chara namestnikov

NHL v stredu pokračovala štyrmi duelmi. Slovenské farby hájil len obranca Zdeno Chára, ktorého Boston Bruins na domácom ľade uspeli v dueli proti Tampa Bay Lightning. Peter Budaj na striedačke hostí kryl chrbát Andreiovi Vasilevskiymu. Lightning prehrali napriek gólu českého obrancu Andreja Šustra, ktorý skóroval prvýkrát v sezóne. St. Louis Blues prekvapujúco nestačili na Anaheim Ducks, Colorado Avalanche si poradili s Winnipeg Jets až po predĺžení.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 3:2
Boston Bruins v stredu potvrdili vynikajúcu aktuálnu formu, keď v domácom prostredí zdolali tím Tampa Bay Lightning 3:2 a pripísali ši štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Zdeno Chára odohral takmer 24 minút, nevyužil štyri strely na bránku a pripísal si jeden plusový bod v hodnotení účasti na ľade. Peter Cehlárik vynechal druhý zápas kvôli zraneniu v dolnej časti tela a bude chýbať približne štyri týždne.
Bruins sa ujali vedenia v čase 7:27, keď David Pastrňák pripravil úvodný gól pre Charlieho McAvoya. Ďalšie zásahy domácich pripojili Riley Nash a Torey Krug. V polovici zápasu tak bolo o výsledku prakticky rozhodnuté.
Lightning sa v druhej časti duelu zmohli už len na zníženie. Najprv prvýkrát v ročníku trafil obranca Andrej Šustr a kanonier Steven Stamkos neskôr stanovil definitívnu podobu výsledku.
"Keby sme išli do zápasu s takým nasadením, ako sme odohrali tretiu tretinu, výsledok by bol určite iný," vyhlásil Steven Stamkos.
Do zostavy Bostonu sa po zranení vrátil elitný útočník Brad Marchand a hneď zažiaril dvoma asistenciami. Gólman Tuukka Rask si pripísal 19 úspešných zákrokov a po štyroch prehrách v rade sa dočkal úspechu.

St. Louis Blues - Anaheim Ducks 2:3
Líder Západnej konferencie, tím St. Louis Blues, nepotvrdil úlohu favorita, keď pred zrakmi vlastných fanúšikov podľahol mužstvu Anaheim Ducks 2:3.
St. Louis nepomohli vyhrať ani asistencie českých útočníkov Vladimíra Sobotku a Dmitrija Jaškina, ktorí zhodne pripravili góly pre Kylea Brodziaka. Tie však prišli až v samotnom závere, keď už Blues prehrávali 0:3.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal hosťujúci útočník Antoine Vermette, ktorý strelil dva góly. Tretí zásah kalifornského mužstva, ktorý uspelo po štyroch prehrách v rade, pripojil Kevin Roy.

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 2:1
Kanadský súboj vyznel pre tím Montreal Canadiens, ktorý zvíťazil na domácom ľade nad Ottawa Senators 2:1 a odškrtol si tretie víťazstvo v rade.
Veľký podiel na úspechu Habs mal znovu gólman Carey Price, ktorý zaznamenal 27 úspešných zákrokov. Od svojho návratu po zranení čelil v troch dueloch celkovo 102 streleckým pokusom, inkasoval však len dvakrát.
"Keď som pred zápasom prišiel do kabíny, hneď som videl, ako je Carey sústredený," opisoval útočník Montrealu Jonathan Drouin. "V tej chvíli som vedel, že odchytá dobrý zápas."
Ottawa udrela v dueli ako prvá, keď ju poslal do vedenia útočník Mark Stone. Ale domáci v druhej časti skóre otočili. Najprv Drouin vyrovnal účty z trestného strieľania a Phillip Danault potom doručil víťazný gól.
Senators tak prehrali aj siedmy zápas v rade. Víťaznú radosť si naposledy užili v súbojoch s Coloradom, ktoré sa v rámci Global Series odohrali vo Švédsku.

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 3:2 po predĺžení
Súboj medzi tímami Colorado Avalanche a Winnipeg Jets sa zmenil na veľkú drámu. Duel dospel za stavu 2:2 do predĺženia, v ktorého prvej minúte rozhodol o triumfe domácich útočník Nathan MacKinnon.
Jets v priebehu duelu dvakrát viedli, Avalanche však vždy prišli s odpoveďou. MacKinnon a Kerfoot sa v drese domácich blysli dvoma bodmi.
Colorado výhrou ukončilo minisériu dvoch prehier v rade a poskočilo na desiatu priečku v tabuľke Západnej konferencie. Winnipeg je aj naďalej druhý.
Slovenský útočník Marko Daňo bol opäť medzi náhradníkmi, v zostave Jets sa naposledy objavil 27. októbra v zápase proti svojmu bývalému tímu Columbus Blue Jackets.

1. Antoine Vermette (ANA): 2 góly, 2 strely, 1 hit
2. Nathan MacKinnon (COL): 1 gól, 1 asistencia, 19:11 čas na ľade
3. Carey Price (MTL): 27 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól