triplets2-022217

'Trojčata' jsou opět pohromadě - a září v dresu celku Tampa Bay Lightning.
Formace Ondřej Palát, Nikita Kucherov a Tyler Johnson se na úterní výhře nad Edmonton Oilers 4:1 podílela celkem osmi body a Palát podruhé v sezoně zaznamenal dva góly v jednom utkání. Obnoví se tedy spolupráce 'Triplets', kteří dotáhli v roce 2015 Lightning do finále Stanley Cupu, konečně natrvalo?

Kouč Jon Cooper dal formaci Paláta s Kucherovem a Johnsonem dohromady během třetí třetiny sobotního duelu na ledě Dallas Stars, který pro jeho tým skončil porážkou 3:4 po prodloužení. Od úspěšného play off před dvěma roky společně tihle tři nastupovali jen sporadicky.
Celé trio se střídalo na marodce a když se sešli v týmu, Cooper preferoval jiné složení formací. Teď by ale jejich souhra zase mohla fungovat.

"Je skvělé, že jsme zase pohromadě v jedné formaci. Jakmile se nám daří, je to velká zábava. Máme mezi sebou skvělou chemii," pochvaloval si Palát, který na ledě Edmontonu nejdříve v páté minutě po přečíslení s Kucherovem otevřel skóre a po 16 vteřinách druhého dějství po Johnsonově ideální přihrávce zvýšil na 2:0. Svou bilanci v sezoně tak vylepšil na 13 branek a 30 bodů z 52 utkání.
Na začátku třetí třetiny zvýšil na 3:1 Kucherov, který ještě asistoval při trefě Vladislava Namestnikova a celkem si připsal v utkání čtyři body. "Mají za sebou dva fantastické zápasy. A teď jim to opravdu sedlo. Je příjemné, že se sestava neměnila, kluci přesně plnili své role," pochvaloval si Cooper.
V neděli se při vystoupení na ledě celku Colorado Avalanche při výhře 3:2 po prodloužení ještě trio Palát, Kucherov, Johnson bodově neprosadilo.

palat-022217

"Myslím, že jsme už v minulém utkání hráli opravdu výborně. Měli jsme hodně příležitostí, ale bohužel nám tam nic nepadlo. Dneska to tam už padat začalo. Vytvořili jsme si ještě víc šancí. Hrajeme naši hru a snažíme se být tak prospěšní, jak jen to jde. Naštěstí pro nás to právě teď funguje," citoval deník The Tampa Bay Times Johnsona, který proti Oilers zaznamenal dvě přihrávky.
Tampa Bay bodovala už sedmkrát za sebou, z toho pětkrát vyhrála. Dohání tak ztrátu na pozice zaručující účast v play off, na kontě má 62 bodů z 59 zápasů a na první osmičku ve Východní konferenci ztrácí čtyři body.
V roce 2015 prohráli Lightning ve finále Stanley Cupu s celkem Chicago Blackhawks 2:4 na zápasy, loni ztroskotali rovněž na pozdějším šampionovi - Pittsburgh Penguins tehdy ve finále konference podlehli 3:4 na utkání. Pomohou 'Triplets' znovu k další dlouhé a úspěšné sezoně?