Vaněček pořád ještě dorůstá, říká Laviolette

Kvůli brankářům jsme nevypadli, dali nám šanci vyhrát, prohlásil washingtonský kouč po vyřazení s Floridou

Napsal Michael Langr @nhlcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

V letošním play off rozhodně neoslnil. Vítek Vaněček odchytal proti Florida Panthers první zápas, v němž z drtivých 51 střel inkasoval sedm gólů a do dalšího průběhu 1. kola už nezasáhl; na jeho místo se postavil Ilja Samsonov. Po sezoně mu navíc končí smlouva a stane se chráněným volným hráčem.

Proč vypadli Capitals: Zkraty a umlčení střelci

Washington nedokázal dotahovat nadějné zápasy do vítězného konce, chyběly mu Ovečkinovy góly

S tím, jak končí jednotlivé série a týmy postupně vypadávají ze soukolí play off, přináší NHL.com/cs ke každému vyřazenému klubu rozbor příčin, které k tomu vedly, i jeho výhled do budoucnosti. Jako třetí z elitní šestnáctky ztratil šanci na Stanley Cup celek Washington Capitals.

Kletba prolomena. Florida už ví, jak chutná postup

Nejlepší tým základní části je po 26 letech ve druhém kole, znovu pomohl fantom Verhaeghe

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Věděli, že případný sedmý zápas by představoval příliš velké riziko. Hráči Florida Panthers proto udělali to nejlepší, co mohli. První kolo play off uzavřeli už v duelu číslo šest, když v noci na sobotu uspěli na ledě Washington Capitals 4:3 po prodloužení a celou sérii opanovali v poměru 4:2 na utkání.

Florida vyřadila Washington, Rangers srovnali

Souhrn: Rangers a Stars vyrovnali sérii na 3:3, rozhodne sedmý zápas

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Vítězové Presidents' Trophy zůstávají ve hře o kýžený Stanley Cup, přičemž mají za sebou první překážku. Florida Panthers vyhráli šestý zápas na ledě Washington Capitals 4:3 po prodloužení a tím i celou sérii poměrem 4:2. V dalším kole si počkají na vítěze sedmého souboje mezi Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning.

Páteční hity: Pittsburgh se bojí o Crosbyho

Start kapitána Penguins je kvůli zranění v horní polovině těla v ohrožení. Dojde na Zohornův debut?

Napsal NHL.com/cs @nhlcz

Každý den během play off přinášíme rubriku Hity dne, která shrnuje pět zajímavostí před dalšími zápasy. Projděte si ty aktuální před následujícím hracím dnem vyřazovací části.

Mistři obratů. Panthers sahají po postupu

Klub ze Sunrise pošesté v sezoně uspěl v zápase, ve kterém ztrácel tři góly. Zbývá mu udělat poslední krok

Byli zatlačení do kouta, jejich naděje slábly. Hráči Florida Panthers si v pátém utkání série úvodního kola play off prošli 'klinickou smrtí', když v domácím prostředí prohrávali s Washington Capitals už 0:3. Fenomenálním obratem za pomocí pěti gólů však našli únikovou cestu a k postupu mají rázem blíž.

Chytil odvrátil vyřazení Rangers

Český útočník dal vítězný gól proti Pittsburghu, Panthers díky pěti bodům Verhaegheho otočili duel s Capitals

Český útočník Filip Chytil rozhodl svým premiérovým gólem v kariéře v play off NHL o vítězství New York Rangers nad Pittsburgh Penguins 5:3 a odvrátil tak konec sezony pro svůj tým. Dvaadvacetiletý odchovanec Zlína získal celku z Manhattanu v čase 42:53 v přesilové hře vedení 4:3 a podílel se na snížení v sérii na 2:3 na zápasy. Chytil byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hosté dohrávali od 35. minuty bez kapitána Sidneyho Crosbyho, který odstoupil kvůli zranění v horní části těla.

K postupu se v dalším středečním duelu 1. kola Východní konference přiblížili vítězové Presidents' Trophy pro nejlepší tým základní části Florida Panthers, kteří porazili po obratu Washington Capitals 5:3 díky pěti bodům Cartera Verhaegheho. Na Západě vedou 3:2 na utkání Calgary Flames po vítězství nad Dallas Stars 3:1.

Středeční hity: Pittsburgh by už mohl slavit

Rangers na hraně vyřazení dál spoléhají na Šesťorkina. Zraněný Wilson odletěl s Capitals na Floridu, hrát ale ještě nemá

Nejvíc gólů za 31 let. Play off baví

Novodobé maximum přinesl velký počet přesilovek i ofenzivních hvězd. A často je hotovo po první třetině, překvapuje kouče šampionů

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý šéfautor NHL.com/cs

Gólmani jsou zpocení od hlavy k patě, trenérům i přes promyšlené obranné systémy při zápasech vstávají vlasy na hlavě, hokejisté rozebírají u videa, jak zastavit protivníkovu ofenzivu... A přesto nic z toho nestačí. Letošní play off nabízí gólové hody, jaké jsme v NHL neviděli dlouhých 31 let!

Avalanche slaví postup, Penguins v trháku

Souhrn: Colorado s Francouzem v brance vyřadilo Nashvillem, Pittsburgh má mečbol, Florida i Calgary srovnali krok

Colorado Avalanche dokázali v nejrychlejší možné době překonat 1. kolo play off NHL a vyřadili Nashville Predators 4:0 na zápasy. Na postupové výhře 5:3 se podílel český gólman Pavel Francouz, který nahradil zraněného Darcyho Kuempera. Krok o posunu do další fáze jsou Pittsburgh Penguins, kteří doma vyhráli nad New York Rangers 7:2 a vedoucí 3:1 na utkání. Další dvě série jsou po pondělních čtvrtých zápasech vyrovnané. Florida Panthers nepustili do trháku Washington Capitals a vyhráli na jejich ledě 3:2 po prodloužení. Calgary Flames také uspěli venku po výsledku proti Dallas Stars 4:1.