojovali a v prodloužení neposlali bitvu s úřadujícími šampiony ve Stanley Cupu do rozhodujícího sedmého zápasu.

Potíže Tampy: Bez výhry i bez Kučerova

Eso Lightning kvůli zranění neodehrálo ani minutu. Bude Rus připraven na zápas číslo sedm?

• 05:06 •

Tohle se zkrátka nemělo stát.

Hokejisté Tampa Bay Lightning smutní hned nad dvojnásobnou ztrátou. Přišli o možnost radovat se z postupu do finále, v šestém duelu proti New York Islanders nedokázali využít dvougólový náskok a padli 2:3 v prodloužení, stav je tak srovnán na 3:3. A navíc přišli o Nikitu Kučerova.

Islanders si obratem vynutili sedmý zápas

Středeční zápas play off: Lightning vedli už 2:0, ale Beauvillier dokonal v prodloužení otočku na 3:2

Úřadující šampioni ještě nemají hotovo a budou muset zpátky do práce, aby si vybojovali návrat do finálové série o Stanley Cup. Hokejisté týmu Tampa Bay Lightning svůj první mečbol nevyužili. Přestože k tomu měli velmi dobře našlápnuto a vedli v průběhu šestého utkání na ledě New York Islanders i díky asistenci Ondřeje Paláta 2:0, nakonec se po vítězství 3:2, o němž rozhodl v čase 61:08 Anthony Beauvillier, radovali domácí. Série je tak vyrovnaná 3:3 na zápasy.