Tatar pripravil úvodný gól Petryho

Po päťdňovej prestávke na All-Star Game sa základná časť NHL opäť rozbehla naplno. V noci na utorok sa hralo šesť zápasov a nastúpili v nich aj traja Slováci. Ako jediný bodoval Tomas Tatar, ktorý pomohol Montrealu jednou asistenciou, ale Canadiens doma prehrali s Capitals 2:4. Dallas bez Andreja Sekeru si poradil s Tampou po predĺžení, Sharks ukončili víťaznú sériu aj vďaka dvom gólom Patricka Marleaua.

Tatar bodoval, ale prehral
Capitals vybojovali v Montreale víťazstvo 4:2 aj napriek tomu, že im chýbal kapitán Alex Ovechkin. Ruský kanonier bol suspendovaný na jeden zápas za neúčasť na Zápase hviezd.
Canadiens vstúpili do zápasu lepšie, už po 115 sekundách po šikovnej prihrávke Tatara otvoril skóre Jeff Petry, ktorý sa ocitol sám pred Bradenom Holtbym a zakončil z bekhendu. Dvadsaťdeväťročný slovenský forvard pridal už 27. asistenciu v sezóne a po 51 odohraných dueloch má na konte 44 bodov. V minulej sezóne, ktorá bola jeho najlepšia v kariére, si ich pripísal 58.
Washington odpovedal v 19. minúte v presilovej hre, keď Jakub Vrana bekhendom spoza bránky pripravil gól pre Toma Wilsona. V úvode druhého dejstva otočil stav v prospech lídra NHL Travis Boyd a v čase 34:51 už Capitals viedli o dva góly. V rohu nezaváhal bek Shea Weber, ktorého obral o puk Evgeny Kuznetsov. Ten v páde prihral T.J. Oshiemu, ktorý na ľavom kruhu prihral Vránovi a ten zamieril medzi betóny Careho Pricea.

Vránov víťazný gól proti Montrealu

Vrána bol rád, že Capitals sa dokázali vyrovnať s absenciou Ovečkina, ktorý v posledných troch dueloch strelil osem gólov vrátane dvoch hetrikov v rade. "Je to pre nás veľká strata, ale opasovali sme sa s tým ako tím. Vytvárali sme si veľa šancí, hlavne štvrtá formácia. Hrali sme naozaj dobre, bola to tímová výhra," vyhlásil Vrána, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Druhý najlepší strelec Capitals si pripísal víťazný gól už v druhom zápase v rade, Vrána strelil rozdielový gól Capitals aj pred pauzou 18. januára pri výhre na ľade New York Islanders 6:4.
V 48. minúte síce znížil Dale Weise, ktorý sa vo svojom 500. zápase v NHL presadil prvýkrát v sezóne. Štvrtý gól Capitals pridal 23 sekúnd pred koncom Nicklas Backstrom, ktorý trafil do prázdnej bránky.
Slovenský útočník Capitals Richard Panik nepremenil dva strelecké pokusy a nenadviazal tak na dva duely v rade, v ktorých predtým bodoval.
Stars bez Sekeru uspeli
Dallas Stars si na svojom ľade v American Airlines Center poradili s Tampa Bay Lightning 3:2 po predĺžení a ukončili tak desaťzápasovú víťaznú sériu brankára Tampy Andreja Vasilevského.
Za domácich Stars nenastúpil slovenský bek Andrej Sekera, ktorý bol medi zdravými náhradníkmi. Dallas má po návrate Stephena Johnsa momentálne v kádri až osem obrancov.
Za Lightning sa medzi strelcov dvakrát zapísal Steven Stamkos, ktorý najprv otvoril skóre a potom 86 sekúnd pred koncom vynútil predĺženie. V zostave Lightning nechýbal slovenský obranca Erik Cernak.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal kapitán víťazov Jamie Benn, ktorý najprv v polovici tretej časti upravil stav na 2:1 a potom v predĺžení v čase 62:07 zariadil Stars aj druhý bod.

Benn nádherne rozhodol v predĺžení

Torontu pomohol nováčik
Toronto si zo štadióna Nashvillu odnieslo triumf 5:2, na ktorom sa dvomi bodmi podieľal obranca Rasmus Sandin. Švédsky bek strelil prvý gól v kariére, keď v 25. minúte zvýšil náskok Maple Leafs na 3:1 a tento gól bol nakoniec aj víťazný.
Sandin, ktorého si Toronto vybralo v roku 2018 v prvom kole draftu na 29. mieste, si v zápase pripísal aj asistenciu. Po 10 dueloch v NHL má tak na konte šesť bodov za gól a päť prihrávok.
Auston Matthews 92 sekúnd pred koncom zavŕšil výhru svojím 35. gólom a priblížil sa tak k čelu tabuľky strelcov. Najlepší kanonier ligy David Pastrnak má teraz na konte 37 gólov.
Obranca Martin Marincin za Maple Leafs nenastúpil, bol medzi náhradníkmi.
Canucks doma opäť kraľovali
Vancouver vybojoval deviatu výhru pred vlastným publikom za sebou. Podarilo sa mu to vďaka triumfu nad obhajcami zo St. Louis, ktorých zdolal 3:1. Dvomi gólmi to zariadil útočník J.T. Miller, ktorý v druhej tretine otočil stav na 2:1. Gólman Thatcher Demko sa podpísal pod výhru 36 úspešnými zákrokmi.

Miller druhým gólom rozhodol proti Blues

Canucks neprehrali v Rogers Arene od 17. decembra, keď podľahli Montrealu 1:3. Na vyrovnanie klubového rekordu medi z obdobia medzi 3. februárom a 19. marcom 2009 im chýbajú ešte ďalšie dve výhry. Vancouver vyhral 12 z posledných 15 duelov a s náskokom troch bodov vedie Pacifickú divíziu.
Devils zabrali v Ottawe
New Jersey ukončilo sériu troch porážok vďaka víťazstvu v Ottawe 4:3 po nájazdoch. Devils predviedli v Canadian Tire Centre kanonádu, vystrelili spolu 53 striel. Dvakrát boli vo vedení, ale nakoniec museli otáčať zápas zo stavu 2:3.
V 57. minúte vynútil predĺženie Kyle Palmieri a v rozstrele sa presadili hosťujúci Nikita Gusev a Jack Hughes.
Brankár Senators Marcus Hogberg s 50 úspešnými zákrokmi vytvoril nový klubový nováčikovský rekord. "Mohli sme dať oveľa viac ako tri góly, ale ich brankár chytal dobre," vyhlásil tréner New Jersey Alain Nasreddine.