Canadiens slaví postup do 2. kola

Pondělní zápasy play off: Montreal dovršil obrat v sérii proti Torontu, Islanders srovnali krok v souboji s Bostonem

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Sestřih: TOR-MTL 1:3

Sestřih: Skvělý Price dovedl Montreal k postupu

Carey Price pochytal 30 střel soupeře, Canadiens uspěli na ledě Maple Leafs 3:1 a slaví postup do druhého kola play off

• 04:56 •

Složení už rozehraného 2. kola play off NHL je kompletní a jako poslední ho doplnili Montreal Canadiens, kteří v rozhodujícím sedmém zápase souboje na ledě vítěze Scotia Severní divize Toronto Maple Leafs vyhráli 3:1. Celek s nejhorší bilancí po základní části ze všech šestnácti účastníků klání o Stanley Cup nyní vyzve Winnipeg Jets.

Montreal velebí hrdinu: Price nikdy nechytal líp

Gólman Canadiens při třech výhrách v řadě chytil 103 ze 109 střel a největší měrou zařídil postup do 2. kola

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

• 04:56 •

Rozhodně už není žádným vyjukaným mládencem, v hokeji toho zažil spoustu. Přesto útočník Montreal Canadiens Brandon Gallagher s úctou pronesl: "Nedokážu vám popsat, jaké to je, když nastupujete před takovým gólmanem."

Pět taháků pondělních zápasů play off

Toronto čeká boj legendárních klubů o všechno, důležitá bude i reakce Islanders na porážku v Bostonu

Až poslední možný termín rozhodne o postupujícím z úvodní fáze Stanley Cupu ve Scotia Severní divizi. V té MassMutual Východní už naopak pokračuje dění o patro výš. Toronto Maple zahájí boj o všechno v 1. kole proti Montreal Canadiens od 1:00 SELČ (Nova Sport 2 a NHL.tv) a o půl hodiny déle už podruhé ve 2. kole změří síly Boston Bruins a New York Islanders (Nova Sport 1 a NHL.tv).

Noční můry se vracejí. Toronto: Už to zvládneme

Maple Leafs míří v play off počtvrté za sebou do duelu o vše. Jejich hvězdy mlčí a hrozba dalšího selhání roste

Napsal Lukáš Vrkoč @NHL.cz / nezávislý autor NHL.com/cs

Jako by se v rámci psychoterapie dostali do stádia, kdy to bude nejvíc bolet. Kdy z útrob vyvěrají bolestivé, traumatizující zážitky.

Pastrňák zajistil hattrickem výhru Bruins

Sobotní zápasy: Český kanonýr dotáhl Boston k úspěchu na startu 2. kola proti Islanders, Montreal vynutil 7. zápas

Hokejisté Boston Bruins zahájili boje ve 2. kole play off NHL v MassMutual Východní divizi sobotní výhrou nad New York Islanders 5:2 a zásadní podíl na tom měli oba čeští zástupci v sestavě domácích. Kanonýr David Pastrňák zazářil hattrickem a centr David Krejčí si připsal tři asistence, z nichž jedna byla i u vítězné trefy obránce Charlieho McAvoye.

Pět taháků patnáctého dne play off

V Kanadě se hraje konečně před diváky, Boston a Islanders rozjíždějí 2. kolo Stanley Cupu

Jeden možný postup do 2. kola Stanley Cupu a k tomu vykročení do této fáze v MassMutual Východní divizi. Tak vypadá nabídka sobotního programu NHL.

Montreal Canadiens nejprve od 1:30 SELČ přivítají v šestém zápase série 1. kola za stavu 2:3 na utkání Toronto Maple Leafs (Nova Sport 2, NHL.tv) a o chvíli později rozjedou bitvu o krok dál Boston Bruins a New York Islanders (od 2:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv).

Cenná lekce. Toronto se upíná k druhé šanci

Na první pokus to nevyšlo, Maple Leafs ale dál věří ve zlomení kletby. Musím hrát s mnohem větší naléhavostí, říká kouč

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: TOR-MTL 3:4 po prodl.

Suzuki v prodloužení trefil výhru Canadiens

Joel Armia vstřelil dvě branky, Nick Suzuki udeřil v prodloužení a Montreal se výhrou 4:3 na ledě Toronta udržel ve hře o postup

• 04:55 •

Měli exkluzivní příležitost, jak se po dlouhých 17 letech konečně probít za hranice prvního kola play off. Hráči týmu Toronto Maple Leafs ji ovšem ukázkově prohospodařili, když na vlastním ledě podlehli Montreal Canadiens 3:4 po prodloužení.

Canadiens zadělali na drama. A teď s fanoušky

V Montrealu požene tým za vyrovnáním série s Torontem 2500 diváků. Nic nemůže být lepší, zní z kabiny

• 04:55 •

Napoprvé se vyhnuli vyřazení a hned se mají na co těšit.

Montreal Canadiens při misi za záchranou letošního působení ve Stanley Cupu hazardovali se svým štěstím. Na ledě Toronto Maple Leafs vedli totiž 3:0, ale neudrželi ho a o cenném vítězství 4:3 nakonec museli rozhodnout až v prodloužení po souhře mladíků Caleho Caufielda a Nicka Suzukiho.

Nečas asistoval u postupu Caroliny

Čtvrteční zápasy play off: Český útočník se podílel přihrávkou na výhře v Nashvillu 4:3 po prodloužení, Montreal žije dál

Sestřih: NSH-CAR 3:4 po prodl.

Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho se prosadil krátce po začátku prodloužení, Carolina uspěla na ledě Nashvillu 4:3 a po výhře 4:2 na zápasy je v dalším kole

• 04:59 •

Postup do 2. kola play off slaví Carolina Hurricanes, kteří vyhráli ve čtvrtečním utkání na ledě Nashville Predators 4:3 po prodloužení a v sérii dotáhli do úspěšného konce 4:2 na zápasy. Asistencí k tomu pomohl český útočník Martin Nečas a celek z Raleighu vyzve v dalším souboji Discover Centrální divize obhájce Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Tavares byl s Torontem opět na ledě

Kapitán Maple Leafs týden po zranění z 1. duelu play off trénoval, zatím bez kontaktu

John Tavares byl po týdnu opět na ledě. Centr Toronto Maple Leafs, který 20. května v 1. utkání play off proti Montreal Canadiens utrpěl otřes mozku a poranil si koleno, bruslil v 'bezkontaktním' dresu stejně jako Nick Foligno, jenž vynechal poslední dva zápasy se zraněním v dolní části těla.