hertl 12-7

Ďalší otočený zápas. Ďalší vyrovnávajúci gól chvíľu pred koncom.

A opäť z dielne Tomáša Hertla a San Jose Sharks!

Je to vôbec možné? Áno, je. História sa zopakovala. Tentoraz Sharks dokázali poraziť Detroit Red Wings 6:5 po predĺžení, aj keď v zápase prehrávali už 0:4!

Hertl je pri chuti. Najskôr nastrieľal hetrik a teraz pridal ďalšie dva góly.

Kľúčový vyrovnávajúci gól strelil v čase 58:31. V minulom zápase proti New York Islanders to bolo iba o sekundu skôr! V oboch prípadoch bol v úlohe spasiteľa český útočník a hlavná tvár Sharks.

"Celých 27 minút sme hrali výborne," reagoval Hertl. "Mali sme niekoľko zlých pasáží, keď sme prehrávali 0:4, ale nikdy sa nevzdáme. To je pre nás v poslednom období dôležité."

Proti Islanders sťahovali zo stavu 1:4, naposledy proti Red Wings to bolo z 0:4. V oboch prípadoch to bola úspešná misia. V Detroite tak Sharks svojou stíhacou jazdou pokazili premiéru Patrickovi Kaneovi, ktorý práve v Little Caesars Arena prvýkrát nastúpil za svoj nový tím.

"Je zábava, že som si opäť mohol zahrať. Ale pochopiteľne to bolo lepšie, keby sme vyhrali," uviedol trojnásobný víťaz Stanley Cupu s Chicago Blackhawks, ktorý odohral prvý duel od prvého mája, keď v drese New York Rangers vypadol v prvom kole play off.

Hertl ho výrazne zatienil.

Český útočník strelil päť gólov v dvoch zápasoch. Všetky v čase, keď Sharks prehrávali. Aj na tom vidieť kvalitu lídra ofenzívy. Keď ho tím najviac potrebuje, tak príde jeho čas.

Bolo to druhýkrát v histórii Sharks, keď sa im podarilo stiahnuť štvorgólové manko súpera. Predtým to bolo v roku 2011 v konferenčnom štvrťfinále proti Los Angeles Kings.

San Jose uspelo druhýkrát za sebou a celkovo piatykrát zo siedmich zápasov.

"Je to super. Teraz je to veľká zábava," hlási Hertl, ktorý so Sharks zažíva oveľa príjemnejšie obdobie ako v úvode sezóny, keď sa tím potácal od jednej porážky k druhej. V kabíne je hneď lepšia energia.

Hertl najskôr skóroval v oslabení, vyrovnávajúci gól dal necelé dve minúty pred koncom strelou zblízka. Zdvihol ruky nad hlavu a čakal, kým naňho naskáču spoluhráči.

Celkovo dali obidva tímy šesť gólov v priebehu troch minút!

Víťazný gól v predĺžení si pripísal Mikael Granlund, keď využil rýchlu akciu a zužitkoval perfektne načasovanú prihrávku Fabiana Zetterlunda. Dokonali tak ďalšiu víťaznú revolúciu Sharks.

"Ideme správnym smerom. Postupne sme začali hrať naozaj dobrý hokej," pochvaľoval si Granlund. "Keď prehrávate 1:4 a potom 0:4, tak sú to bláznivé zápasy, ale teraz máme v kabíne skvelú náladu."

"Neboli sme spokojní s našou prvou tretinou, ale vyzeralo to, že sme našli náš moment a vyhrali sme 4:0," uviedol útočník David Perron, opora Red Wings. "Ale potom sme to pustili. Je to frustrujúce a sklamalo nás to."

Detroit bol na veľmi dobrej ceste k tomu, aby uspel tretíkrát v rade. Lenže Sharks sa nevzdali, vymazali manko a nakoniec si našli cestu k výhre. Prvýkrát v histórii klubu sa dvakrát za sebou prebojovali k víťazstvu aj napriek tom, že prehrávali o tri góly.

Na ľade Red Wings im k tomu pomohli aj dva góly vo vlastnom oslabení! "Ten faul bol výborný. Otočil zápas," s úsmevom Hertl okomentoval trest, ktorý dostal jeho spoluhráč Marc-Edouard Vlasic.

Red Wings v tej chvíli viedli 4:0. Takže namiesto toho, aby ho ešte zvýšili, nechali súpera vo vlastnej presilovke, aby sa dostal do hry. "Vedieme o štyri góly, ideme hrať početnú výhodu. A takto inkasujeme. To je len kvôli tomu, že sme nedbanlivo hrali s pukom," hneval sa tréner Derek Lalonde.

"To je falošný hokej. Nie je to víťazný hokej!" dodal Lalonde.

Sharks prvýkrát od marca roka 2000 dvakrát skórovali vo vlastnom oslabení. Aj vďaka tomu predviedli ďalší diabolský obrat.