Carlson324

Presne tri mesiace sa Washington Capitals museli zaobísť bez neho. John Carlson na konci decembra utrpel vážne zranenie hlavy a odvtedy tímu z hlavného mesta Spojených štátov chýbal.

V stredajšom zápase proti Chicago Blackhawks už znova naskočil na svoje miesto v prvej obrannej dvojici, v ktorej ho doplnil slovenský kolega Martin Fehervary. Carlson sa navyše okamžite po návrate stal hlavným hrdinom večera a k výhre 6:1 pomohol gólom i asistenciou.
Ako sa kľúčový obranca v zápase cítil po dlhých týždňoch rekonvalescencie?
"Lepšie ako som predpokladal. Síce nie ideálne, ale to som ani nečakal. Bolo fajn byť znova v hre ," zhodnotil Carlson po prvom štarte v tomto kalendárnom roku.

Tridsaťtriročný držiteľ Stanley Cupu z roku 2018 vypadol z hry Vianocami. V súboji s Winnipeg Jets ho prudká strela Brenden Dillona zasiahla do hlavy a Carlson utrpel zlomeninu lebky.
"Chýbal nám," povedal o navrátilcovi brankár Darcy Kuemper. "Sledovali sme, ako tvrdo pracoval na tom, aby sa mohol vrátiť. Po takomto vážnom zranení to bol skvelý comeback."
Carlson vo svojom prvom dueli po návrate odohral 19 minút a 36 sekúnd. V oslabení ešte nenastúpil a o bránenie v početnej nevýhode sa postarali iní. Najviac času so štyrmi hráčmi na ľade odohral Fehérváry, ktorý v oslabení strávil na ľade bez dvoch sekúnd päť minút.
"Naša formácia na oslabenia bola skvelá," chválil Fehérváryho a spol. aj tréner Peter Laviolette. "Rýchlo sme sa dvakrát za sebou dostali do oslabenia, takže to mali náročné, ale zvládli to výborne."
Capitals sa aj vďaka tomu uspeli po troch prehrách v rade. Tím kapitána Alexandra Ovečkina delia štyri body od Pittsburgh Penguins, ktorí aktuálne držia druhú postupovú kartu vo Východnej konferencii. Pred nimi sú však prví pod čiarou ešte Florida Panthers s jedným duelom navyše.
Washington má pred sebou ešte deväť zápasov základnej časti, ktoré musí odohrať na 120 percent. Už štvrtkový zápas proti Chicagu však naznačil, že povzbudenie v podobe Carlsonovho návratu prišlo v ideálnom čase.