hawks_031917

Veterán v drese Chicaga sa vrátil na ľad po dvoch vynechaných dueloch kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Marián Hossa si v dramatickom súboji s Vancouverom pripísal gól a asistenciu a so 41 bodmi sa znovu osamostatnil na čele tabuľky najproduktívnejších Slovákov v NHL. Blackhawks mali na dosah fantastický obrat, keď v tretej tretine vymazali stratu troch gólov. Odštartoval ho Hossa, svojím 20. zásahom v sezóne sa neskôr pridal aj Richard Pánik. Chicagu to však nakoniec stačilo len na jeden bod, v predĺžení im pokazil radosť Daniel Sedin.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 3:4
Už len v oblasti teórie zostávajú nádeje Floridy na postup do play off, Panthers doma podľahli Caroline 3:4 a ich strata na ôsme miesto vo Východnej konferencii predstavuje osem bodov.
Vysoký štandard si v drese Panthers drží český veterán Jaromír Jágr. Hviezdny útočník zaznamenal v súboji s Hurricanes dve asistencie, svojmu tímu ale k bodovému zisku nedopomohol.
"Myslím si, že sme v tomto zápase ukázali veľkú odolnosť," vyhlásil útočník Caroliny Jordan Staal. "Síce sme boli niekoľkokrát dole, ale stále sme hrali svoju hru a nakoniec sme boli úspešní."
Panthers v priebehu prvej a druhej tretiny hneď trikrát viedli, hostia ale vždy vyrovnali, v čase 56:05 však o ich triumfe rozhodol kanonier Jeff Skinner. Pre elitného strelca to bol 28 gól v sezóne.

Boston Bruins - Ottawa Senators 2:3
Cestu do play off si skomplikovali hráči Bostonu, ktorí na svojom ľade podľahli Ottawe 2:3 a utrpeli už tretiu porážku v rade.
Ďalšiu stratu neodvrátil ani útočník David Krejčí, ktorý v čase 8:57 v presilovej hre odpovedal na úvodný gól Toma Pyatta. Bruins si napriek tomu body nepripísali, proti bol hosťujúci útočník Kyle Turris, autor dvoch gólov. Zdeno Chára svoje štatistiky nerozšíril a na dosiahnutie míľnika 600 bodov v NHL mu stále chýbajú dva zápisy. Boston zostáva vo Východnej konferencii na siedmom mieste.
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 1:3
Ďalším celkom, ktorý si zaistil vo veľkom predstihu účasť v bojoch o Stanley Cup, je Pittsburgh. Obhajcovia trofeje zvíťazili na ľade Buffala 3:1.
Favorita poslal do vedenia v závere prvého dejstva kapitán Sidney Crosby, na jeho gól ale v čase 42:09 zareagoval domáci útočník Sam Reinhart. Penguins napriek tomu strhli triumf na svoju stranu, postarali sa o to Nick Bonino a Conor Sheary.

New Jersey Devils - New York Rangers 3:2 po predl.
V bitke o New York uspeli Devils, ktorí na svojom ľade zdolali Rangers 3:2 po predĺžení. Na výhre domácich sa jednou asistenciou podieľal aj český útočník Pavel Zacha.
Stále ešte len devätnásťročný talent si pripísal prihrávku už v piatom dueli po sebe. O výhre Devils rozhodol v štvrtej minúte predĺženia svojím tretím gólom v ročníku Joseph Blandisi.

Tampa Bay Lightning - Arizona Coyotes 3:5
Nádej na postup do play off sa vzďaľuje Tampe Bay, ktorá na svojom ľade podľahla Arizona nečakane 3:5 a jej strata na ôsme miesto v tabuľke Východnej konferencie predstavuje štyri body.
Lightning, ktorí čerstvo podpísali nováčikovský kontakt s českým talentom Liborom Hájkom, síce ešte po dvoch tretinách udržiavali tesný náskok 3:2, v záverečnej časti ale trikrát inkasovali. O jednu z gólov hostí sa postaral kanonier Radim Vrbata, za domácich raz asistoval Ondřej Palát.
Minnesota Wild - San Jose Sharks 3:2
Sériu piatich porážok v rade ukončila Minnesota, ktorá na svojom ľade zdolala San Jose 3:2 a upevnila si postavenie na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie.
Na výhre Wild sa svojím prvým gólom po výmene z Arizony podieľal aj center Martin Hanzal. Predovšetkým v závere druhej tretiny bol zápas poriadne divoký, diváci videli štyri góly v rozmedzí len 63 sekúnd.
Washington Capitals - Calgary Flames 4:2
Úlohu veľkého favorita potvrdil Washington, ktorý pred svojimi divákmi porazil Calgary 4:2 a udržal si postavenie na prvom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Capitals sa mohli spoľahnúť na svojich tradičných strelcov, presne pálili Evgeni Kuznetsov, T.J. Oshie i Alex Ovechkin, štvrtý zásah pridal v presilovej hre Kevin Shattenkirk. Za hostí len znížili Sean Monahan a Troy Brouwer.
Ďalšie utorkové výsledky:
Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 1:2 po predl.
Winnipeg Jets - Philadelphia Flyers 3:2
Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 4:5 po predl.
Colorado Avalanche - St. Louis Blues 2:4
1. Divočina v Minnesote
Poriadna prestrelka sa strhla v závere druhej tretiny súboja Minnesoty so San Jose. V rozmedzí 63 sekúnd padli hneď štyri góly.
2. Rozbehnutý Zacha
Skvelú výkonnosť si drží po návrate z maródky útočník Pavel Zacha. Talent New Jersey si v dueli proti Rangers pripísal asistenciu, celkovo to bol už piaty zápas v rade, v ktorom Zacha prihral na gól.
3. Elliott pokorený
Jedenásť zápasov za sebou zbieral len výhry, na métu dvanásť už sa ale gólman Calgary Brian Elliott nedostal. Skloniť sa musel pred strelcami Washingtonu, ktorí ho prekonali dohromady štyrikrát.
1. Kyle Turris (OTT): 2 góly, 5 striel
2. Jeff Skinner (CAR): 2 góly, 3 strely
3. Brandon Sutter (VAN): 2 góly, 4 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe sú len tri zápasy, zaujímavé bude sledovať súboje Rangers s Islanders a Ducks s Oilers.