Barzal otvoril skóre proti Tampe

Piatková noc priniesla osem duelov a v súboji Tampy s Islanders sa predstavil aj obranca Erik Cernak, ktorý predtým vynechal jeden duel kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Islanders si poradili s Lightning 5:2 a uspeli ôsmykrát v rade.
Colorado prehralo s Dalasom, ale Nathan MacKinnon bodoval už v 13. dueli v rade. Stars stále chýba zranený Andrej Sekera. Washington, ktorý ma na maródke zase Richarda Pánika, porazil Buffalo 6:1 a upevnil si pozíciu na čele celej ligy. Veľkú zásluhu na tom mali českí hráči. Jakub Vrana dal dva góly, Michal Kempny si pripísal tri asistencie a Radko Gudas jednu prihrávku.

Islanders nezastavujú
Islanders si pripísali ôsmu výhru za sebou a ťahajú najdlhšiu víťaznú sériu od sezóny 1989-90, keď medzi 31. decembrom a 19. januárom zvíťazili deväťkrát v rade. Kapitán Andres Lee prispel k výhre nad Lightning tromi bodmi za gól a dve asistencie.
"Uvedomili sme si svoju identitu a chlapci perfektne plnia svoje úlohy. Snažíme sa príliš nevymýšľať. Myslím si, že hráme dosť jednoduchý hokej a príliš neriskujeme. A keď sa to stane, máme za sebou skvelých brankárov ," vyhlásil Lee.
Černák sa vrátil do zostavy Lightning po jednom vynechanom zápase, v ktorom chýbal kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Odohral viac ako 18 minút a pripísal si štyri streleckú pokusy, ale aj dva mínusové body.
Za Tampu sa presadil Yanni Gourde, ktorý v druhej časti vyrovnal stav na 2:2, a Ryan McDonagh, ktorý v 59. minúte znížil stratu po asistencii Ondřeja Paláta.
Pre Lightning to bol posledný duel pred cestou do Európy, kde sa v rámci 2019 NHL Global Series v Ericsson Globe v Štokholme budúci týždeň v piatok a v sobotu stretnú s Buffalom. Sabres ešte v sobotu nastúpia doma proti Islanders.
Washington si upevnil vedenie
Capitals a Sabres sa streli v priamej bitke o prvé miesto v aktuálnom poradí NHL a Washington rýchlo rozhodol o svojom úspechu, pretože už v 11. minúte viedol 4:0. Bodoval už ôsmykrát za sebou a siedmykrát vyhral. Celkovo má po 15 dueloch na konte 23 bodov, o tri viac ako druhí Bruins a tretie Buffalo.
"Myslím si, že teraz máme obrovské sebavedomie a veľa energie. Predovšetkým po návrate z tripu," povedal Jakub Vrana, ktorý prispel k výhre dvomi gólmi. Spomenul aj sériu piatich vystúpení Capitals na štadiónoch súperov, z ktorého vyťažili štyri výhry a deväť bodov. "Všetci bojujú, blokujú strely a dobrá defenzíva vytvára možnosti v ofenzíve."

Vrána skóroval po prihrávke Kempného

Vránov krajan Michal Kempny si pripísal tri asistencie. V čase 9:29 našiel od ľavého mantinelu na pravom kruhu Vránu, ktorý vystrelil z prvého dotyku. "Snažil som sa nájsť voľný priestor okolo bránky. Bola to krásna prihrávka a ja som sa ju snažil premeniť," komentoval českú spoluprácu Vrána.
Po ďalších 75 sekundách už domáci viedli o štyri góly. Akciu začal Radko Gudas, Travis Boyd obišiel bránku a Brendan Leipsic po jeho prihrávke zamieril do odkrytej bránky. V polovici duelu znížil obranca Henri Jokiharju šťastne o chrbát Jonasa Siegenthalera a pripísal si premiérový gól v NHL.
Buffalo namiesto možnosti posunu na čelo utrpelo tretiu prehru z posledných štyroch duelov. "Boli sme dosť dobrí, predovšetkým proti takémuto súperovi. Je to jeden z najlepších tímov v lige a my sme im ponúkli veľa šancí, ktoré využili," vyhlásil kapitán Sabres Jack Eichel.
Mrázek doma opäť vyhral
Carolina na domácom ľade v PNC Arene zdolala Detroit 7:3 a brankár Petr Mrazek si tak pripísal už pätnástu výhru na domácom ľade po sebe. Jeho séria zahŕňa aj play off z konca minulej sezóny. Dvadsaťsedemročný český brankár si tentoraz vychutnal výhru proti klubu, v ktorom pôsobil až do minuloročného februára, keď odišiel do Philadelphie.
Sebastian Aho sa na úspechu Hurricanes podieľal dvomi gólmi a asistenciou. Víťazný gól strelil český útočník Martin Necas, keď v 29. minúte zvýšil na 4:2. Nečas po prieniku Ryana Dzingela z pravého kruhu trafil odkrytú bránku Jimmyho Howarda.
"Z môjho pohľadu sme nehrali veľmi dobre, ale je skvelé, že aj takýto zápas dokážeme vyhrať," vyhlásil tréner Caroliny Rod Brind'Amour.
Sharks nevyšiel návrat domov
San Jose sa po päťzápasovom tripe vrátilo domov, ale štvrtýkrát za sebou nebodovalo. V bránke hostí si Connor Hellebuyck pripísal 51 úspešných zákrokov. Len v poslednej tretine ich predviedol 27. San Jose ostali bez bodu aj napriek tomu, že prestrieľali Jets v pomere 53-19.
V čase 58:36 rozhodol duel Nikolaj Ehlers. Hosťom pomohli aj góly Gabriela Burqueho a Blakea Wheelera. Za domácich sa presadili Tomas Hertl a Barclay Goodrow

Ehlers v závere strelil rozhodujúci gól

Ostatné zápasy: Couturier dotiahol Flyers k výhre, Hintz zariadil úspech Dallasu
Víťazstvo Philadelphie na ľade New Jersey 4:3 po nájazdoch zariadil Sean Couturier, ktorý si pripísal dva body za gól a asistenciu a ako jediný sa presadil v samostatných nájazdoch. Predviedol zakončenie jednou rukou do bekhendu, ktorým sa vo finále olympijských hier v Lillehammeri v roku 1994 v dueli Švédska proti Kanade preslávil Peter Forsberg.
Dallas stále bez Andreja Sekeru vyhral v Denveri nad Coloradom 2:1, uspel druhýkrát za sebou a po predchádzajúcom nevydarenom období si pripísal piatu výhru z posledných šiestich duelov. Oba góly víťazov strelil Roope Hintz. Za domácich sa presadil len Nathan MacKinnon, ktorý tak bodoval aj v 13. zápase v rade.

Obhajca Stanley Cupu St. Louis potvrdilo formu treťou výhrou v rade a vyhralo nad Columbusom 4:3 po predĺžení. Už po ôsmich sekundách predĺženia rozhodol v presilovej hre David Perron.
Vancouver bodoval aj šiestykrát v rade, ale podľahol Anaheimu 1:2 po predĺžení. V čase 62:30 rozhodol v prospech Ducks Ryan Getzla, ktorý skóroval vo štvrtom dueli za sebou.