GettyImages-2154389983

Zlepšiť presilovky! Jasná úloha pre Dallas Stars, ktorí vo finále Západnej konferencie prehrali s Edmonton Oilers prvý duel v domácom prostredí 2:3 po 2. predĺžení. Aj v predĺžení premrhali výhodu, keď súper sedel na trestnej lavici.

"Je jasné, že ak chcete vyhrať, tak podobné príležitosti treba využiť," uviedol tréner Pete DeBoer.

Stars celkovo nevyužili ani jednu z piatich početných výhod. Aj keď prehrali v druhom predĺžení, tak sa paradoxne zdalo, že práve domáci mali viac síl. Takže v tom problém nebol.

"Áno, zlepšovali sme sa. Naše zásobníky sily sú stále plné. Máme z čoho brať," uviedol veterán Joe Pavelski, ktorý vo veku 39 rokov zvládol porciu 25 minút, ale strelecky sa nepresadil.

Práve fungujúca ofenzíva, predovšetkým v početných výhodách, by mala Dallasu zaistiť lepší výsledok v druhom zápase, ktorý sa hrá v noci na nedeľu európskeho času. Opäť na ľade Stars. "Musíme nájsť cestu, ako sa posunúť," uvedomuje si tréner DeBoer.

Dallasu by mohlo pomôcť aj to, že nie je vylúčené, že sa do zostavy vráti útočník Roope Hintz, ktorý v piatok trénoval na ľade a podľa trénera existuje nádej, že bude hrať.

"To by nám mohlo pomôcť práve v početných výhodách," verí tréner Stars.

Fínsky útočník je mimo hry kvôli zraneniu v hornej časti tela. V základnej časti si pripísal 55 bodov (21+34) v 74 dueloch. V play off si naposledy zahral 13. mája.