GettyImages-630225546

Brankár Henrik Lundqvist z New York Rangers vychytal svoju 389. výhru v kariére v NHL a na pozícii najlepšieho Európana sa vyrovnal Dominikovi Haškovi. Tridsaťštyriročný Švéd sa dostal na 12. pozíciu v historickej tabuľke vďaka víťazstvu nad New Jersey 3:2 po samostatných nájazdoch. Peter Budaj inkasoval v bránke Los Angeles Kings jeden gól z 30 pokusov Boston Bruins a stal sa treťou hviezdou duelu. Víťazstvo však oslavoval Zdeno Chára v drese súpera. Marián Gáborík sledoval prehru svojho tímu len z tribúny.

New York Rangers - New Jersey Devils 3:2 po sam. nájazdoch
Rangers s trápiacimi sa Devils dvakrát prehrávali, ale po obrate dokázali dosiahnuť tretiu výhru v rade. Predĺženie vynútil gólom 74 sekúnd pred koncom Chris Kreider a v nájazdoch rozhodol Kevin Hayes. Lundqvist si pripísal 29 úspešných zákrokov a ďalšie tri pridal v rozstreli.
"Je to pre mňa výnimočné," povedal Lundqvist. "V tretej tretine sme odviedli skvelú prácu. Chlapci hrali úžasne a stále makali. Ukazuje to charakter v tejto kabíne. Nikdy sa nevzdávame," pochvaľoval si tridsaťštyriročný Lundqvist, ktorý je od príchodu do NHL v roku 2005 verný len farbám Rangers.

New Jersey síce po piatich zápasoch bodovalo, ale napriek tomu si pripísalo šiestu prehru v rade.
Boston Bruins - Los Angeles Kings 1:0
Jediný gól stretnutia strelil už v čase 4:20 útočník Jimmy Hayes, ktorý tečoval za chrbát slovenského brankára Petra Budaja strelu Colina Millera. Budaj nezabránil prehre 29 úspešnými zákrokmi.
Jeho náprotivok Tuukka Rask totiž nepustil ani jeden z 18 pokusov Kings. Bola to jeho štvrtá nula v sezóne a delí sa tak o prvenstvo s Devanom Dubnykom z celku Minnesota Wild.

Boston sa musel zaobísť bez svojho najlepšieho strelca Davida Pastrňáka. Autor 19 gólov je mimo hry po menšom operačnom zákroku lakťa a vynechá minimálne aj utorkový duel proti New York Islanders. Do zostavy Kings sa nezmestil slovenský útočník Marián Gáborík, ktorého nechal kouč Darryl Sutter len na tribúne.
Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:1
Tromi bodmi za gól a dve asistencie sa podpísal pod víťazstvo Jets osemnásťročný nováčik Patrik Laine. Fínsky kanonier sa s 18 gólmi na treťom mieste tabuľky kanonierov priblížil druhému Pastrňákovi na rozdiel jediného gólu.
Dvakrát sa medzi strelcov zapísal Nikolaj Ehlers, ktorý 69 sekúnd po trefe Blakea Wheelera zvýšil na 3:0 a pri power play zavŕšil výsledok do prázdnej bránky. "Človek sa stará o tím a osobné štatistiky sú na druhom mieste. Cítil som sa dobre a hral som so sebavedomím," vyhlásil Ehlers, ktorý v predchádzajúcich 18 zápasoch skóroval len raz.

Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 3:4 po predl.
John Tortorella dosiahol svoje 500. víťazstvo v NHL, čo sa mu podarilo ako 24. koučovi v histórii, ale ako úplne prvému rodákovi z USA. Jubileum mu zásahom v 46. sekunde nadstavenia zabezpečil obranca Seth Jones a kapitán Blue Jackets Tortorellovi doviezol puk na pamiatk.

Columbus vyhral už deviatykrát za sebou vyrovnal klubový rekord z obdobia medzi 18. marcom a 4. aprílom minulého roka. "Som vďačný nie za to číslo, ale za šancu odkoučovať toľko zápasov v NHL," povedal Tortorella, ktorý má na konte 1032 duelov v súťaži.
Bývalý tréner celkov Tampa Bay Lightning, New York Rangers a Vancouver Canucks je hlavne rád, že sa Blue Jackets darí a držia víťaznú sériu. "Viem, že to nepôjde donekonečna, takže sa snažím užívať si to," dodal päťdesiatosemročný kouč.
New York Islanders - Ottawa Senators 2:6
V drese Ottawy zažiarili tromi bodmi útočníci Zack Smith a Mark Stone. Smith si pripísal dva góly a jednu asistenciu, Stone zaznamenal gól a dve prihrávky.

Islanders prehrali piatykrát za sebou a získali v tejto sérii jediný bod. "Nedávame góly a veľa ich dostávame. Musíme nájsť cestu, ako to zmeniť," uviedol kapitán Islanders John Tavares.
Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 4:1
Blackhawks sa skvelo vyrovnali s nabitým programom šiestich zápasov za desať dní a oslávili už piatu výhru v rade. Pomohol k tomu 33 úspešnými zákrokmi gólman Scott Darling.
San Jose síce viedlo v United Centre po góle Joea Pavelskiho z úvodu druhej tretiny, ale v 37. minúte vyrovnal Duncan Keith a v tretej tretine za domácich skórovali Ryan Hartman, Vinnie Hinostroza a Patrick Kane.

1. Lundqvist dostihol Haška
Henrik Lundqvist vďaka víťazstvu Rangers nad New Jersey (3:2 po samostatných nájazdoch) dostihol s 389 výhrami Dominika Haška a delí sa o pozíciu najlepšieho Európana v histórii. Lundqvist na to potreboval 709 zápasov a Hašek túto métu dosiahol v 735 dueloch.
2. Tortorellovo jubileum
Tréner Columbusu John Tortorella dosiahol ako prvý rodák z USA hranicu 500. výhier. Blue Jackets deviatym víťazstvom za sebou navyše vyrovnali klubový rekord.
3. Trápenie Islanders
Domácou porážkou s Ottawou 2:6 potvrdili Islanders súčasnú krízu. Prehrali piatykrát za sebou a dosiahli v tejto sérii jediný bod.
1. Mark Stone (OTT): 1 gól, 2 asistencie, 4 strely
2. Nikolaj Ehlers (WPG): 2 góly, 3 plusové body, 4 strely
3. Zach Smith (OTT): 2 góly, 1 asistencia, 3 plusové body
Na čo sa tešiť:
Na programe je päť stretnutí. Tomáš Tatar sa bude snažiť nadviazať na svoj hetrik v dueli Detroit Red Wings proti Carolina Hurricanes. Celok Philadelphia Flyers s najproduktívnejším českým hráčom Jakubom Voráčkom privíta Nashville Predators.