Do série 2. kola play off vykročili lepšie hokejisti tímu Winnipeg Jets, ktorí presvedčivo zvíťazili na ľade najlepšieho mužstva základnej časti Nashville Predators v pomere 4:1.

Útočník Mark Scheifele sa pod úspech podpísal dvoma gólmi, Blake Wheeler dvoma prihrávkami. Ale hlavným hrdinom bol brankár Connor Hellebuyck so 47 úspešnými zákrokmi.
Nashville Predators - Winnipeg Jets 1:4 (stav série: 0:1)
Jets viedli v zápase už 3:0. Brandon Tanev v 15. minúte otvoril skóre z dorážky. "Pritom si myslím, že sme do zápasu vstúpili dobre a celkovo sme hrali dobre. Vytvárali sme si šance, boli sme v útočnom pásme, len potrebujeme, aby puky končili v bránke," podotkol obranca Predators Roman Josi.
Pred polovicou zápasu zvýšil Paul Stastny. Presadil sa po parádnej individuálnej akcii Nikolaja Ehlersa, keď strela Patrika Laineho ešte za chrbtom Pekku Rinneho neskončila, ale Stastnyho pokus už áno. "Keď už sa dostanete do šancí, treba ich premeniť a skórovať," vyhlásil Stastny.
Keď ešte v 38. minúte Scheifele otvoril svoj strelecký účet večera, Predators mali pred sebou poriadne vysokú prekážku. Potom to v bránke skúsili s Juusem Sarosom, lenže ten už mal minimum práce, keďže Jets sa sústredili predovšetkým na udržanie komfortného náskoku.
Famózny Hellebuyck si držal čisté konto do začiatku tretej tretiny, keď v čase 41:23 znížil Kevin Fiala. Gólman Jets, ktorý odchytal dva predchádzajúce zápasy v sérii proti Minnesota Wild s čistým kontom, tak v tohtoročnom play off inkasoval po dlhých 163 minútach.
"Myslím, že dnes to bolo dobré," pochvaľoval si Hellebuyck, ktorý sa stal novým rekordérom klubu v počte zákrokov v zápase play off vrátane obdobia, keď tím ešte pred presťahovaním pôsobil ako Atlanta Thrashers. Doterajším klubovým maximom bolo 37 zákrokov v podaní Johana Hedberga z roku 2007 a rovnaký výkon predviedol v roku 2015 aj český gólman Ondřej Pavelec.
"Chlapci predo mnou sa snažili, aby som dobre videl čo najviac striel. Ale zároveň blokovali strely, ktoré bolo treba blokovať. Tieto detaily sme robili skvele, čo je výsledok našej tvrdej práce."
Predators v treťom dejstve jasne prestrieľali Jets 12:3, za celý duel neposkytli súperovi ani jednu jedinú presilovku, ale na úspech to napriek tomu nestačilo.
Scheifele šiestym gólom v tohtoročných vyraďovacích bojoch korunoval triumf hostí po odvolaní Sarosa na striedačku.
Minuloročný finalista tak doma prehral druhýkrát za sebou. Naposledy podľahol 1:2 Coloradu, keď pred svojimi fanúšikmi nevyužil možnosť uzavrieť sériu prvého kola.
"Táto partia je pozitívne naladená," uistil bek porazených P.K. Subban. "Keď budem úprimný, tak si myslím, že toto bol pravdepodobne náš najlepší zápas v tomto play off a jeden z najlepšie odohraných zápasov v celej sezóne. Puk sa len neodrážal naším smerom. Budeme pokojne spať a v nedeľu budeme pripravení."
Ďalší zápas: Nedeľa 29. apríla (pondelok 30. apríla 1:00 SELČ) v Bridgestone Arene v Nashville.