Prečo Vegas vypadlo: Jalový útok, biedne presilovky

Najväčšie ofenzívne hviezdy Golden Knights prepadli, brankár Fleury sa nevyrovnal Priceovi na druhej strane

Autor Michael Langr via @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Pred štartom série to čakal málokto, hokejisti Vegas Golden Knights išli do semifinále proti Montreal Canadiens ako jasný favorit. Kanadský Dávid napriek tomu nakoniec amerického Goliáša zdolal v šiestich zápasoch a o Stanley Cup si zahrá namiesto neho.

Mazáci. Price a Weber ťahajú Montreal na vrchol

Dvaja kanadskí veteráni chcú k množstvu medailí a pohárov pridať aj najcennejšiu trofej. Sú k nej tak blízko ako nikdy

Autor Lukáš Hron via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

V NHL odohrali dokopy viac ako 1700 zápasov a v najlepšej lige sveta hrajú spolu 30 sezón. Väčšinu z toho patria k absolútnej elite súťaže a súperi si s nimi nevedia poradiť.

Na vlnách eufórie. Montrealské sny sa zhmotňujú

Kanadský outsider však stále nemá dosť. Užijeme si trochu voľna a potom sa zase pustíme do práce, znie z kabíny prvého finalistu

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: MTL - VGK 3:2 po predl.

Zostrih: Lehkonen zaistil Montrealu postup do finále

Artturi Lehkonen gólom v čase 61:39 rozhodol o víťazstve Montrealu nad Vegas 3:2 po predĺžení a o postupe do finále Stanley Cupu po 28 rokoch

• 05:03 •

Do play off postúpili s najmenším počtom bodov. V prvom kole prehrávali už 1:3 na zápasy. Kvôli covid-19 nesmie na lavičku ich hlavný kouč. Na rozdiel od konkurencie môžu mať v hľadisku len 3500 divákov. A napriek tomu všetkému sú Montreal Canadiens prvými finalistami Stanley Cupu!

Trpká pravda pre Vegas. Útočníci zlyhali

Prijímam zodpovednosť, povedal po vyradení kapitán Stone o ofenzívnej biede hviezd Golden Knights

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

• 05:03 •

Začínajú pripomínať horolezcov, ktorí sa síce dokážu vyškriabať do posledného výškového tábora, ale na pomyselný Everest ich už osud nepustí.

Hokejisti Vegas Golden Knights druhýkrát za sebou končia v semifinále Stanley Cupu, v sérii s Montreal Canadiens padli v šiestom dueli 2:3 po predĺžení a celkovo 2:4 na zápasy.

Lehkonen poslal Canadiens do finále

Štvrtkový zápas play off: Fínsky útočník rozhodol v čase 61:39 o víťazstve Montrealu nad Vegas 3:2 po predĺžení

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 05:03 •

Prvýkrát od roku 1993 oslavuje Montreal Canadiens postup do finále Stanley Cupu. V šiestom zápase semifinále play off NHL zdolali Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení a v sérii zvíťazili 4:2 na zápasy. Celok z Nevady síce dvakrát odpovedal na vedenie domácich, ale po 99 sekundách predĺženia rozhodol fínsky útočník Artturi Lehkonen. Slovenský útočník Tomáš Tatar opäť nenastúpil.

Vegas musí preradiť rýchlosť. Inak končí

Golden Knights čelia vyradeniu, potrebujú góly od útočníkov a forčeking vo vyššom tempe. Dokážeme to, veria tréner aj hráči

Táto rýchlosť určite stačiť nebude. Ak chcú Vegas Golden Knights ešte zachrániť šancu na postup do finále Stanley Cupu, budú musieť v šiestom zápase preradiť na vyšší stupeň. Keď sa im to nepodarí, je už takmer jasné, že proti rozbehnutým outsiderom z Montreal Canadiens nemajú šancu.

Vzbura odložených. Veteráni dvíhajú Canadiens

Musíme našu prácu dokončiť, hlási dočasný tréner

V minulosti patrili medzi hviezdy. Boli kľúčovými postavami tímov, ktoré získali Stanley Cup. Bolo to však dávno a dnes majú títo hráči pred blížiacim sa koncom kariéry iné postavenie. V Montreal Canadiens hrajú často až v tretej či vo štvrtej formácii. Napriek tomu tímu pomáhajú na úchvatnej ceste do finále.

Stávka na Fleuryho návrat Vegas nevyšla

Tridsaťšesťročný brankár sa znova postavil do bránkoviska, ale pre Vegas to nemalo vytúžený efekt

Autor Marek Burkert / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Vegas - Montreal 1:4

Zostrih: Suzuki a Price doviedli Montreal k víťazstvu

Nick Suzuki dal gól a na dva prihral, Carey Price predviedol 26 zákrokov a Canadiens sa výhrou 4:1 ujali vedenia v sérii proti Golden Knights 3

• 04:58 •

Na jeden zápas Vegas Golden Knights nechali svoju oporu vydýchnuť. Návrat Marca-Andreho Fleuryho medzi tyče však v natešenej T-Mobile Arene nemal víťazný účinok. Tridsaťšesťročný brankár inkasoval z druhej strely a domáci v celom zápase zaostávali za rýchlejšími a efektívnejšími hráčmi Montreal Canadiens. Až docupitali k porážke 1:4.

Canadiens dobyli Vegas a sú víťazstvo od finále

Utorkový zápas play off: Montreal porazil Golden Knights 4:1, v sérii vyhráva 3:2 a ďalší zápas hrá doma

Hokejisti Montreal Canadiens sú len jedno jediné víťazstvo od postupu do finále Stanley Cupu, v ktorom naposledy hrali pred 28 rokmi, keď porazili Los Angeles Kings. Slávny kanadský klub sa v semifinálovej sérii proti favorizovaným Vegas Golden Knights opäť ujal vedenia vďaka víťazstvu v T-Mobile Arene 4:1. Canadiens môžu za stavu 3:2 na zápasy urobiť posledný krok v domácom prostredí. Útočník Nick Suzuki sa pod úspech podpísal tromi bodmi za gól a dve prihrávky. Slovenský útočník Tomáš Tatar naďalej ostáva mimo zostavy.