joe-thornton

Center Joe Thornton si bude aj naďalej obliekať dres tímu San Jose Sharks, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve. Na základe nej zarobí 8 miliónov dolárov - uviedla hráčova agentúra Top Shelf Hockey.

"Joe sa od chvíle, keď k nám v roku 2005 prišiel, stal tvárou nášho klubu. Cítime, že táto spolupráca bude naďalej fungovať," povedal generálny manažér Doug Wilson pre web Sharks.
Tridsaťsedemročný center, ktorý minulý rok pomohol San Jose dostať sa až do finále Stanley Cupu, doteraz v NHL odohral 1446 zápasov, v ktorých nazbieral 1391 bodov za 384 gólov a 1007 asistencií.
Prvý hráč draftu z roku 1997 získal v sezóne 2005-06 Hart Trophy, keď v drese Sharks a Bruins nazbieral 125 bodov.
"Je to výnimočný tvorca hry, jeden z najlepších svojej generácie. Jeho úspechy ho zaraďujú medzi elitných hokejistov histórie," uviedol Wilson. "Ako líder dotiahol náš tím do nových výšin a naďalej bude patriť k najlepším univerzálnym centrom NHL. Bez jeho šéfovských schopností na ľade aj mimo neho by Sharks nikdy neboli takí dobrí. Sme nadšení my aj fanúšikovia."
V uplynulom ročníku nazbieral Thornton 50 bodov za sedem gólov a 43 asistencií. V play off pripojil štyri zápasy a dve prihrávky. Po vyradení s Edmontonom vyšlo najavo, že opora Sharks nastupovala s poraneným kolenom.