Predators_Win_West

Nashville Predators - Anaheim Ducks 6:3 (konečný stav série: 4:2)
Zámorská NHL pozná prvého tohtoročného finalistu Stanley Cupu. Stal sa ním Nashville, ktorý na svojom ľade prestrieľal Anaheim 6:3 a ovládol finále Západnej konferencie v pomere 4:2 na zápasy.
Hlavnou hviezdou šiesteho duelu sa stal dôrazný útočník Colton Sissons, ktorý dal hetrik a mal tak obrovskú zásluhu na rozhodujúcom triumfe svojho tímu.

"Podarilo sa nám niečo veľké, je to skvelý pocit," tešil sa útočník Nashvillu Colton Sissons. "Kvôli tomuto sme celý rok tvrdo dreli, teraz sa nám to vrátilo."
V bránke hostí sa od úvodnej minúty objavil Jonathan Bernier, ktorý nahradil Johna Gibsona. Jednotka Ducks sa totiž zranila v piatom zápase a na šiesty duel tak nebola k dispozícii.
"Po rozkorčuľovaní bolo jasné, že nebude k dispozícii," vysvetlil tréner kalifornského tímu Randy Carlyle. "Jedná sa o svalový problém, nechali sme vyslovene na Johnovi, či vyhodnotí, že je schopný nastúpiť."
Aj keď mali Ducks od úvodu výraznú streleckú prevahu, prvá tretina vyšla domácim parádne. Najprv v čase 1:21 otvoril skóre Auston Watson, o sedem minút neskôr sa prvýkrát v dueli presadil aj Sissons.
Ducks navyše prišli o dôležitého útočníka Nicka Ritchieho, ktorý dostal v 12. minúte trest do konca zápasu za tvrdý hit na protihráča Viktora Arvidssona.
V druhej tretine sa Ducks vrátili do stretnutia, keď sa po prihrávke Ryana Getzlafa presadil český útočník Ondřej Kaše. Pre mladého strelca to bol druhý gól v tohtoročnom play off.
Predators síce v úvode tretej časti zásluhou Sissonsa znovu odskočili, Anaheim ale dokázal vyrovnať krok. Najprv znížil na 2:3 Chris Wagner, krátko po ňom dorovnal stav Cam Fowler. Ten pri svojom zakončení využil skvelé postavenie Coreyho Perryho, ktorý tienil brankárovi Pekkovi Rinnemu.
Duel sa v tej chvíli začínal od začiatku, veľmi skoro ho však pre seba rozhodli domáci. V čase 54:00 strelil víťazný gól Sissons, zásahy do prázdnej bránky potom pridali Filip Forsberg a Auston Watson. Historicky prvý postup Predators do finále Stanley Cupu tak bol dokonaný.
Pekka Rinne podal v bránke Nashvillu skvelý výkon. Inkasoval síce tri góly, ale predviedol 38 úspešných zákrokov.
Hrdina zápasu:Colton Sissons (NSH)
Nádeje Anaheimu na rozhodujúci siedmy duel v domácom prostredí roztrhal hetrikom a potvrdil skvelú formu. V play off už trafil päťkrát.