halak 11217

Washington Capitals na domácom ľade ukončili sériu troch prehier. Kto na to však doplatil, boli New York Islanders s Jaroslavom Halákom v bránke. Slovenský gólman nastúpil v treťom zápase v rade, dovolil domácim štyri góly z 19 striel a zaznamenal neslávnu úspešnosť 78,9%.

St. Louis Blues boli jediným tímom celej ligy, ktorý v novej sezóne vyhral všetky domáce zápasy. Po dueli proti Philadelphia Flyers už ale nie sú a to najmä vďaka parádnemu výkonu českého brankára Michala Neuvirtha, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. Blues tak zároveň prvýkrát od decembra 2016 nestrelili vo svojej hale ani gól.
Líder bodovania Steven Stamkos vyšiel naprázdno vo svojom 600. zápase kariéry a Tampa Bay Lightning doma prehrali s New York Rangers 1:2 po predĺžení.
Slovenskí hráči všeobecne nemali úspešný štvrtok. Tomáš Tatar predĺžil počet zápasov bez bodu na šesť, keď sa nepresadil pri porážke Detroit Red Wings na ľade Ottawa Senators 1:3. Nebodoval ani Zdeno Chára, ktorý už tradične strávil na ľade najviac času zo všetkých hráčov Boston Bruins. Tí si poradili s Vegas Golden Knights 2:1. Marko Daňo opäť chýbal v zostave Winnipeg Jets pri výhre nad Dallas Stars 5:2.
Washington Capitals - New York Islanders 4:3
Najdiskutovanejší hráč posledných dní v celej lige opäť udrel. John Tavares z Islanders dal na ľade Capitals gól, na ďalší prihral a s celkovými 17 bodmi za úvodných 13 zápasov zažíva najvydarenejší štart sezóny v kariére.
Jeho tímu to však bohužiaľ na výhru nestačilo. A nič proti tomu nezmohol ani Halák, ktorý inkasoval štyri góly len z 19 striel súpera.
"Dnes to bolo dosť nešťastné," povedal. "Dokázali sme niekoľkokrát vyrovnať, ale oni aj tak nakoniec dali víťazný gól. Musíme sa z toho poučiť," dodal.
Hrdinom Washingtonu bol Lars Eller, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného tri a pol minúty pred koncom a na ďalší prihral.
St. Louis Blues - Philadelphia Flyers 0:2
Neuvirth v bránke Flyers si 11. čisté konto kariéry samozrejme vychutnával. Veď k nemu viedla cesta cez 33 úspešných zákrokov.
"Neuveriteľné. Veď sú jedným z najlepších tímov ligy," krútil hlavou český brankár. A bývalý spoluhráč teraz už z tábora súpera Brayden Schenn ho pochválil. "Bol výborný," povedal uznanlivo.
Kouč Philadelphie Dave Hakstol použil v hodnotení ešte vznešenejšie slová: "Excelentný výkon. Bol v strehu od prvej minúty."
Ďalšie dva body do štatistík zaznamenal útočník Sean Couturier a po boku Jakuba Voráčka a Claudea Girouxa zažíva veľmi vydarený úvod ročníka.
Colorado Avalanche - Carolina Hurricanes 5:3
Hráči Hurricanes si v Colorade otvorili nefalšovanú strelnicu. Ani 60 striel na bránku hostiteľov však neviedlo k zisku bodov.
Semyon Varlamov síce trikrát inkasoval, ale inak bol neprekonateľný. A po zápase asi aj poriadne unavený. "Od začiatku do konca bol fenomenálny," vyhlásil kouč Avalanche Jared Bednar.
Ruský brankár tak má nové maximum v počte zákrokov v jednom zápase a šesťdesiat striel od súpera je zároveň pod hlavičkou Avalanche klubovým rekordom v základnej časti.
Calgary Flames - Pittsburgh Penguins 2:1 po predĺžení
Penguins nepridali ďalší debakel do zbierky, zo zápasu na ľade Flames ale napriek tomu získali len bod a odchádzali s porážkou.
Tím okolo Sidneyho Crosbyho nemá v prebiehajúcom ročníku úspešné druhé zápasy za dva dni. V predchádzajúcich štyroch pokusov v nich dostal 29 gólov. Teraz sa v hre dozadu výrazne zlepšil, ani to ale na výhru nestačilo.
Kapitán Pittsburghu lacno stratil puk v predĺžení a jeho náprotivok na strane Calgary Mark Giordano dokázal pohotovo využiť presnú prihrávku Matthewa Tkachuka v protiútoku. Predchádzajúcich 44 striel z hokejok hráčov Penguins na Mikea Smitha bolo málo platných. "Bol to jeden z našich lepších zápasov," povedal kouč Mike Sullivan napriek porážke po predĺžení.
Jaromír Jágr sa po zranení v dolnej polovici tela do hry stále nevrátil.
Ostatné zápasy:
Boston Bruins - Vegas Golden Knights 2:1Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 3:7Ottawa Senators - Detroit Red Wings 3:1Tampa Bay Lightning - New York Rangers 1:2 po predĺženíMinnesota Wild - Montreal Canadiens 6:3Winnipeg Jets - Dallas Stars 5:2Arizona Coyotes - Buffalo Sabres 4:5Los Angeles Kings - Toronto Maple Leafs 5:3x
V bohatom štvrtkovom menu s celkovou ponukou 12 zápasov pochopiteľne zaujali aj ďalšie výsledky a výkony.
Blue Jackets si na Floride s chuťou zastrieľali a vezú si domov pohodlnú výhru 7:3. Nič na tom nezmenila ani asistencia českého útočníka Radima Vrbatu.
Golden Knights majú po zápase na ľade Bruins už tri porážky v rade a to je čakajú ďalšie tri zápasy v arénach súperov. Vynikajúci štart sezóny tak v ich prípade začína mať trhliny.
Henrik Lundqvist z Rangers dokázal zastaviť všetkých osem streleckých pokusov najproduktívnejších hráčov ligy Stamkosa a Nikitu Kucherova a Yanni Gourde bol jediným, kto ho z Lightning prekonal. Newyorčania tak najmä zásluhou švédskej legendy prekvapujúco vyhrali v Tampe 2:1 po predĺžení.
Jedným z hrdinov večera je Mark Scheifele z Jets. Ten nastrieľal hetrik do siete Stars.

Márne boli aj dve stíhacie jazdy. Coyotes doma prehrávali so Sabres necelých deväť minút pred koncom už 1:5, ale stihli dať ešte tri góly. Vyrovnávací však bohužiaľ pre nich už nestrelili.
Los Angeles viedli nad Maple Leafs už 5:0, nakoniec ale uhájili víťazstvo o dva góly. Pomohol im k tomu fakt, že Auston Matthews 79 sekúnd pred koncom nedostal Toronto ešte bližšie k vyrovnaniu, keď nevyužil trestné strieľanie. Bolo jeho druhé v zápase, to prvé premenil bekhendovým blafákom.
1. Michal Neuvirth (PHI): 0 inkasovaných gólov, 33 zákrokov
2. Mark Scheifele (WPG): 3 góly, plus/mínus 2, 4 strely
3. Semyon Varlamov (COL): 3 inkasované góly, 57 zákrokov