halak goal against

Všetci štyria Slováci, ktorí sa predstavili v štvrtkovom programe NHL, odchádzali z ľadu porazení. Jaroslav Halák získal s New York Islanders jeden bod za prehru po nájazdoch. Jeden bod si pripísali aj Detroit Red Wings s Tomášom Tatarom, ktorí doma prehrali s Buffalo Sabres po predĺžení. Hostia sa tešili z výhry vďaka gólu v poslednej sekunde nadstavenia.
Marián Gáborík s Ottawa Senators utrpeli porážku od Tampa Bay Lightning, ktorí sa vďaka tomu vrátili na čelo bodovania pred Vegas Golden Knights. Arizona Coyotes Richarda Pánika zase doma podľahli Calgary Flames 5:2.

Brankár Petr Mrázek nastúpil prvýkrát po trejde v bránke Philadelphia Flyers a hneď zvíťazil. Proti Columbus Blue Jackets mu na to stačilo 19 úspešných zákrokov.
Toronto Maple Leafs - New York Islanders 4:3 po nájazdoch
Islanders síce viedli 2:0, ale nakoniec proti Maple Leafs ukoristili len jeden bod za prehru po nájazdoch. Halák zastavil 28 pokusov domácich a v rozstrele raz inkasoval z hokejky Tylera Bozaka, ktorého úvodný nájazd bol však rozhodujúci.
Mathew Barzal skóroval, pripojil aj dve asistencie a pridal už ôsmy zápas v sezóne, v ktorom si pripísal minimálne tri body. Islanders sa aktuálne delia s Colmubus Blue Jackets o druhú divokú kartu do play off vo Východnej konferencii.
Auston Matthews v závere tretej tretiny prekonal Haláka tečom, čím vyrovnal na 3:3. Poslal tak duel do predĺženia a následne do nájazdov. Dve minúty po vyrovnávajúcom góle však odstúpil z hry kvôli zraneniu. Hviezdy útočník Toronta strelil už 26. gól sezóny pri rovnakom počte hráčov na ľade a dobehol Alexa Ovechkina na čele tejto štatistiky.
Toronto vyhralo už ôsmy domáci zápas v rade a celkovo dvanásty z posledných 14 duelov. Chýba im jeden bod na Boston Bruins na druhom mieste Atlantickej divízie, Bruins však majú päť zápasov k dobru.

Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 2:1
Mrázek si asi ani nemohol želať lepšiu premiéru v novom drese. Rozbehnutého tímu, ktorý v riadnom hracom čase neprehral už desaťkrát v rade, pomohol k výhre a navyše sa pri tom ani veľmi nezapotil. Hráči Blue Jackets naňho vyslali len 20 striel.
"Je to nádhera a veľké víťazstvo," radoval sa český gólman, ktorého len tesne po polovici zápasu prekonal Artemi Panarin. "Máme dôležité dva body zo zápasu proti tímu z našej divízie a to hlavne vďaka výkonu v tretej tretine, keď sme hrali naozaj dobre," dodal.
"Dnešný deň bol pre mňa hrozne dlhý, ako keby sa hralo o polnoci a nie o siedmej večer. Som rád, že to mám za sebou a že sme vyhrali."
Útočník Jakub Voráček sa po minulom trojbodovom zápase tentoraz nepresadil.

New Jersey Devils - Minnesota Wild 2:4
Viac o téme: [Grabner mieri z Rangers do Devils]
Devils, ktorí v priebehu štvrtkového večera získali do kádra strelca Michaela Grabnera z New York Rangers, síce prehrali, ale ich hlavná hviezda Taylor Hall sa mohla radovať aspoň z osobného úspechu.
Mladý útočník totiž bodoval v 13. zápase po sebe a to tento rok v lige ešte nikto nedokázal. Keby nemal trojzápasovú pauzu zavinenú zranením, Hallova séria by predĺžila dokonca na 20 duelov.
"20 už je slušné číslo," priznal Kanaďan. "Ale moje body bohužiaľ nenasmerovali tím k toľkým výhram, koľko by som si predstavoval. A to je nakoniec to, kvôli čomu som tu ja aj ostatní hráči. Budem rád ďalej bodovať, ale chce to aj víťaziť."
New Jersey proti Wild nestačilo ani dvojgólové vedenie.

Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 3:4
Lightning sa znovu dostali do čela ligového poradia pred Vegas Golden Knights a znova to bolo po výbornom výkone najväčšej hviezdy súčasnosti.
Vedúci muž produktivity NHL Nikita Kucherov zaznamenal dve asistencie, z posledných ôsmich zápasov má 14 bodov a dokopy už 80.
V tábore tímu z Floridy napriek tomu neboli úplne spokojní.
"Tretia tretina bola z našej strany neuspokojivá. Bolo to ustrašené," hodnotil obranca Victor Hedman časť hry, v ktorej Lightning dostali dva góly, a zápas dospel do zbytočnej drámy. "Našťastie aspoň prvých 40 minút bolo dobrých a vďaka tomu sme vyhrali."

Ostatné zápasy:
Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 2:3 po predl.Florida Panthers - Washington Capitals 3:2Nashville Predators - San Jose Sharks 7:1Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 3:2 po predl.Arizona Coyotes - Calgary Flames 2:5Los Angeles Kings - Dallas Stars 0:2
Canadiens, ktorým kvôli otrasu mozgu chýbala brankárska jednotka Carey Price, zdolali Rangers aj vďaka Tomášovi Plekancovi. Ten zažil jeden z najvydarenejších večerov v sezóne a okrem gólu si pripísal aj prihrávku.
Panthers venovali 20 minú pred úvodným buly obetiam nedávneho masakru vo floridskej škole. Následne tesne zdolali Washington, ktorý sa napriek porážke udržal na čele Metropolitnej divízie o jeden bod pred Pittsburghom.
Sean Monahan dal už 11. víťazný gól v sezóne a Flames si vďaka tomu poradili s Coyotes. Richard Pánik v drese porazených zaznamenal akurát dva mínusové body a jednu strelu na bránku.

Útočník Tomáš Hertl sa po zranení ruky vrátil do zostavy Sharks a comeback mu poriadne strpkol, pretože jeho tím utrpel úplný debakel na ľade Predators. Nashvillský Pekka Rinne vychytal 300. výhru v kariére a stal sa ešte len ôsmym gólmanom z Európy, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto hranicu.
Obranca Marco Scandella rozhodol o výhre Sabres na ľade Red Wings sekundu pred koncom predĺženia. V tejto sezóne je už druhým hráčom, ktorému sa to podarilo. Tým prvým bol v októbri Tyler Toffoli z Kings v zápase proti Boston Bruins.