recap game 3 5-25

Hokejisti New York Rangers sa vo finále Východnej konferencie dostali do vedenia 2:1. V treťom zápase im na ľade Florida Panthers v predĺžení vystrelil druhý bod v sérii Alexander Wennberg. Až dvomi gólmi prispeli k výhre 5:4 Alexis Lafrenière aj Barclay Goodrow, obranca Ryan Lindgren si pripísal dve asistencie.

Dvojgólového strelca mala aj Florida: Sam Reinhart ešte v prvej tretine dvakrát zvládol skórovať v presilovke. Ďalšie góly domácich pridali Aleksander Barkov, ktorý mal aj bod za prihrávku, a Gustav Forsling. Dve asistencie si pripísali Carter Verhaeghe aj Matthew Tkachuk.

Sergej Bobrovskij inkasoval päťkrát z 23 striel. Igor Šesťorkin na druhej strane chytil 33 z 37 pokusov aktívnejších Panthers.

Tí sa rýchlo dostali do vedenia, už v 3. minúte sa prvýkrát presadil Reinhart. Lafrenière a Goodrow otočili duel v prospech hostí, ale Reinhart v početnej výhode ešte pred prestávkou vyrovnal.

Na konci druhej tretiny však najprv Lafrenière po parádnom sóle znova dostal Rangers do vedenia a Goodrow ho vo vlastnom oslabení ešte zvýšil. Pre New York to bol už piaty gól v oslabení v tohtoročnom play off. Žiadny iný tím pritom nedal viac ako dva.

V rozmedzí necelých dvoch minút tretej časti Florida vďaka gólom kapitána Barkova a Forslinga dokázala vyrovnať.

Nadšenie domácich priaznivcov však v čase 5:35 prvého predĺženia zmrazil Wennberg, ktorý pred bránkou držadlom hokejky tečoval Lindgrenovu strelu. Bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off, v ktorom odohral 13 duelov , a ešte len druhý za celkovo 32 štartov za Rangers od trejdu zo Seattle Kraken zo 6. marca.

Florida pritom v tretej tretine a v predĺžení prestrieľala súpera v pomere 18-8.

"Tretia (tretina) bola asi najťažšia v celej sérii. Viedli sme, ale boli sme pod paľbou. Dokázali vyrovnať a bola to ich najlepšia tretina," zhodnotil newyorský tréner Peter Laviolette.

Tím z Manhattanu vedie v sérii 2:1 na zápasy, štvrtý sa bude znova hrať v Amerant Bank Arene v noci na stredu.