GER-SVK

Slovenská reprezentácia berie bod zo zápasu s Nemeckom, skôr by sa však dalo povedať, že prišla o dva. Vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta IIHF v Kolíne nad Rýnom totiž viedla nad domácim výberom 2:0, o solídny náskok ale prišla v priebehu len 27 sekúnd druhej tretiny. V čase 36:11 znížil v presilovke Patrick Reimer, v čase 36:38 vyrovnal po prihrávke Denise Seidenberga útočník Yasim Ehliz.

"Robili sme individuálne chyby a oni nás potrestali. Myslím si, že to bol náš najlepší výkon na tomto turnaji. Musíme na ňom stavať, čakajú nás ďalšie tri ťažké zápasy. Dohodli sme sa, že budeme veľa strieľať na bránku, hlavne na betóny a pokúšať sa o dorážky," citoval server hokej.sk slovenského útočníka Libora Hudáčka.
Slováci viedli od polovice 10. minúty zápasu, keď sa presadil Tomáš Matoušek. Minútu a 58 sekúnd po prvej prestávke zvýšil Hudáček a zdalo sa, že tentoraz majú opraty zápasu pevne v rukách. Lenže Thomas Greiss už v ofenzívne bohatej druhej časti, ktorá sa na strely skončila 14:14, žiadne ďalšie góly nepustil.
Nemecký brankár z New York Islanders si celkovo pripísal 26 zákrokov, slovenský gólman Július Hudáček chytil 28 striel súpera.
V nájazdoch ho však prekonal hneď prvý exekútor: bekhendovým blafákom sa presadil mladý útočník Dominik Kahun. Potom už neskóroval nikto, na slovenskej strane Greissa neprekonal Tomáš Hrnka, Mario Bližňák ani Michel Miklík. Tím tak prehral po nájazdoch druhýkrát za sebou, v utorok po nich podľahol Dánsku.
Výber Zdena Cígera tak má po štyroch zápasoch štyri body, v tabuľke skupiny A je šiesty a čakajú ho traja favoriti skupiny: v sobotu Rusko, v nedeľu USA a v utorok Švédsko.
Česko posilní Sobotka
Česká reprezentácia získala cennú posilu z NHL. K tímu trénera Josefa Jandača sa v Paríži v piatok pripojí útočník St. Louis Blues Vladimír Sobotka. Pravdepodobne by mohol naskočiť na nedeľný súboj s domácim Francúzskom.
"Dúfam, že sa nám podarí urobiť dobrý výsledok a že zabojujeme o medailu," uviedol Sobotka pre iDNES.cz. "Zatiaľ som videl všetky zápasy, hra sa mi páčila, pôsobila na mňa dobrým dojmom. Sadneme si s trénermi a uvidíme."

Sobotka

Sobotka tak za krátky čas absolvuje druhú cestu cez Atlantik - po konci sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige sa dohodol na obnovení zmluvy s Blues, za ktorých odohral posledný duel základnej časti a dve série play off. V ňom mal za 11 zápasov bilanciu 2+4. Potom, ako St. Louis podľahlo v druhom kole Nashville Predators v šiestich zápasoch, sa dohodol s vedením národného tímu a ročník si predĺži o svetový šampionát.
Tabuľka skupiny A:
1. Lotyšsko 3 zápasy - 9 bodov, 2. USA 4-9, 3. Rusko 3-8, 4. Nemecko 4-5, 5. Švédsko 3-4, 6. Slovensko 4-4, 7. Dánsko 3-2, 8. Taliansko 4-1.
Tabuľka skupiny B:
1. Kanada 3-9, 2. Švajčiarsko 4-9, 3. Fínsko 4-7, 4. Nórsko 3-6, 5. Francúzsko 3-5, 6. Česko 3-5, 7. Slovinsko 4-1, 8. Bielorusko 4-0.