Budaj-OTT 12-10

Do šiesteho duelu čakal Marián Gáborík po návrate po zranení na svoj prvý gól v sezóne. Pri výhre Los Angeles Kings nad Ottawa Senators sa mu to podarilo, keď v závere presilovej hry spečatil stav na konečných 4:1.

Jednu asistenciu zaznamenal aj brankár Kings Peter Budaj, ktorý prispel k úvodnému gólu Jeffa Cartera. Jaroslav Halák zneškodnil 32 pokusov Columbus Blue Jackets, po šiestich inkasovaných góloch ho v tretej tretine nahradil J-F Berube. Úžasnú streleckú jazdu predviedli na domácom ľade hráči Montreal Canadiens, do bránky Colorado Avalanche nasypali hneď 10 gólov.
Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 10:1
Obrovským debaklom sa skončil súboj medzi Montrealom a Coloradom. Canadiens svojmu súperovi nastrieľali desať gólov, hneď štyrmi gólmi sa blysol útočník Max Pacioretty.
Do štatistík sa výrazne zapísal aj Tomáš Plekanec. Skúsený český útočník odohral najlepší duel v sezóne, dokopy sa na drvivej výhre podieľal štyrmi asistenciami.
"Beriem porážku na seba, neboli sme na zápas pripravení," nekľučkoval tréner Colorada Jared Bednar. "Nastúpili sme proti najlepšiemu tímu v lige a neboli sme na to nachystaní."
Paradoxom je, že práve Montreal je tímom, ktorý už v tejto sezóne 10 gólov inkasoval. Stalo sa tak v dueli proti Columbusu. Tentoraz ale kanadský tím suverénne dominoval a potvrdil postavenie na čele tabuľky Východnej konferencie.

Philadelphia Flyers - Dallas Stars 4:2
Skvelú formu potvrdila Philadelphia, ktorá na svojom ľade porazila Dallas 4:2 a oslávila už ôsme víťazstvo v rade. Hlavný podiel na ňom mal útočník Brayden Schenn, ktorý si pripísal druhý hetrik v kariére.
Parádnym výkonom sa blysol aj útočník Jakub Voráček, ktorý mal prsty vo všetkých góloch Flyers. Český reprezentant zaznamenal jeden gól a tri asistencie. Voráček odohral druhý štvorbodový duel v rade.
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 1:4
Cennú výhru vybojovalo Toronto, ktoré v súboji dvoch obrovských rivalov zvíťazilo na pôde Bostonu 4:1 a otriaslo sa tak z troch porážok v rade.
Hostia nastrieľali po dvoch góloch v strednej a záverečnej tretine, raz trafil hviezdny nováčik Auston Matthews. Za domácich len korigoval Brad Marchand. Zdeno Chára vyšiel bodovo naprázdno, tentoraz neskóroval ani český mladík David Pastrňák..
Florida Panthers - Vancouver Canucks 4:2
Úlohu favorita splnili Panthers, ktorí v domácom prostredí zdolali Canucks 4:2 a ukončili sériu štyroch porážok v rade.
Na výhre Floridy sa jednou asistenciou podieľal aj veterán Jaromír Jágr, ktorý v čase 41:05 pripravil druhý gól duelu pre obrancu Aarona Ekblada.
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 3:4
Parádny obrat predviedol obhajca Stanley Cupu Pittsburgh, ktorý vďaka trom gólom v rade triumfoval na ľade Tampy Bay 4:3.
Penguins sa mohli spoľahnúť na príspevok svojich ofenzívnych superhviezd. Sidney Crosby a Evgeni Malkin zaznamenali po dvoch góloch, kapitán Pittsburghu už v tejto sezóne nazbieral 20 zásahov.

Columbus Blue Jackets - New York Islanders 6:2
Vo fantastických výkonoch pokračuje Columbus, ktorý na svojom ľade deklasoval New York Islanders 6:2. Druhýkrát za sebou sa strelecky presadil mladý útočník Lukáš Sedlák. Jaroslav Halák zastavil 32 striel, inkasoval šesť gólov a v tretej tretine ho v bránke nahradil Jean-Francois Berube.
Blue Jackets o svojom triumfe rozhodli v treťom dejstve, kedy svojmu súperovi nastrieľali hneď štyri góly. Columbus si vďaka výhre udržal postavenie na štvrtom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Arizona Coyotes - Nashville Predators 4:1
Optimálnu formu naďalej hľadá Nashville, ktorý podľahol na ľade Arizony 1:4 a utrpel už štvrtú porážku z posledných piatich zápasov.
Coyotes viedli po pätnástich minútach hry už o dva góly a svoj náskok po zvyšok duelu udržali. Jedným gólom k triumfu prispel aj český center Martin Hanzal.
Ďalšie sobotné výsledky:
Los Angeles Kings - Ottawa Senators 4:1
Calgary Flames - Winnipeg Jets 6:2
San Jose Sharks - Carolina Hurricanes 4:3
1. Rozbehnutý Montreal
V novembri to boli Canadiens, ktorí inkasovali 10 gólov od Columbusu. Tentoraz kanadský tím rovnakým počtom gólov obťažkal konto Colorada. Hotovo bolo po prvej tretine, ktorú Montreal ovládol 6:1.
2. Odskočený Crosby
Dvoma gólmi zostrelil Tampu Bay a osamostatnil sa na čele streleckého poradia celej ligy. Sidney Crosby potvrdil úžasnú formu, na konte má už 20 presných zásahov.