Výhoda domáceho prostredia je znovu na strane tímu Vegas Golden Knights. Nováčik NHL zvládol strhujúci tretí duel série 2. kola proti San Jose Sharks, na ľade súpera uspel 4:3 po predĺžení a v sérii sa ujal vedenia 2:1 na zápasy.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 3:4 po predĺ. (stav série 1:2)
Bola to fantastická strela. Prebiehala ôsma minúta predĺženia, keď William Karlsson prevzal prihrávku od Jamesa Neala a z pravého krídla vypálil presne do vzdialeného horného rohu bránky. Gólman Martin Jones nemal šancu.
"Sústredil som sa na to, aby som dobre trafil puk," uviedol hrdina duelu. "Dostal som dobrú prihrávku a som nadšený, že to tam spadlo."
Vegas sa tak dokázalo otriasť z nevydarenej tretej časti, v ktorej stratilo dvojgólový náskok a vďaka cennej výhre má v sérii opäť navrch.
Karlsson okrem spomínaného gólu pripojil aj jednu asistenciu a gólman Marc-Andre Fleury predviedol 39 úspešných zákrokov. Blysol sa predovšetkým v predĺžení, keď zastavil veľkú šancu Logana Couturea.
"To bol kľúčový moment. V prvej chvíli som si myslel, že je to gól," priznal Karlsson. "Marc ale urobil to, čo sa mu darí celú sezónu. Dal nám šancu vyhrať."
Pre gólmana Golden Knights to bolo 68. víťazstvo vo vyraďovacích bojoch a v historickom poradí sa vďaka tomu vyrovnal Andymu Moogovi na desiatom mieste.
Po bezgólovej úvodnej časti udreli ako prví domáci. V čase 26:59 sa Timo Meier presadil v presilovej hre a rozjasal vypredanú arénu. Ale Sharks tá radosť veľmi dlho nevydržala.
Golden Knights totiž v priebehu necelých piatich minút tromi gólmi úplne otočili skóre. Najprv Colin Miller vyrovnal v početnej výhode a Jonathan Marchessault a Reilly Smith potom pridali ďalšie zásahy.
Zdalo sa, že Vegas na ľade súpera mieri za triumfom, ale Sharks nezložili zbrane. V treťom dejstve najprv znížil Evander Kane a v čase 58:03 prišiel veľký okamih Tomáša Hertla.
Český útočník sa najlepšie zorientoval v tlačenici pred bránkou a výborne zasunul puk do odkrytej siete. Hertl si tak pripísal štvrtý zásah v tohtoročnom play off.
Ale vďaka Karlssonovmu gólu nakoniec po predĺžení oslavovali hostia.
"Bol to zápas, v ktorom sme predviedli veľa dobrých vecí. Vydaril sa nám začiatok, ale na výhru to bohužiaľ nestačilo," mrzelo kouča domácich Petera DeBoera.
Slovenský forvard Tomáš Tatar sa vrátil do zostavy Golden Knights po štyroch vynechaných zápasoch, medzi mantinelmi strávil takmer 13 minút, pripísal si jednu strelu a jeden hit. V troch tohtoročných dueloch play off zatiaľ nebodoval.
Ďalší zápas:Streda 2. mája (Štvrtok 3. mája o 4:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.