Tkachuk rozhodol s hokejkou medzi nohami

Na slovné spojenie bezpečný náskok radšej rovno zabudnite. Dva halloweenske zápasy priniesli ďalšie dôkazy, že v súčasnej NHL vlastne nič také neexistuje. Tímy Nashville Predators a Vegas Golden Knights asi doteraz netušia, ako sa im situácia v tretích tretinách mohla vymknúť z rúk.

Akoby na tradičný sviatok duchov začal okolo nich vyčíňať nevyspytateľný prízrak. Vo štvrtok diváci v T-Mobile Arene videli na začiatku tretej tretiny veľký nápor domácich. Golden Knights súpera poriadne pritlačili a dvoma gólmi odskočili na 4:2.
A keby ustáli oslabenie za zákrok Natea Schmidta, už by im všetky body asi nič nezobralo. Ale potom to prišlo. Dve sekundy po vypršaní presilovky Montrealu chcel Mark Stone odpáliť puk, ktorý sa odrazil od hornej tyčky, ale urobil to tak nešťastne, že trafil Tomáša Tatara, od ktorého sa puk odrazil za gólmana Marca-Andreho Fleuryho.
Živou vodou pokropení Canadiens našli sily na záverečný tlak, dve minúty pred koncom vyrovnali a opäť to bol gól, po ktorom fanúšikovia Vegas len zúfalo krútili hlavou. Puk sa pred bránkoviskom najprv odrazil od korčule Brendana Gallaghera do domáceho beka Braydena McNabba a následne si medzi Fleuryho betónmi našiel cestu za čiaru.
Hneď z prvej akcie v predĺžení potom Max Domi obareným hráčom Vegas zasadil ranu z milosti a priaznivci Godlen Knights len uvažovali, či to celé nie je len zlý halloweensky sen.

Domi v predĺžení vystrelil Montrealu výhru

"Veľmi to nechápem. Celý čas sme hrali dobre... Ale je pravda, že na konci nás Montreal dostal pod tlak," čudoval sa útočník Vegas Cody Eakin.
"Za stavu 4:2 sme stále hrali dobrý hokej. Nebol som spokojný úplne so všetkým, ale malo to stačiť na výhru," ľutoval kouč Vegas Gerard Gallant. "V závere mal Montreal šťastie, s tým nič nenarobíme..."
Hoci obidva sviatočné zápasy priniesli magické obraty, určite za tým nie sú len halloweenske čary a kúzla. V súčasnej NHL, kde sa s gólmi roztrhlo vrece, je oveľa ľahšie si náskok vybudovať ako si ho udržať.
Viac o téme: [Lightning sa snažia, ale stroj sa zadrháva]
Pred niekoľkými dňami niečo podobné zažili aj Vancouver Canucks v zápase proti Washington Capitals. Viesť 5:1 a napriek tomu prehrať sa síce zdalo takmer nemožné, ale so sebavedomím domácich poriadne zamával gól sekundu pred koncom druhej tretiny a následne prišiel strach o výsledok spojený so streleckým dňom obrancu Capitals Michala Kempného. Náskok sa stále znižoval až napokon zmizol úplne a hostia v predĺžení zavŕšili obrat na 5:6...
O tom, že dvojgólové vedenie v priebehu tretej tretiny ešte nemusí znamenať isté body, sa presvedčili aj v Nashville, ktorého obrana je považovaná za jednu z najlepších v lige a navyše ju istí aj fínsky držiteľ Vezina Trophy z roku 2018 Pekka Rinne.
Po dvoch góloch Calleho Jarnkroka v oslabení išli Predators do tretej tretiny s luxusným náskokom 4:1. Ale stačila jedna Rinneho deravá lapačka, po nej tečovaná strela a prišla poriadna dráma.
Keď 82 sekúnd pred koncom Austin Watson zakončil prečíslenie a opäť poslal domácich do vedenia 5:4, vyzeralo to, že Flames sa z toho už nedostanú. Lenže Matthew Tkachuk v power play vyrovnal a necelé dve sekundy pred koncom predĺženia neuveriteľnou dorážkou s hokejkou prevlečenou medzi nohami stanovil konečný stav na 5:6 pre hostí.

Jarnkrok zvýšil náskok druhým gólom v oslabení

"Prestali sme hrať už v druhej tretine. V tretej to potom bolo ešte horšie," tvrdil Jarnkrok.
Dvojbodová koleda tak neostala doma a Vegas aj Nashvillu ostal len trpký pocit spackaného sviatočného večera. Mágia halloweenskej noci však určite nebola jediná príčina veľkých obratov vo výsledkoch. V tejto sezóne ich totiž môžeme vidieť aj počas oveľa všednejších večerov ako je ten 31. októbra.