Tomas Tatar  2

Po troch zápasoch bez bodu zahviedzil detroitský útočník Tomáš Tatar. Troma bodmi za gól a dve asistencie prispel k obratu Detroit Red Wings na domácom ľade proti Boston Bruins a jeho tím oslávil výhru 6:5 po samostatných nájazdoch. Tatar sa stal druhou hviezdou zápasu a svoje štatistiky v tejto sezóne rozšíril už na 22 bodov.
Jeho krajan Zdeno Chára v drese porazených nebodoval. K výhre však pomohol Andrej Sekera, ktorý asistenciou prispel k domácim oslavám Edmontonu po úspešnom dueli proti Floride. Gól si pripísal aj Marián Gáborík, Los Angeles to ale nestačilo a v kalifornskom derby so San Jose podľahli 3:2.

Winnipeg Jets - Arizona Coyotes 6:3
Český brankár Ondřej Pavelec, ktorý putoval pred štartom sezóny z prípravného kempu na farmu, sa hneď po pozvánke do tímu Jets postavil do bránky. Prvý zápas v NHL od 9. apríla minulého roka sa pre dvadsaťdeväťročného odchovanca z Kladna nezačal dobre. Inkasoval hneď z prvej strely, ktorú naňho vyslal v tretej minúte Josh Jooris a Jets v čase 8:50 po góle Olivera-Ekmana Larssona znovu prehrávali 1:2.
Lenže Winnipeg potom piatimi gólmi za sebou otočil stav na 6:2. V druhej tretine skórovali Blake Wheeler, Andrew Copp a Joel Armia a záverečnom dejstve sa zapísali medzi strelcov Jacob Trouba a Nikolaj Ehlers. V 55. minúte už len zmiernil prehru Coyotes aj po asistencii Radima Vrbatu Jakob Chychrun.
"Bol to príjemný návrat a je samozrejme pekné v prvom zápase vychytať výhru. Brankár, ktorý bol povolaný z AHL, si nemôže od svojho tímu želať viac. Chlapci bojovali a vedeli, že v prvej tretine ešte nebudem v ideálnom rozpoložení," povedal Pavelec. Ísť na farmu v takejto časti kariéry je nepríjemná vec, ale on sa k tomu postavil dobre a dostal sa späť nahor," pochválil Pavelce kouč Jets Paul Maurice.
Ďalšia dobrá správa pre Jets je, že v stredu sa už objavil pri tréningu na ľade osemnásťročný fínsky útočník Patrik Laine, ktorý 7. januára v dueli proti celku Buffalo Sabres utrpel po zákroku obrancu Jakea McCabea otras mozgu. Dvojka minuloročného draftu NHL odvtedy prišla už o šesť zápasov a zatiaľ nie je jasné, kedy by sa mohla do hry vrátiť.
"Všetko, čo absolvoval, išlo dobre. Predtým ľahko jazdil na bicykli, teraz je to ďalšia fáza. Je späť na ľade a uvidíme, ako sa bude (vo štvrtok) cítiť. Uvidíme, či sa to zlepšuje alebo nie. Budeme to každý deň trošku stupňovať," vyhlásil Maurice.

Detroit Red Wings - Boston Bruins 6:5 po nájazdoch
Brankár Petr Mrázek si pripísal porážku pri svojich predchádzajúcich šiestich štartoch a po prvej tretine by ho asi nenapadlo, že sa to v stredu zlomí. Do bránky sa dostal v čase 8:50, kedy mu miesto prepustil po troch inkasovaných góloch z ôsmich striel Jared Coreau. Navyše v poslednej minúte úvodného dejstva prekonal Mrázka Patrice Bergeron a získal Bruins vedenie 4:1.
Red Wings ale dokázali v druhej tretine odpovedať a Tatar v 35. minúte vyrovnal na 4:4. Hneď o 21 sekúnd neskôr vrátil Bostonu vedenie po asistencii Krejčího Adam McQuaid. Detroit sa ale znovu radoval v čase 56:56 vďaka Gustavovi Nyquistovi a v rozstrele prekonal Mrázka len Brad Marchand, pokým za Red Wings trafili Thomas Vanek a Frans Nielsen.

Edmonton Oilers - Florida Panthers 4:3 po predl.
Jaromír Jágr v 55. minúte zariadil obrat Panthers z 0:2 na 3:2, keď v prečíslení po jeho prihrávke skóroval Greg McKegg. Florida ale nakoniec dosiahla len na bod. Predĺženie vynútil Jordan Eberle a tri sekundy pred koncom predĺženia rozhodol hrdina večera Connor McDavid.
Devätnásťročný líder produktivity NHL zaznamenal celkovo tri body za gól a dve asistencie. Tou prvou v siedmej minúte na gól Zacha Kassiana dosiahol McDavid svoj jubilejný 100. bod v NHL. Jednotka draftu z roku 2015 má na konte z 92 zápasov už 102 bodov za 31 gólov a 71 asistencií.
Jednou prihrávkou prispel k víťazstvu Oilers aj slovenský obranca Andrej Sekera.

Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 1:4
Pod víťazstvo Penguins sa podpísal 19 úspešnými zákrokmi brankár Matt Murray, ktorý po zranení v dolnej časti tela nastúpil v treťom z posledných štyroch zápasov. V pondelok v domácom dueli proti Washington Capitals síce inkasoval sedemkrát, ale napriek tomu sa s tímom mohol radovať z výhry 8:7 po predĺžení.
Pittsburgh zastavil sériu troch porážok vonku za sebou. Po góloch Iana Colea, Erica Fehra a Jakea Guentzela viedol už 3:0. Na konci druhej tretiny síce pokazil Murraymu nulu Sven Andrighetto, ale za Canadiens trafil ešte Olli Maatta.
Los Angeles Kings - San Jose Sharks 2:3
Slovenský útočník Marián Gáborík svojím štvrtým gólom v sezóne porážku Kings neodvrátil. V 32. minúte z dorážky upravil na konečných 2:3. Pre Gáboríka to bol tretí zásah z posledných šiestich zápasov, keď mal predtým na konte zo 17 duelov jediný gól.
Dve asistencie si v drese Sharks pripísal Joe Thornton, ktorý sa s 1370 bodmi za 380 gólov a 990 prihrávok z 1412 zápasov posunul na 24. miesto historickej tabuľky pred Johnnyho Bucyka.

1. McDavidovo jubileum
Devätnásťročná hviezda Connor McDavid oslávil jubilejný 100. bod v NHL. Zaznamenal ho vďaka asistencii na vedúci gól Edmontonu proti Floride. V zápase ešte pridal pri výhre 4:3 po predĺžení ďalšiu prihrávku a víťazný gól.
2. Pavelcov comeback
Od začiatku sezóny pôsobil Ondřej Pavelec na farme v Manitobe v AHL a v stredu sa dočkal prvého štartu v NHL od 9. apríla minulého roka. K víťazstvu Winnipegu nad Arizonou 6:3 pomohol 30 zásahmi.
3. Mrázkova víťazná radosť
Po mesiaci si mohol Petr Mrázek vychutnať z bránkoviska opojné pocity výhry. Do bránky Detroitu sa síce postavil za stavu 0:3, ale vychytal proti Bostonu víťazstvo 6:5 po nájazdoch. Predtým Mrázek naposledy vychytal Red Wings dva body 17. decembra proti Anaheimu (6:4).
1. Connor McDavid (EDM): 1 gól, 2 asistencie, 6 striel
2. Dylan Larkin (DET): 1 gól, 1 asistencia, 4 plusové body
3. Tomáš Tatar (DET): 1 gól, 2 asistencie, 4 plusové body
Na čo sa tešiť:
Hrá sa osem stretnutí. New York Islanders pri premiére dočasného kouča Douga Weighta privítajú Dallas Stars.