OIlerWIN64

Hráči Edmontonu zaťažili na svojom ľade bránku Anaheimu siedmimi gólmi a vynútili si rozhodujúci siedmy súboj. Oilers sa pritom museli zaobísť bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru, ktorý bude musieť vynechať aj rozhodujúci duel, ktorý je na programe v stredu. Postup do finále Západnej konferencie už oslávil Nashville, ktorý zdolal St. Louis 4:2 na zápasy.

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 7:1 (stav série: 3:3)
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenilo šieste stretnutie semifinálovej série Západnej konferencie medzi Edmontonom a Anaheimom. Oilers rozobrali svojho súpera 7:1 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel.
Kanadský celok sa musel v zápase zaobísť bez kľúčových obrancov Andreja Sekeru a Oscara Klefboma, ktorí v piatom dueli utrpeli bližšie nešpecifikované zranenia.
V prípade slovenského beka je jasné, že vynechá aj rozhodujúci siedmy duel na ľade Ducks. Ak by ho Edmonton nezvládol, Sekera by s najväčšou pravdepodobnosťou nemohol posilniť ani Slovensko na prebiehajúcom svetovom šampionáte vo Francúzsku a Nemecku.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal domáci útočník Leon Draisaitl, ktorý nastrieľal hetrik a navyše pripojil aj dve asistencie.
Oilers do zápasu vleteli ako uragán a už v prvej tretine svojmu súperovi strelili päť gólov. Skóre otvoril v čase 2:45 Leon Draisaitl, o päť minút neskôr pridal talentovaný strelec druhý gól. V čase 8:25 potom udrel Zack Kassian a vyhnal hosťujúceho gólmana Johna Gibsona z bránky.
Domáci ale v ofenzíve nepoľavili a do prvej sirény pridali ďalšie dva góly. Najprv udrel Mark Letestu, v samotnom závere tretiny potom ten istý hráč v presilovej hre pridal aj druhý gól.
O ďalšie zásahy domácich sa v druhej tretine postarali Anton Slepyshev a Draisaitl, ktorý využil početnú výhodu a skompletizoval hetrik. Za hostí zaznamenal len čestný úspech Rickard Rakell.

Nashville Predators - St. Louis Blues 3:1 (konečný stav série 4:2)
Nashville Predators oslavujú historický postup do finále Západnej konferencie, prvýkrát od vstupu klubu do NHL v roku 1998 jeho hráči zvládli v play off dve série za sebou. St. Louis Blues zdolali v nedeľu 3:1 a vyhrali sériu 4:2 na zápasy.
Z Bridgestone Areny urobili hokejisti z Tennessee nedobytnú pevnosť, dvakrát tam v prvom kole porazili Chicago Blackhawks, trikrát si poradili s Bluesmanmi. Vo všetkých zápasoch bol najväčšou oporou prvých finalistov Západu fínsky brankár Pekka Rinne.
Predators za predchádzajúcich sedemnásť sezón vyhrali v play off len tri série, v tomto roku už ovládli dve a teraz budú mať šancu zabojovať o postup do finále Stanley Cupu. O titul kráľa Západu sa stretnú s víťazom súboja Anaheim Ducks-Edmonton Oilers.
Blues hnala v úvode túžba dostať sériu na rozhodujúci siedmy zápas do St. Louis. Už na začiatku tretej minúty pálil Vladimir Tarasenko, puk prepadol brankárovi Predators na tyčku, pri ktorej bol pripravený Paul Stastny a dorazil ho za čiaru. Pre syna slávneho otca Petra Šťastného to bol druhý gól v play off.
Evidentne zaskočený Nashville vyprodukoval v prvej tretine len päť striel, ale po pauze po švédsko-švajčiarskej spolupráci rýchlo vyrovnal. Mattias Ekholm krásnou prihrávkou našiel Romana Josiho, ktorý už v 35. sekunde prekonal Jakea Allena v bránke St. Louis. Bol to už deviaty gól obrancov Predators vo vyraďovacej časti.
Domáci od druhej tretiny oveľa lepšie korčuľovali a dostali sa do niekoľkých prečíslení, ale vedenie strhli na svoju stranu až v 44. minúte, keď si Viktor Arvidsson počkal, až mu pred bránku nakorčuľoval Ryan Johansen, ktorý šikovne oblafol Allena.
Blues vsadili všetko na jednu kartu a snažili sa v kritickej situácii pritlačiť Predators v ich tretine. Z veľkej snahy ale pramenili aj chyby a na Allena sa niekoľkokrát hnali osamotení hráči Nashvillu. Brankár St. Louis ale fantastickým spôsobom lapačkou vychytal Filipa Forsberga, v samostatnom nájazde neuspel Colton Sissons a Arvidsson pre zmenu netrafil.
Tréner hostí Mike Yeo sa v záverečnej pasáži snažil dosť vyťažovať aj Vladimíra Sobotku, ale druhý gól hostí nepridal ani český center, ani žiadny z jeho spoluhráčov. Allen odišiel na striedačku 140 sekúnd pred koncom, ale Blues sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a nakoniec ešte inkasovali, keď Calle Jarnkrok prekorčuľoval Jaya Bouwmeestera a do prázdnej bránky potvrdil historickú chvíľu Predators.