ss111516_169

Sú to mimoriadne rozporuplné pocity. Hráči Tampa Bay Lightning síce zvíťazili na ľade tímu Detroit Red Wings 4:3, prišli však o svojho kapitána Stevena Stamkosa. Ten kvôli zraneniu opustil duel už v priebehu prvej tretiny. Vo výsledkovej mizérii pokračuje celok Edmonton Oilers, ktorý podľahol na ľade Anaheim Ducks 1:4 a utrpel už štvrtú porážku v rade.
Zo slovenských hráčov zaznamenali jednu asistenciu Martin Marinčin, ktorého Toronto Maple Leafs sa mohli tešiť z víťazstva 6:2 proti Nashville Predators a Marko Daňo, ktorý prihral na štvrtý gól Winnipeg Jets proti Chicago Blackhawks. Jeho tím zvíťazil jasne 4:0, úspešná séria Mariána Hossu, počas ktorej skóroval v štyroch zápasoch za sebou, sa teda skončila.

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 3:4
Len 2:07 minúty strávil na ľade v dueli proti Detroitom útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Pri hre v oslabení spadol pri mantineli a do kabíny zamieril s bolestivou grimasou. Ešte predtým ale stihol dať gól, ktorým prispel k výhre 4:3.
Podľa prvých informácií utrpel kanadský útočník zranenie v dolnej časti tela, držal sa totiž za pravú nohu. Tréner Tampy Jon Cooper po zápase zranenie svojej opory nešpecifikoval, Stamkosa teraz čaká lekárske vyšetrenie.
"Nikdy nie je príjemné, keď stratíte nejakého hráča," vyhlásil obranca Victor Hedman. "Tým skôr, keď ide o jedného z najlepších útočníkov na svete."
Aj bez svojho vodcu ale Lightning súboj na ľade Red Wings zvládli. Veľkú zásluhu na tom mal útočník Nikita Kucherov, ktorý strelil dva góly a pripojil jednu asistenciu. Práve on v čase 58:50 svojou trefou rozhodol.
V bránke Detroitu dostal príležitosť český gólman Petr Mrázek, ktorý si pripísal 18 úspešných zákrokov. K vytúženej výhre ale svoj tím nedoviedol. Red Wings prehrali druhýkrát v rade a vo Východnej konferencii im patrí až dvanásta priečka.

Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 2:3 po sam. nájazdoch
Na obrovskú drámu sa zmenil súboj medzi celkami Philadelphia Flyers a Ottawa Senators. O triumfe hostí 3:2 musela rozhodnúť až piata séria samostatných nájazdov.
Flyers mali v priebehu zápasu navrch, hneď dvakrát viedli, Senators ale dokázali na góly Nicka Cousinsa a Michaela Raffla nájsť odpoveď. Duel tak pokročil až k nájazdom, v ktorých žiaril gólman Ottawy Craig Anderson. Neuspel proti nemu ani český útočník Jakub Voráček, o výhre hostí rozhodol Erik Karlsson.
Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 6:2
Fantastický individuálny výkon útočníka Jamesa Van Riemsdyka položil základ vysokej výhry celku Toronto Maple Leafs, ktorý na svojom ľade deklasoval mužstvo Nashville Predators 6:2.
Americký reprezentant nastrieľal hetrik, keď svoje góly rozprestrel do všetkých troch tretín. Navyše si pripísal asistenciu pri úvodnom zásahu Mitchella Marnera, ktorý poslal Toronto do vedenia už v druhej minúte zápasu. Formácia Marner, Tyler Bozak a Van Riemsdyk si dokopy zapísala jedenásť bodov.
Martin Marinčin zaznamenal jednu asistenciu a bodoval už v treťom dueli za sebou. V bránke Predators dostal príležitosť Marek Mazanec a predviedol 26 úspešných zákrokov.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 3:4 v predl.
Cenné víťazstvo vydreli hráči Florida Panthers, ktorí uspeli na ľade Montreal Canadiens 4:3 v predĺžení. Rozhodujúci gól strelil obranca Aaron Ekblad.
Canadiens v priebehu duelu dvakrát viedli, Panthers ale dokázali vždy zareagovať. V tretej minúte predĺženia potom Jussi Jokinen pripravil víťazný gól pre Ekblada, ktorý sa presadil už tretíkrát v sezóne. Jaromír Jágr v drese Panthers nebodoval.
Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 4:0
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil duel medzi tímami Winnipeg Jets a Chicago Blackhawks. Kanadské mužstvo ovládlo duel suverénne 4:0 a zaznamenalo štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal domáci gólman Connor Helleybuck, ktorý si pripísal 27 úspešných zákrokov a vychytal čisté konto. V ofenzíve pridal svoj dvanásty gól v sezóne talentovaný útočník Patrik Laine.
Vancouver Canucks - New York Rangers 2:7
Vo vynikajúcich výkonoch pokračuje celok New York Rangers, ktorý zvíťazil na ľade tímu Vancouver Canucks 7:2 a zaznamenal tretie víťazstvo v rade.
Za ziskom maximálneho počtu bodov vykročili hostia už v prvej polovici zápasu, keď si vypracovali dvojgólový náskok. Ten v ďalšom priebehu ešte zvýšili. Po dvoch góloch nastrieľali Kevin Hayes a J.T. Miller.
Minnesota Wild - Calgary Flames 0:1
Jediný gól rozhodol o výhre tímu Calgary Flames na ľade celku Minnesota Wild. O gól sa postaral už v siedmej minúte Johnny Gaudreau, ktorý zužitkoval presilovú hru.
Hostia sa mohli spoľahnúť na vynikajúci výkon brankára Chada Johnsona, ktorý pochytal všetkých 27 streleckých pokusov súpera. Veľkou mierou sa tak zaslúžil o to, že Calgary ukončilo sériu štyroch porážok.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4:1
V nevýrazných výkonoch pokračuje celok Edmonton Oilers, ktorý padol na ľade mužstva Anaheim Ducks 1:4 a utrpel už štvrtú prehru v rade.
Ducks poslal do vedenia už v ôsmej minúte Nick Ritchie, v úvode druhej časti pridali ďalšie zásahy Cam Fowler a Ryan Kesler. Hostia len znížili zásluhou Leona Draisaitla, konečnú podobu skóre dal v záverečnej časti domáci Antoine Vermette.
St. Louis Blues - Buffalo Sabres 4:1
Troma gólmi v záverečnom dejstve rozhodli hráči tímu St. Louis Blues o výhre 4:1 nad celkom Buffalo Sabres.
Domáci zaznamenali úspech po troch porážkach. Ako prví síce udreli hostia, keď v ôsmej minúte využil presilovú hru Sam Reinhart, potom však už dávali góly len domáci. Najskôr Robby Fabbri vyrovnal, v tretej tretine potom udreli Jaden Schwartz, Kyle Brodziak a Scottie Usphall.
Ďalšie utorkové zápasy:
Carolina Hurricanes - San Jose Sharks 1:0
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 2:1 po predl.
Dallas Stars - New Jersey Devils 1:2 po predl.
Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 4:1
1. Stamkosovo zranenie
Je to obrovská rana pre tím Tampa Bay Lightning. Steven Stamkos odstúpil z duelu proti Detroitu už v prvej tretine. Teraz sa čaká na výsledky lekárskych vyšetrení.
2. Van Riemsdykova show
Nashville zrazil do kolien troma zásahmi útočník James Van Riemsdyk a významnou mierou sa podieľal na vysokom triumfe Toronta 6:2. Americký reprezentant zaznamenal prvý hetrik v sezóne.
3. Zaseknutý Edmonton
V úvode sezóny kosil jedného súpera za druhým a hral parádny hokej. Teraz sa však Edmonton trápi. Na ľade Anaheimu musel stráviť už štvrtú porážku za sebou.
1. James Van Riemsdyk (TOR): 3 góly, 1 asistencie, 3 strely
2. Tyler Bozak (TOR): 4 asistencie, 2 strely
3. Nikita Kucherov (TBL): 2 góly, 1 asistencie, 2 strely