Hossa

Slovenskí hokejisti dali o sebe v nedeľu poriadne vedieť. Marián Hossa strelil víťazný gól v zápase proti Buffalu, ktorý Chicago vládlo jasne 5:1. Jednou asistenciou sa na úspechu podieľal aj Richard Pánik.

Vo farbách Detroitu pridal svoj štrnásty gól v sezóne Tomáš Tatar, ktorý skóroval v úvode tretej tretiny duelu proti Pittsburghu. Slovenskému útočníkovi pomohli asistenciami Henrik Zetterberg a Anthony Mantha, teda tí istí hráči, ktorí prihrali na Tatarov sobotný gól proti Washingtonu. Peter Budaj inkasoval v bránke Los Angeles jediný gól, na prehru na ľade Anaheimu to však stačilo.
Vancouver Canucks - Philadelphia Flyers 2:3
Úlohu favorita splnila Philadelphia, ktorá zvíťazila na ľade Vancouveru 3:2 a po dvoch porážkach v rade si zase si výrazne zdvihla náladu.
V zápase o sebe dali poriadne vedieť českí zástupcovia vo farbách Flyers. Jakub Voráček strelil v čase 21:11 svoj pätnásty gól v sezóne, gólman Michal Neuvirth prispel 18 zákrokmi.

Flyers mali zápas dlho plne pod kontrolou, po góle Braydena Schenna z 24. minúty viedli už 3:0 a zdalo sa, že smerujú k suverénnemu triumfu.
Vancouver ale odmietol skloniť hlavu. Ešte do druhej sirény sa dokázal vďaka gólom Markusa Granlunda a Jannika Hansena priblížiť na dostrel. Vytúžený vyrovnávací gól ale Canucks streliť nedokázali.
Kanadský tím tak aj naďalej figuruje na jedenástom mieste tabuľky Západnej konferencie, Philadelphii patrí rovnaká priečka na Východe.
New York Rangers - Washington Capitals 2:1
Súboj dvoch špičkových tímov z Východnej konferencie vyznel lepšie pre domácich, hráči New York Rangers na svojom ľade zdolali Washington 2:1 a vyhrali desiaty z posledných trinástich zápasov.
Hviezdou zápasu bol domáci gólman Henrik Lundqvist, ktorý si pripísal 31 úspešných zákrokov a inkasoval len raz. Priebeh stretnutia bol dlho vyrovnaný, o výhre Rangers rozhodol v čase 48:37 útočník Mats Zuccarello.

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 2:5
Druhý cenný skalp v priebehu 48 hodín vybojoval Detroit, ktorý po Washingtone porazil aj Pittsburgh. Na ľade obhajcu Stanley Cupu uspeli Red Wings presvedčivo 5:2.
Tatar sa presadil v úvodnej minúte tretej tretiny, keď druhý deň za sebou využil prihrávku Henrika Zetterberga, ktorý dokopy zaznamenal dva body. Oporou hostí bol znovu gólman Petr Mrázek. Český reprezentant predviedol dohromady 24 úspešných zákrokov. Dva body si v drese Red Wings pripísal aj Steve Ott.

Ottawa Senators - Winnipeg Jets 2:3
Kanadské derby vyznelo pre Winnipeg, ktorý zvíťazil na ľade Ottawy 3:2 a po treťom triumfe z posledných štyroch zápasov sa priblížil k priečkam, ktoré zaisťujú postup do play off.
Jets ťažili zo skvelého úvodu, v priebehu trinástich minút mali po trefách Dustina Byfugliena a Mathieu Perreault už náskok dvoch gólov. Senators vrátil do hry gólom v početnej výhode Mark Stone, na druhej strane ale odpovedal Josh Morrissey. Definitívnu podobu výsledku potom stanovil Zack Smith.
New York Islanders - New Jersey Devils 6:4
Bitka týchto dvoch tímov sa zmenila na obrovskú prestrelku, Islanders na svojom ľade zdolali Devils 6:4 a potvrdili vzostup aktuálnej výkonnosti.
Domácim parádne vyšla stredná časť, v ktorej súperovi nastrieľali tri góly a položili základ neskoršieho triumfu. Hviezdou duelu sa stal útočník Ryan Strome, ktorý k dvom gólom pripojil aj jednu asistenciu.

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 0:4
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil súboj Caroliny s Torontom, kanadský celok duel ovládol suverénne 4:0 a po dvoch porážkach dosiahol maximálny bodový zisk.
Základom úspechu bol výkon brankára Curtisa McElhinneyho, ktorý pochytal všetkých 37 striel súpera a oslávil piate čisté konto v kariére. Obranca Maple Leafs Jake Gardiner potom prispel dokopy troma body.

San Jose Sharks - Boston Bruins 1:2 po predl.
Na veľkú drámu sa zmenil súboj medzi San Jose a Bostonom, o výhre Bruins rozhodol až v predĺžení hviezdny útočník Brad Marchand.
Bruins tak potvrdili zlepšenú formu po trénerskej rošáde a zaznamenali už štvrtý triumf v rade. Na ňom sa gólom podieľal aj Ryan Spooner. Jediný zásah kalifornského celku zaistil veterán Patrick Marleau.

Ďalšie nedeľné výsledky:
Buffalo Sabres - Chicago Blackhawks 1:5
Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 3:4
Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 2:3 po predl.
Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 1:0
1.Pohroma pre Ottawu
Senators na svojom ľade nestačili na Winnipeg, oveľa väčší problém pre nich ale predstavuje zranenie dvoch kľúčových hráčov. Kanadské derby totiž nedohrali elitní útočníci Mike Hoffman a Mark Stone.
2. Stovka pre Hayesa
Malý míľnik dosiahol útočník Bostonu Kevin Hayes. V dueli proti Sharks zaznamenal jednu asistenciu, v kariére sa tak dostal na métu 100 bodov. Potreboval na to 287 zápasov.
3. Neporazený Cassidy
Prevzal Bruins po odvolanom trénerovi Claudeovi Julienovi a zatiaľ odvádza skvelú prácu. Nový kouč Bruce Cassidy so svojím mužstvom ešte neprehral, Boston ťahá sériu štyroch výhier v rade.
1. Curtis McElhinney (TOR): 38 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov
2. John Gibson (ANA): 24 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov
3. Ryan Strome (NYI): 2 góly, 1 asistencia, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe sú len dva zápasy. St. Louis najprv vyzve Floridu, potom Arizona privíta na svojom ľade Anaheim.