Proč Predators vypadli: Chybí tahouni do play off

Hlavní důvody vyřazení Nashvillu se podobají těm z předchozích let. Vedení musí přemýšlet, jak kádr zrestartovat

Napsal Lukáš Vrkoč @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Sestřih: NSH-CAR 3:4 po prodl.

Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho se prosadil krátce po začátku prodloužení, Carolina uspěla na ledě Nashvillu 4:3 a po výhře 4:2 na zápasy je v dalším kole

• 04:59 •

Ani nadávat na to, že nezvládají klíčové momenty, tak úplně nemohou: série Nashville Predators proti Carolina Hurricanes šla čtyřikrát po sobě do prodloužení a týmy si v něm shodně rozdělily po dvou výhrách. Potud remíza, v celkovém skóre nikoli. Nashville padl v noci na pátek 3:4 v nastavení a v sérii končí po stavu 2:4 na zápasy.

Nečas asistoval u postupu Caroliny

Čtvrteční zápasy play off: Český útočník se podílel přihrávkou na výhře v Nashvillu 4:3 po prodloužení, Montreal žije dál

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

• 04:59 •

Postup do 2. kola play off slaví Carolina Hurricanes, kteří vyhráli ve čtvrtečním utkání na ledě Nashville Predators 4:3 po prodloužení a v sérii dotáhli do úspěšného konce 4:2 na zápasy. Asistencí k tomu pomohl český útočník Martin Nečas a celek z Raleighu vyzve v dalším souboji Discover Centrální divize obhájce Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Pět taháků třináctého dne play off

Maple Leafs a Hurricanes mohou postoupit do 2. kola. Kanadský tým hraje doma

Nečasova rychlá odpověď

Nečas v přesilovce odpověděl na vedoucí gól Predators

Martin Nečas překonal v přesilovce ranou zápěstím Juuseho Sarose a zařídil tak vyrovnání na 1:1

• 00:44 •

Dlouhých 17 let čekají fanoušci Toronto Maple Leafs na to, až jejich milovaný klub konečně vyhraje alespoň jednu sérii ve Stanley Cupu.

Ta chvíle může přijít už během čtvrtečního programu. Tým kouče Sheldona Keefea přivítá Montreal Canadiens od 1:00 SELČ (Nova Sport 1; NHL.tv) a bude chtít využít první mečbol. O totéž se od 3:30 SELČ (Nova Sport 1; NHL.tv) pokusí Carolina Hurricanes na ledě Nashville Predators.

Nečas vytasil parádu a Hurricanes mají mečbol

Český útočník vyrovnal s blížícím se koncem po parádním sólu. Kouč Brind'Amour byl nadšený

Nečasovo vyrovnání

Nečas překonal Sarose po objetí branky

Martin Nečas skóroval po objetí branky, když nachytal brankáře Juuseho Sarose, zařídil tak vyrovnání na 2:2

• 00:44 •

Českému hokeji dorůstá v NHL další velká hvězda, která je schopna rozhodovat o osudech zápasů ve Stanley Cupu. Po Davidovi Pastrňákovi, který dotlačil Boston Bruins do 2. kola, se o totéž pokouší Martin Nečas.

Nečas dvěma góly pomohl Carolině k důležité výhře

Úterní zápasy play off: Hurricanes udolali Predators v prodloužení a mají mečbol, krok od postupu už je také Toronto

• 00:44 •

Bitvy o Stanley Cup jsou v plném proudu, v noci na středu ukrojilo play off další dvě bitvy. V té první se naplno rozzářil útočník Martin Nečas, který pomohl dvěma góly k triumfu Carolina Hurricanes 3:2 po prodloužení nad Nashville Predators. V sérii má celek z Raleighu navrch v poměru 3:2 na utkání.

Pět taháků jedenáctého dne play off

Rychlé pokračování pro Montreal s Torontem, důležitý zápas pro Carolinu s Nashvillem

Napsal Lukáš Vrkoč @NHL.cz / nezávislý autor NHL.com/cs

Po pětizápasovém nášupu z pondělí je čas zase trochu zvolnit. V úterní nabídce Stanley Cupu jsou totiž jen dva zápasy.

Nejprve se podruhé ve dvou dnech od 1:30 SELČ utkají Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs (Nova Sport 2; NHL.tv) a pak od 2:00 SELČ i Carolina Hurricanes s Nashville Predators (Nova Sport 1; NHL.tv). A tady je pět taháků nejbližších zápasů play off:

Boston a Colorado už jsou ve druhém kole

Souhrn play off: Pastrňák pomohl završit postup Bruins gólem a nahrávkou. Jets mají třetí výhru, Predators vyrovnali

Hokejisté Boston Bruins a Colorado Avalanche se stali po odehrání nedělního programu NHL prvními postupujícími týmy z 1. kola play off. Bruins vyhráli s dvoubodovým přispěním útočníka Davida Pastrňáka pátý zápas na ledě Washington Capitals 3:1. V nejrychlejším možném čase dosáhli na postup Avalanche, jimž se podařilo zvládnout s velkým přehledem i čtvrté utkání na ledě St. Louis Blues.

Další finská zeď. Predators vzývají Sarose

Nejprve 52 úspěšných zákroků, nyní dokonce 58. Finský reprezentant ničí střelce Caroliny a drží Nashville ve hře

Napsal Josef Cafourek / nezávislý autor NHL.com/cs

Po dvou utkáních v Raleighu to s nimi vypadalo zle nedobře. Hráči týmu Nashville Predators ztratili obě utkání na ledě Carolina Hurricanes a v hlavách se jim nutně musely honit trudné myšlenky o brzkém vyřazení z bojů o Stanley Cup.

Pastrňák dvěma body přiblížil Bruins k postupu

Páteční zápasy play off: Český útočník zazářil při výhře nad Capitals gólem a nahrávkou, McDavid a Draisaitl opět narazili

Pastrňákova trefa v přesilovce

Pastrňák využil přesilovku střelou z pravého kruhu

David Pastrňák skóroval v početní výhodě střelou zápěstím z pravého kruhu a svým prvním gólem v letošním play off zvýšil náskok Bruins na 2:0

• 00:48 •

Čtyřmi duely pokračovaly v noci na sobotu bitvy o Stanley Cup. Už jen poslední krůček k postupu do druhého kola musí udělat hráči týmu Boston Bruins, kteří udolali Washington Capitals 4:1 a v sérii vedou 3:1 na utkání. Gólem a nahrávkou se blýskl David Pastrňák, David Krejčí přidal jednu asistenci.

Premiérový triumf v letošních bojích o Stanley Cup oslavili Nashville Predators, kteří udolali Carolina Hurricanes 5:4 po druhém prodloužení. V problémech jsou naopak Edmonton Oilers, již ztratili i druhé domácí utkání s Winnipeg Jets. Colorado Avalanche naopak po dalším přesvědčivém triumfu nad St. Louis Blues kvapí za postupem.

Bruins mají po dalším prodloužení navrch

Středeční zápasy play off: Boston porazil Washington Smithovým gólem v čase 85:48. Jets zaskočili na úvod Oilers

Smith vstřelil vítězný gól

Smith vstřelil vítězný gól ve druhém prodloužení

Craig Smith si nabruslil do střelecké pozice, překonal gólmana Ilju Samsonova a ve druhém prodloužení rozhodl o výhře Bruins nad Capitals

• 00:52 •

Hokejisté Boston Bruins a Washington Capitals nabídli i ve třetím utkání série dramatickou podívanou, která opět gradovala v prodloužení. Tentokrát dokonce až ve druhém. Bruins po porážce v úvodním utkání vyhráli podruhé za sebou a sérii otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Na průběžných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, jimž se i podruhé podařilo doma porazit Nashville Predators.