jurco 2

Tomáš Jurčo vo štvrtok zažil najúspešnejší duel v tohtoročnom prípravnom období. V súboji Edmonton Oilers s Winnipeg Jets dal dva góly, ku ktorým pridal aj asistenciu. Mal tak najväčšiu zásluhu na víťazstve hosťujúcich Oilers 5:3 a na záver bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Ako prvý sa vo Winnipegu dostal k slovu CJ Suess, ktorý dostal domácich do vedenia. Jurčo však na jeho gól pomerne rýchlo odpovedal, keď po prihrávke Jamesa Neala strelou zápästím vyrovnal na 1:1.
V úvode druhej tretiny sa prvýkrát v tohtoročnej príprave presadil kapitán Connor McDavid a dvadsaťšesťročný forvard si vďaka asistencii pripísal druhý bod v zápase. Potom museli Oilers ešte dvakrát doťahovať, ale v polovici záverečnej časti Jurčo zužitkoval presilovú hru a po spolupráci s Leonon Draisaitlom strelil rozhodujúci gól duelu. Na výsledných 5:3 ešte zvýšil Ethan Bear, ktorý si tiež pripísal dva góly.

Jurčo prekonal Hellebuycka z ostrého uhla

Druhým Slovákom v akcii bol Andrej Sekera, ktorého Dallas Stars prehrali s Minnesota Wild 1:2. Tridsaťtriročný obranca nepremenil tri strely na bránku. Všetky góly v American Airlines Center padli v strednom dejstve. Za víťazov sa presadili Jordan Greenway a Jason Zucker, jediným strelcom porazených bol v poslednej minúte český útočník Radek Faksa.
Tampa Bay bez Erika Černáka v zostave po prvej tretine prehrávala po góle Owena Tippetta, ale v druhom dejstve Cedric Paquette a Yanni Gourde otočili stav. Po zásahu Nikitu Kucherova zaistil Lightning trojgólový náskok Steven Stamkos, ktorý sa presadil v presilovej hre. Rovnako v početnej výhode v závere korigoval výsledok Evgenii Dadonov.
Tomáš Hertl víťazným gólom zaistil San Jose Sharks výhru 4:1 nad Calgary Flames. Český forvard navyše pripojil aj asistenciu. Najprv sa podieľal na úvodnom góle duelu, ktorý vsietil Evander Kane. V záverečnej časti sa zapísal aj medzi strelcov, keď usmernil za Artyoma Zagidulina nahodenie Brenta Burnsa, ktorý v dueli nazbieral štyri asistencie. Brankárovi Martinovi Jonesovi zobral čisté konto Justin Kirkland.

Faksa tečoval puk za Dubnyka

Philadelphia Flyers v poslednom vystúpení pred odletom do Európy na NHL Global Series prehrali na ľade New York Rangers 1:2 po samostatných nájazdoch. Flyers v pondelok čaká generálka vo Švajčiarsku proti Lausanne HC a v piatok 4. októbra vstúpia do súťažnej sezóny v pražskej O2 arene proti Chicago Blackhawks.
Klub z Manhattanu viedol po góle Liasa Anderssona, ktorý trafil 13 sekúnd pred koncom prvej tretiny. V 27. minúte vyrovnal Travis Konecny. V nájazdoch potom rozhodol Mika Zibanejad.
Detroit Red Wings v zápase Kraft Hockeyville USA 2019 v Calumete v Michiganu porazili obhajcov Stanley Cupu St. Louis Blues 4:1. Anthony Mantha a Michael Rasmussen strelili dva góly, za Blues sa presadil Ryan O'Reilly.
O výhru Arizona Coyotes na ľade Vancouver Canucks sa gólmi postarali Lane Pederson, ktorý skóroval v oslabení, Victor Soderstrom, Barrett Hayton a Carl Soderberg. Domáci v úvodnom dejstve dvakrát viedli vďaka Michealovi Ferlandovi a Zackovi MacEwenovi.