LundqvistSave_RangersHabsRecap

Montreal Canadiens - New York Rangers 0:2 (Stav série 0:1)

Švédský brankář Henrik Lundqvist se postaral 31 úspěšnými zákroky o vítězný vstup New York Rangers do série 1. kola play off Východní konference v Montrealu a svým 10. čistým kontem v bojích o Stanleyův pohár v kariéře se podepsal pod výhru 2:0. Vítěznou branku vstřelil v polovině první třetiny Tanner Glass a 70 sekund před koncem ještě pojistil výsledek při power play do prázdné branky Michael Grabner.
Pětatřicetiletý Lundqvist nastoupil v brance Rangers v play off ke 116. zápasu v řadě a je s 56 výhrami nejúspěšnějším aktivním gólmanem. Tlaku čelil zkušený gólman především v první třetině, kdy Canadiens přestříleli Rangers 16:5.
V čase 9:50 se ale radovali Rangers, kteří skórovali po vhazovaní. Český centr Tomáš Plekanec jej sice vyhrál za sebe, ale tam se po objevil Paulem Byronem špatně pokrytý Glass, který bekhendem překonal Careyho Price. Třiatřicetiletý Glass se odvděčil za důvěru, protože většinu sezony strávil v Hartfordu v American Hockey League a v NHL v ní sehrál jen 11 utkání a zaznamenal dva body za gól a asistenci.
"Myslím, že to byl jeden z našich z nejlepších zápasů za dlouhou dobu. Perfektně jsme splnili plán, s kterým jsme do zápasu šli. Montreal nás často porážel z přečíslení a brejků. Dnes jsme dali rychlý gól a pak jsme hráli chytře," pochvaloval si Lundqvist.
Plekanec byl na ledě i při power play, při které definitivně padla naděje Montrealu na úspěch v úvodním souboji série celků Original Six. Grabner po brejku od pravého mantinelu trefil prázdnou branku, v které se snažil ještě jeho pokusu zabránit Alexander Radulov.
Rangers potvrdili, že byli v sezoně nejlepším týmem na ledě soupeřů. V základní části měli venku bilanci 27-12-2.
Hrdina zápasu:
Henrik Lundqvist (NYR)
Pochytal všech 31 střel Montrealu a s 10. čistými konty v play off překonal klubový rekord Rangers, o který se dosud dělil s Mikem Richterem. Aktivním brankářům vládne se 117 starty a 56 výhrami v bojích o Stanley Cup.