jagr - OTT

Vypredané do posledného miesta a obrovské nadšenie, keď sa číslo 68 prvýkrát objavilo na ľade haly Scottiabank Saddledome ako hráč Calgary Flames. A na konci večera trpké sklamanie po prehre 0:6 s Ottawa Senators.
Taký bol prvý zápas Jaromíra Jágra za nový klub na domácom ľade. Calgary dostalo lekciu v disciplíne, v prechode do útoku aj v zakončení a po solídnom úvode sezóny aj prvú studenú sprchu.

"Dobré je, že keď prehráte takto vysoko, vždy máte šancu vrátiť sa a my sa môžeme vrátiť hneď v sobotu," upozornil český veterán na duel proti Vancouver Canucks. "Bol to pre nás ťažký večer. Nemyslím si, že by sme hrali tak zle, ale nedarilo sa nám premieňať šance. Keby sa nám tam na začiatku niečo odrazilo, mohol to byť iný zápas. Ale to sa nestalo."
Samotný Jágr určite nehral tak zle, pôsobil lepšie ako v nevýraznom prvom dueli na ľade Los Angeles Kings, kde Flames prvýkrát so štyridsaťpäťročným krídlom v zostave vyhrali 4:3 po predĺžení. V priebehu 13 minút a 27 sekúnd pobytu na ľade vyslal na ottawského gólmana Craiga Andersona štyri strely, najviac z celého mužstva. Kouč Glen Gulutzan ho v priebehu prvej tretiny presunul z tretieho útoku Sama Bennetta do prvej formácie k Johnnymu Gaudreauovi so Seanom Monahanom a zdalo sa, že tí traja si rozumejú.
"Videli ste, že (Jágr) dokáže dostať puk do pásma tým, aký je silný na hokejke a ako dokáže tvoriť hru," chválil Gulutzan.

Lenže 44 sekúnd pred koncom prvej časti Cody Ceci tečoval puk pred brankárom Mikeom Smithom tak šikovne, že dal domácim nepríjemný gól do šatne. Koncom druhej tretiny pridal druhý zásah Derick Brassard a pri následnom Jágrovom vylúčení potom v 68. sekunde tretej časti zvýšil hráč s číslom 68 na ottawskej strane Mike Hoffmann už na 3:0.
"Množstvo vylúčených nás dostalo z hry a zostava pre oslabenia nás nemohla zachrániť," ľutoval kouč Flames.
"Vždy, keď sa lámal osud zápasu, ho dokázali zlomiť oni," dodal domáci kapitán Mark Giordano.
Jágr si napriek tomu vyslúžil uznanie fanúšikov aj bučanie na rozhodcu, keď sa im nepáčilo jeho vylúčenie za hákovanie.
Druhý najproduktívnejší hokejista všetkých čias má za sebou druhý duel sezóny a celkovo 1713. štart v NHL. Na tretieho hráča histórie podľa počtu zápasov Rona Francisa mu chýba 28 duelov. Na svoj prvý bod v novej sezóne však Jágr stále čaká.
"Fanúšikovia ma tu pekne prijali už od môjho podpisu, za to som veľmi rád," pochvaľoval si. "Teraz je na mne, aby som im to vrátil a hral pre nich najlepší hokej, akého som schopný.
Jágrove slová o rýchlom návrate sa nakoniec potvrdili. Flames v noci na nedeľu dobyli Vancouver po výhre 5:2, český velikán si pripísal asistenciu a tým aj prvý bod v novom drese. Počas štvordennej pauzy pred štvrtkovým duelom proti Carolina Hurricanes tak bude v Calgary o poznanie veselšie.