Cory Schneider

Druhým čistým kontom v sezóne pomohol brankár Cory Schneider k úspechu New Jersey. Pripísal si 22 úspešných zákrokov a Devils oslávili víťazstvo nad Bostonom 3:1. Štvrtú výhru za sebou si pripísal Vancouver, ktorý zdolal Colorado 2:1 a Avalanche naopak utrpeli štvrtú prehru v rade.

New Jersey Devils - Boston Bruins 3:0
Devils dosiahli druhé víťazstvo z posledných troch zápasov a gólman Schneider pri svojom prvom štarte po troch stretnutiach žiaril. Vynuloval strelcov Bostonu a mohol si tak vychutnať svoj jubilejný 200. duel v NHL. Gólmi sa o výhru postarali PA Parenteau, Sergey Kalinin a Taylor Hall.

"Chlapci dnes podali skvelý výkon. Jedným zápasom sa všetko neotočí, ale chýbali nám niektorí hráči a bol to dobrý štart. Dúfajme, že je to dobré znamenie pre rok 2017," povedal Schneider. New Jersey sa muselo zaobísť bez chorých centrov Travisa Zajaca a Jacoba Josefsona.
"Nie je to tak, že by som sa dnes cítil výrazne lepšie než v iných zápasoch. Podarilo sa mi pár dôležitých zákrokov, ale hlavne si myslím, že sme naozaj dobre bránili. Veľa šancí a prečíslení sme im nedovolili," dodal Schneider, ktorý udržal nulu aj 22. decembra pri víťazstve nad celkom Philadelphia Flyers 4:0.
V drese Bruins zostal bez bodu kapitán Zdeno Chára, už siedmykrát za sebou vyšiel bodovo naprázdno aj útočník David Pastrňák, ktorý je druhým najproduktívnejším českým hráčom v súťaži. V tabuľke strelcov zostává s 19 trefami z 33 zápasov na štvrtom mieste.
Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 3:2
Štvrtú výhru v rade pre Canucks zariadil svojím druhým gólom v zápase Sven Baertschi, ktorý v čase 56:23 z dorážky využil presilovú hru. Obranca Cody Goloubef odišiel pykať za zdržovanie hry, keď nešťastne vyhodil puk do hľadiska. Švédsky útočník Daniel Sedin si pri víťaznom góle pripísal svoju 600. asistenciu v NHL.

Vancouver sa dostal tretíkrát v zápase do vedenia, ktoré si už nenechal vziať. Skóre otvoril v 25. minúte Bo Horvat, ale o dve minúty a päť sekúnd neskôr odpovedal Mikko Rantanen. Po góle Baertschiho z konca druhej tretiny vyrovnal na 2:2 v 52. minúte Tyson Barrie, ale Avalanche štvrtú prehru v rade neodvrátili.
St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 4:1 (písali sme v samostatnom článku)
Momenty večera:
1. Tarasenko žiaril pod šírym nebom
Ruský kanonier Vladimir Tarasenko sa stal hviezdou Winter Classic. Gólmi v 53. a 54. minúte získal St. Louis rozhodujúci náskok pri výhre 4:1 nad Chicagom. Celkovo vyslal na Busch Stadium pred 46.556 divákmi deväť striel.
2. Schneider vykročil pravou nohou
Brankár Cory Schneider inkasoval v 12 z posledných 15 zápasov tri a viac gólov, ale do roku 2017 vstúpil dobre. New Jersey vychytal 22 úspešnými zákrokmi výhru nad Bostonom 3:0.
3. Ďalšia prehra Avalanche
Colorado vo Vancouveri dvakrát dotiahlo stratu, ale na trefu Svena Baertschiho z 57. minúty už odpoveď nenašlo a pripísalo si deviatu prehru z posledných desiatich zápasov. S 25 body z 37 zápasov zostáva najhorším tímom súťaže.
Hviezdy večera:
1. Vladimir Tarasenko (STL): 2 góly, 2 plusové body, 9 striel
2. Cory Schneider (NJD): 22 úspešných zákrokov, 2. nula v sezóne
3. Sven Baertschi (VAN): 2 gól, 2 plusové body, 5 striel
Na čo sa tešiť:
Hrá sa sedem zápasov. Columbus Blue Jackets budú útočiť už na 16. výhru za sebou proti celku Edmonton Oilers. San Jose Sharks privítajú v súboji celkov z Kalifornie Los Angeles Kings a bek Shea Weber sa po letnom prestupe do Montreal Canadiens prestaví na ľade Nashville Predators.