budaj8

Jediným spokojným Slovákom v NHL bol v sobotu Andrej Sekera, ktorého Edmonton prestrieľal Calgary 7:3. Jeho krajania oslavovať nemohli, brankár Los Angeles Peter Budaj zaznamenal 32 zákrokov, Islanders ale ovládli duel 4:2 a pripísali si už tretie víťazstvo v rade. Gólmanov kolega Marián Gáborík nebodoval.

Do zostavy Toronta sa vrátil obranca Martin Marinčin, ktorý sa po zranení objavil na ľade prvýkrát od 10. decembra. Maple Leafs však doma podľahli Ottawe 2:3 po samostatných nájazdoch. Mimoriadny večer prežil naopak český brankár Winnipegu Ondřej Pavelec. Vo svojom druhom štarte po návrate z farmy stanovil klubový rekord, keď predviedol 25 zákrokov v jednej tretine.
Winnipeg Jets - St. Louis Blues 5:3
Aj svoj druhý štart po návrate do NHL pretavil brankár Ondřej Pavelec na triumf, jeho Winnipeg na svojom ľade zdolal St. Louis 5:3 a v Západnej konferencii sa priblížil k priečkam, ktoré zaisťujú postup do play off.
Pavelec síce trikrát inkasoval, zároveň si ale pripísal 34 úspešných zákrokov a predovšetkým stanovil nový klubový rekord. V druhej tretine totiž predviedol hneď 25 zákrokov.
"Cítil som sa o trochu lepšie než v prvom zápase," priznal Ondřej Pavelec. "Mohol som dobre potrénovať, ten prvý zápas bol úplne o niečom inom."
Jets väčšinu zápasu viedli, dvoma zásahmi sa na triumfe kanadského tímu podieľal skúsený útočník Bryan Little. Za hostí dvakrát trafil bek Kevin Shattenkirk.

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:3 po predl.
Cennú výhru vybojovalo Buffalo, ktoré uspelo na ľade silného Montrealu 3:2 v predĺžení. Pre Sabres to je už tretí úspech z posledných štyroch zápasov.
Domáci v základnej časti hneď dvakrát viedli, hostia ale vždy prišli s odpoveďou. V druhej minúte predĺženia sa potom napriahol Zach Bogosian a rozhodol o zisku bodu navyše pre svoj tím.
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1:4
Trápenie Philadelphie nemá konca, Flyers na svojom ľade podľahli New Jersey 1:4 a utrpeli už štvrtú porážku z posledných piatich stretnutí.
Skóre duelu otvoril už v ôsmej minúte mladý český útočník Pavel Zacha, pre ktorého to bol štvrtý gól v ročníku. Za domácich síce vyrovnal krok Travis Konecny, v strednej časti si ale Devils vytvorili rozhodujúci náskok. Dvakrát trafil center Miles Wood.

Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 5:3
Výhodu domáceho prostredia využila Arizona a porazila oslabenú Tampu Bay 5:3. Coyotes sa dočkali vytúženého úspechu po štyroch porážkach v rade.
Obrovskú zásluhu na výhre Arizony mali Česi Radim Vrbata a Martin Hanzal. Prvý menovaný zaznamenal gól a tri asistencie, Hanzal pripojil gól a dve prihrávky. V drese hostí sa gólom a asistenciou pripomenul Ondřej Palát.

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 5:3
Minnesota si upevnila postavenie na čele Západu, keď v konfrontácii dvoch špičkových tímov konferencie prestrieľala Anaheim 5:3. Wild uspeli vo štvrtom z posledných piatich duelov.
Ducks dlho živili nádej na skvelý výsledok, po dvoch tretinách dokonca viedli 3:2. V záverečnej časti ale Wild udreli hneď trikrát. Po dvoch góloch nastrieľali Erik Haula a Jason Zucker.
Dallas Stars - Washington Capitals 3:4 po predl.
Úlohu favorita splnil Washington, na výhru na ľade Dallasu sa ale poriadne nadrel. Až v predĺžení rozhodol o triumfe hostí 4:3 útočník Jay Beagle. Capitals bodovali v trinástom zápase za sebou.
Stars mali zápas perfektne rozbehnutý, po dvoch častiach viedli 3:1 a zdalo sa, že smerujú za maximálnym bodovým ziskom. Capitals ale v poslednej tretine zabrali, Alex Ovechkin a T.J. Oshie zužitkovali presilové hry a vynútili si predĺženie. V ňom hostia získali bod navyše.
Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:7
Úplne jednoznačne dopadla bitka o kanadskú provinciu Alberta, Edmonton zvíťazil na ľade Calgary presvedčivo 7:3 a oslávil štvrtú výhru z posledných piatich duelov.
Hostia si už v prvej tretine vypracovali trojgólový náskok, ktorý v ďalšom priebehu duelu ešte zvýšili. Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa blysol Jordan Eberle, jednu prihrávku si pripísal aj Michael Frolík.
Ďalšie sobotné výsledky:
Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:2
New York Islanders - Los Angeles Kings 4:2
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:3 po náj.
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 3:2 po predl.
1. Rekordér Pavelec
Uspel aj vo svojom druhom zápase po návrate z farmy, brankár Ondřej Pavelec si navyše pripísal úžasný klubový rekord. V zápase proti St. Louis vytiahol v druhej tretine hneď 25 zákrokov, čo je nové maximum Winnipegu.
2. Česká show v púšti
Bol to ich večer. Radim Vrbata a Martin Hanzal spoločne rozložili Tampu Bay. Vrbata dal gól a pridal tri asistencie, Hanzal zaznamenal gól a dve presné prihrávky. Arizona triumfovala 5:3.
3. Pyattova premiéra
Naskočil už do svojho 289. zápasu v kariére, napriek tomu prežil útočník Ottawy Tom Pyatt v súboji s Torontom veľkú premiéru. Úplne prvýkrát si v rozstrele skúsil samostatný nájazd. Uspel a pomohol Senators k výhre.

1. Jordan Eberle (EDM): 2 góly, 2 asistencie, 6 striel
2. Keith Kinkaid (NJD): 1 inkasovaný gól, 35 úspešných zákrokov
3. Radim Vrbata (ARI): 1 gól, 3 asistencie, 5 striel
Na čo sa tešiť:
Zámorská súťaž má na programe šesť zápasov, jednoznačným ťahákom je súboj obhajcov Stanley Cupu Pittsburghu s Bostonom.