Dallas-draft-white 7-29

NEW YORK - Dallas Stars™ isännöi 2018 NHL Draftin™, joka järjestetään American Airlines Centerissä. Tilaisuus on ainutlaatuinen, sillä Stars ja Dallasin kaupunki ovat ensi vuonna ensimmäistä kertaa NHL Draftin isäntiä. Dallas Stars juhlii tulevan 2017-18 kauden aikana 25-vuotista taivaltaan järjestämällä erilaisia tilaisuuksia läpi vuoden.
2018 NHL Draft™ on kaksipäiväinen tapahtuma. Ensimmäisenä päivänä, perjantaina 22. kesäkuuta varataan ensimmäisen kierroksen pelaajat, ja lauantaina, 23. kesäkuuta ovat vuorossa kierrokset 2-7. NHL-seurojen johtajat, scoutit ja valmentajat ovat paikalla NHL Draftin varauslattialla, ja katsomoon odotetaan tuhansia faneja ja kirjoittavia toimittajia sekä radio- ja tv-toimittajia.

 • NHL:n toisen vuosisadan ensimmäisessä varaustilaisuudessa valitaan ensimmäistä kertaa pelaajia, jotka ovat syntyneet vuonna 2000, NHL:n komissaari Gary Bettman muistutti.
  - Tulevaisuuden NHL-tähdet ovat parrasvaloissa, kun 2018 NHL Draft kokoaa yhteen koko NHL-perheen Dallasin American Airlines Centeriin.
  - Starsin organisaatio on otettu tilaisuudesta isännöidä 2018 NHL Draft seuran 25. juhlavuonna Dallasissa, Dallas Starsin omistaja ja johtaja Tom Gaglardi totesi.
american airlines center
 • Seuramme muutti pohjoiseen Teksasiin ennen kautta 1993-94, ja heti ensimmäisestä päivästä lähtien tämä yhteisö otti meidät sydämellisesti vastaan. Olemme todella onnellisessa asemassa, koska meillä on yksi NHL:n intohimoisimmista kannattajakunnista. Laji on kasvanut suunnattomasti viimeisten 25 vuoden aikana, ja kiitos siitä kuuluu juniorityölle, kiekkoyhteisön jatkuvalle mukanaololle ja pyrkimyksille juurruttaa laji koko lounaiselle alueelle. 2018 NHL Draft esittelee seuraavan sukupolven kansainväliset NHL-tähdet ja juhlii jääkiekon menestystä Teksasin osavaltiossa.
  - Kiitän Dallasin kaupungin puolesta komissaari Gary Bettmania ja NHL:ää siitä, että valitsitte kaupunkimme isännöimään 2018 NHL Draftin, Dallasin pormestari Mike Rawlings sanoi.
  - Draft tuo kaupunkiin arviolta 14 miljoonaa dollaria, kun kaikkien 31 NHL-seuran fanit, kiekkoyhteisön jäsenet ja potentiaaliset varaukset perheineen ympäri maailman saapuvat vieraaksemme. Tilaisuuden myöntäminen Dallasin järjestettäväksi on jälleen yksi esimerkki siitä, että Dallas on edelleen yksi suosituimmista kaupungeista ensiluokkaisten tapahtumien isännäksi.
  NHL Draft on jääkiekkofaneille oiva tilaisuus nähdä uusimmat NHL®-tähdet uransa alkumetreillä. Viimeisimpiä draftien ykkösvarauksia ovat Alex Ovetshkin (Washington, 2004), Sidney Crosby (Pittsburgh, 2005), Erik Johnson (St. Louis, 2006), Patrick Kane (Chicago, 2007), Steven Stamkos (Tampa Bay, 2008), John Tavares (New York Islanders, 2009), Taylor Hall (Edmonton, 2010), Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton, 2011), Nail Jakupov (Edmonton 2012), Nathan MacKinnon (Colorado, 2013), Aaron Ekblad (Florida, 2014), Connor McDavid (Edmonton, 2015), Auston Matthews (Toronto, 2016) ja Nico Hischier (New Jersey, 2017).