LarkinPenguins

V nedeľných troch prípravných dueloch NHL nebol na ľade ani jeden Slovák. Brankár Patrik Rybár zo striedačky Detroit Red Wings kryl chrbát Harrimu Saterimu, ktorý 29 úspešnými zákrokmi priviedol tím k výhre na ľade Pittsburgh Penguins 3:2.

Rybár tak nedostal šancu nadviazať na svoje prvé úspešné vystúpenie v bránke Red Wings. Vo štvrtok odchytal polovici zápasu proti Chicago Blackhawks, z desiatich striel súpera ani raz neinkasoval a Detroit aj vďaka nemu uspel 4:2. Dvadsaťštyriročný gólman, ktorý posledné dve sezóny pôsobil v českej extralige v Hradci Králové, v apríli podpísal s Detroitom ročný kontrakt.
Filip Zadina v sobotu pri svojom druhom vystúpení za Detroit pomohol k víťazstvu nad Bostonom 4:3 po predĺžení hneď v úvode premiérovým zásahom a o deň neskôr zaznamenal aj prvú asistenciu. Šestka tohtoročného draftu v 25. minúte prihrala na gól útočníkovi Michaelovi Rasmussenovi, ktorý vyrovnal úspešným pokusom z ľavého kruhu na 1:1.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Red Wings tak odpovedali na gól Ryana Haggertyho z úvodného dejstva a do polovice zápasu vďaka gólom Andreasa Athanasioua a Travora Daleyho otočili stav na 3:1. Za Penguins vzápätí znížil Teddy Bluegger, ale Detroit už tesný náskok udržal.
Výhru St. Louis Blues na ľade Columbus Blue Jackets poistil český útočník Dmitrij Jaškin, ktorý si v príprave pred sezónou pripísal druhý gól. Jaškin po 76 sekundách tretej tretiny využil presilovú hru strelou z ľavého kruhu nad lapačku Sergeia Bobrovskyho a zavŕšil výsledok duelu. V ňom síce Blues prehrávali po góle Cama Atkinsona, ale Chris Butler ešte v prvej tretine vyrovnal. V strednej časti Sammy Blais dvoma gólmi nasmeroval St. Louis k výhre a pred druhou pauzou sa presadil aj Ivan Barbashev.
Víťazstvo Winnipeg Jets nad Edmonton Oilers 5:3 zariadili Mark Scheifele a Skyler McKenzie, ktorí skórovali zhodne dvakrát. Marko Daňo, ktorý doteraz skóroval v oboch prípravných dueloch Jets, v zostave chýbal. V drese Jets sa po piatkovej premiére proti proti Calgary (4:3) znovu predstavil útočník Kristian Reichel, ktorý je v kempe Winnipegu na skúške.

Scheifele a jeho druhý gól večera

Syn bývalého centra Calgary Flames, New York Islanders, Phoenix Coyotes a Toronto Maple Leafs Roberta Reichla sa aj v druhom teste radoval so spoluhráčmi z výhry, ale sám nebodoval.