Free_agency_day1

Hokejoví fanúšikovia sa nemusia nudiť ani v lete. Neoficiálny začiatok sezóny 2017-18 je tu, trh s voľnými hráčmi práve prebieha. Nechránení voľní hráči môžu podpísať zmluvu so súčasným alebo ktorýmkoľvek iným tímom ligy, takže je pravdepodobné, že aj vo vašom obľúbenom mužstve nastanú zmeny.
Sledujte prostredníctvom NHL.com/sk tie najzaujímavejšie novinky z trhu voľných hráčov.

Hanzal bude hrať za Dallas
Martin Hanzal bude hrať za Dallas Stars. Český center, ktorý strávil celú kariéru v Arizona Coyotes a záver poslednej sezóny potom v Minnesota Wild, sa s texaským klubom 1. júla dohodol na trojročnej zmluve s celkovým platom 14,25 milióna dolárov. Ročne si tak priemerne zarobí 4,75 milióna dolárov.
"Martin je veľmi poctivý a všestranný hokejista na vysokej úrovni," povedal generálny manažér Stars Jim Nill. "Na buly je jedným z najlepších centrov v lige a jeho kompletný súbor schopností náš výkon vylepší v mnohých smeroch a aspektoch hry."
Hanzal patril medzi najžiadanejších hokejistov na trhu voľných hráčov, ktorý sa otvoril 1. júla. V 30 rokoch má za sebou 326 bodov (121+205) v 628 zápasoch základnej časti NHL a 13 bodov v 28 dueloch play off. Do NHL ho draftovali Coyotes v prvom kole 2005 ako číslo 17.
Odchovanec juhočeského hokeja odohral v uplynulej sezóne za Arizonu a Minnesotu 71 duelov, v ktorých nazbieral 39 bodov (20+19) a vyhral 56,4 percenta buly. Okrem produktivity a vhadzovania je užitočný ako dôrazný center pred oboma bránkami a defenzívne zodpovedný hokejista.
Pavelec sa dohodol s Rangers
Ondřej Pavelec sa stal hráčom New York Rangers. V sobotu to potvrdil ich generálny manažér Jeff Gorton.
Český brankár, ktorý 31. augusta oslávi 30. narodeniny, sa podľa stanice TSN s klubom z Manhattanu dohodol na ročnom kontrakte so zárobkom 1,3 milióna dolárov. Očakáva sa, že sa stane tímovou dvojkou za prvým brankárom Henrikom Lundqvistom.
Pavelec má za sebou neveľmi vydarenú sezónu. V prvom mužstve Winnipeg Jets odchytal len osem stretnutí s bilanciou 4-4-0, priemerom 3,55 a úspešnosťou 88,8 percenta a väčšinu ročníka strávil vo farmárskom tíme Manitoba Moose v American Hockey League (18 zápasov; 8-7-2-2; priemer 2,78 a úspešnosť 91,7).
Odchovanec z Kladna strávil celú doterajšiu kariéru v NHL v jednom klube - v roku 2005 ho ako číslo 41 draftovali Atlanta Thrashers, ktorí sa potom presťahovali do Winnipegu. V 379 zápasoch NHL (362 štartov) má Pavelec bilanciu 152-158-47, priemer 2,87, úspešnosť 90,7 percenta a v počte výhier a čistých kont (17) je lídrom v histórii klubu.
Obranca Alzner ide do Montrealu
Obranca Karl Alzner podpísal päťročnú zmluvu s Montreal Canadiens. Podľa TSN si celkovo zarobí 23 miliónov dolárov, priemerne teda 4,6 milióna ročne.
Alzner oslávi 24. septembra 29. narodeniny. V NHL má za sebou deväť sezón a 591 zápasov, ktoré všetky odohral za Washington Capitals. Dal v nich 19 gólov a pripísal si 117 bodov. Jeho bilancia plus/mínus je +61. V 64 dueloch play off nazbieral 11 bodov (3+8).
V poslednej sezóne odohral za Capitals všetkých 82 duelov s 13 bodmi (3+10) a +23 v plus/mínus. V posledných siedmich sezónach nevynechal ani jeden zápas základnej časti.
Sharp sa vracia do Chicaga
Chicago Blackhawks získali späť svoje bývalé krídlo Patricka Sharpa. Veterán sa po dvoch rokoch v Dallas Stars vracia do tímu, kde strávil 10 sezón a vyhral tri Stanley Cupy (2010, 2013 a 2015). S Blackhawks v sobotu podpísal ročnú zmluvu, podľa stanice TSN na rovný milión dolárov.
V 35 rokoch má Sharp za sebou 14 sezón a 869 duelov NHL za Philadelphia Flyers, Chicago a Dallas. Dal v nich 277 gólov a nazbieral 599 bodov (z toho 511 za Blackhawks). Ten šesťstý ho tak čaká v drese, kde strávil najväčšiu a najlepšiu časť kariéry.
V poslednej sezóne poznamenanej zraneniami odohral za Stars 48 zápasov a nazbieral v nich 18 bodov (8+10). 20. októbra utrpel otras mozgu a prišiel o 14 štartov. 19. novembra sa vrátil do zostavy, ale po siedmich dueloch ho klub znovu zapísal na listinu zranených. Potom hral so zraneným bedrovým kĺbom, kvôli ktorému musel ísť v marci na operáciu a sezóna sa preňho skončila.
V ročníku 2015-16 však v Dallase nastrieľal 20 gólov, čo sa mu podarilo ôsmykrát v kariére.
Williams ide do Caroliny
Útočník Justin Williams sa v sobotu dohodol s tímom Carolina Hurricanes na dvojročnom kontrakte v celkovej hodnote deväť miliónov dolárov.
"Avizovali sme, že chceme produktivitu a skúsenosti, Justin nám dodá oboje," uviedol generálny manažér Ron Francis pre klubový web. "Verí tomu, čo robíme a vracia sa do Raleighu, aby nám pomohol urobiť ďalší krok dopredu."
Hráč, ktorý si vyslúžil prezývku 'Muž 7. zápasov', vyhral sedem rozhodujúcich duelov sérií play off. Dokopy si v nich pripísal 14 bodov. O skvelú sériu prišiel až v uplynulej sezóne, keď s tímom Washington Capitals podľahol celku Pittsburgh Penguins. Novo podpísaný kontrakt mu zaistí ročný príjem vo výške 4,5 milióna dolárov.
Williams, ktorého draftovali v roku 2000 ako 28. hráča v poradí Philadelphia Flyers, doteraz odohral v najlepšej lige sveta 1080 zápasov, v ktorých zaznamenal 682 bodov za 273 gólov a 409 asistencií. Obliekal si dres Capitals, Los Angeles Kings, Hurricanes a Flyers.
Tridsaťpäťročný útočník trikrát získal Stanley Cup, v roku 2006 pomohol k triumfu práve Caroline. V play off vtedy nazbieral 18 bodov v 25 zápasoch. V drese Los Angeles stihol pri víťaznej jazde v roku 2012 15 bodov v 20 zápasoch, o dva roky neskôr si potom v 26 dueloch pripísal 25 bodov a bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča play off.
V minulom ročníku odohral Williams za Washington 80 zápasov, v ktorých nastrieľal 24 gólov a pridal 24 prihrávok.
Daley podpísal Detroitu
Obranca Trevor Daley sa dohodol na trojročnom kontrakte s Detroit Red Wings, ktorý mu zaistí celkový príjem v hodnote 9,53 milióna dolárov.
Skúsený bek nastupoval v posledných dvoch sezónach za Pittsburgh Penguins, ktorým v uplynulom ročníku pomohol získať Stanley Cup. V play off odohral 21 zápasov, strelil jeden gól a pripojil štyri asistencie.
"V Pittsburghu sa mi v posledných dvoch rokoch naozaj páčilo," uviedol Daley pre Sportsnet. "Opustiť taký tím, to bolo samozrejme zložité rozhodnutie. Ale teším sa na novú výzvu, ktorá sa mi naskytá."
Daley v NHL doteraz odohral 13 sezón, obliekal si dres Dallas Stars, Chicago Blackhawks a Penguins. Celkovo odohral 894 zápasov, v ktorých nazbieral 278 bodov za 78 gólov a 200 prihrávok. Na konte má aj 58 trestných minút.
V minulom ročníku stihol za Pittsburgh v základnej časti 56 štartov, v ktorých nazbieral 19 bodov za päť gólov a 14 asistencií.
Mason bude chytať za Winnipeg
Steve Mason podpísal dvojročnú zmluvu s Winnipeg Jets. Ročne si podľa nej zarobí 4,1 milióna dolárov.
Dvadsaťdeväťročný gólman, ktorý doteraz chytal za Philadelphia Flyers spolu s Michalom Neuvirthom, vo Winnipegu nahradí ďalšieho českého brankára Ondřeja Pavelca, ktorému sa skončila zmluva. Mason by sa mal o čas v bránkovisku podeliť s Connorom Hellebuyckom, ktorý vstúpi do svojej tretej sezóny v NHL.
Číslo 69 draftu v roku 2006 má za sebou 463 zápasov a 446 štartov v NHL za Columbus Blue Jackets a Flyers s bilanciou 200-177-63, priemerom 2,68, úspešnosťou 91,1 percenta a 33 nulami. V 12 zápasoch play off má bilanciu 2-9.
Držiteľ Calder Trophy pre najlepšieho nováčika NHL v sezóne 2008-09 zasiahol v poslednom ročníku do 58 duelov Flyers, v 54 štartoch mal bilanciu 26-21-8, priemer 2,66 a úspešnosť 90,8. Z Philadelphie odchádza po piatich sezónach.
Elliott podpísal Flyers
Brankár Brian Elliott podpísal dvojročnú zmluvu s Philadelphia Flyers. Finančné podmienky neboli oficiálne zverejnené, ale podľa stanice TSN si celkovo zarobí 5,5 milióna dolárov, teda 2,75 milióna za rok.
Vo Philadelphii má nahradiť Steva Masona, ktorý odišiel ako voľný hráč do Winnipeg Jets. Elliott sa v tíme stretne s českým brankárom Michalom Neuvirthom.
V 32 rokoch má za sebou 372 zápasov (338 štartov) NHL s bilanciou 191-117-35, priemerom 2,42, úspešnosťou 91,3 percenta a 36 nulami. V lige doteraz chytal za Colorado Avalanche, Ottawa Senators, St. Louis Blues a Calgary Flames. V 41 dueloch play off má bilanciu 15-22.
Poslednú sezónu strávil v Calgary, kde mal v 49 zápasoch 45 štartov a bilanciu 26-18-3 s priemerom 2,55 a úspešnosťou 91 percent.
Girardi ide z Rangers do Tampy
Obranca Dan Girardi po 11 sezónach opustil New York Rangers a v sobotu ako voľný hráč podpísal zmluvu s Tampa Bay Lightning. Kontrakt je dvojročný s priemerným ročným príjmom tri milióny dolárov.
Pravák do obrany v Tampe nahradí Jasona Garrisona, ktorý v rozširovacom drafte odišiel do Vegas Golden Knights. Pravdepodobne bude hrať v tretej dvojici. Lightning majú v obrane Victora Hedmana, Antona Stralmana, Braydona Coburna, Andreja Šustra, Jakea Dotchina, Slatera Koekkoeka a získali aj nováčika Mikhaila Sergacheva z Canadiens.
Girardi sa stal voľným hráčom vďaka tomu, že ho Rangers 14. júla vyplatili zo zmluvy, ktorá mala platiť ešte tri sezóny. V klube odohral 788 duelov základnej časti s 230 bodmi (46+184), celkovo desaťkrát s ním postúpil do play off a v roku 2014 sa s ním dostal do finále Stanley Cupu.
Od svojho debutu v januári 2007 je Girardi lídrom NHL v zblokovaných strelách (1691) a štvrtý medzi obrancami v počte odohraných zápasov (788).
Bonino mieri do Nashvillu
Útočník Nick Bonino podpísal štvorročný kontrakt s tímom Nashville Predators. Celkovo si zarobí 16,4 milióna dolárov.
Dvadsaťdeväťročný útočník odohral v uplynulom play off 21 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pripojil tri asistencie. Pittsburgh Penguins pomohol k zisku druhého Stanley Cupu v rade.
Bonino musel posledné štyri duely finálovej série práve proti Nashvillu pre zranenie vynechať, na začiatok budúceho ročníka by však už mal byť pripravený.
Skúsený útočník doteraz v NHL za Anaheim Ducks, Vancouver Canucks a Pittsburgh odohral 407 zápasov, v ktorých nazbieral 187 bodov za 75 gólov a 112 asistencií. V minulom ročníku odohral za Penguins 80 zápasov a pripísal si 37 bodov za 18 gólov a 19 prihrávok.
Bonino pomohol Pittsburghu k triumfu v Stanley Cupe aj v ročníku 2015-16, keď si v play off pripísal 18 bodov. Do Penguins bol vymenený 28. júna 2015 z Canucks.
Miller posilnil Anaheim
Brankár Ryan Miller v sobotu uzavrel dvojročný kontrakt s tímom Anaheim Ducks.
Finančné náležitosti spolupráce neboli zverejnené, podľa informácií TSN si ale skúsený brankár celkovo zarobí štyri milióny dolárov.
Miller v NHL doteraz odchytal 709 zápasov. V priemere inkasuje 2,61 gólu na zápas s 91,5 percentuálnou úspešnosťou zákrokov. Na konte má aj 39 čistých kont. Aktuálne zaznamenal už 358 výhier, čo ho v historickom poradí NHL zaraďuje na 19. priečku.
Tridsaťšesťročný Miller odchytal v uplynulej sezóne za tím Vancouver Canucks 54 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 18-29-6, v priemere dostal 2,8 gólu na zápas s percentuálnou úspešnosťou 91,4.
Shattenkirk mieri na Manhattan
Kevin Shattenkirk mieri do New York Rangers. Najatraktívnejší obranca na trhu voľných hráčov, ktorý sa otvoril 1. júla, sa podľa TSN dohodol s klubom z Manhattanu na štvorročnej zmluve s priemerným ročným platom 6,65 milióna dolárov.
Americký obranca pochádza z New Rochelle v štáte New York, de facto predmestia aglomerácie, ktoré je vzdialené ledva 35 kilometrov od Madison Square Garden. Vo svojom profile na Twitteri si hovorí "Srdcom Newyorčan".
Dvadsaťosemročný Shattenkirk má za sebou 490 zápasov NHL za Colorado Avalanche, St. Louis Blues a Washington Capitals. Dal v nich 68 gólov a nazbieral 298 bodov. Je užitočný predovšetkým vďaka svojmu prehľadu v rozohrávke a v presilovkách.
V poslednej sezóne nazbieral 56 bodov (13+43), najviac v kariére. 20 z nich bolo v presilovkách. St. Louis ho 27. februára vymenilo do Washingtonu. Tam mal nabitému tímu pomôcť získať Stanley Cup, čo sa však nepodarilo - Capitals vypadli v druhom kole s Pittsburgh Penguins. V 19 dueloch play off dal dva góly a pridal 12 asistencií.
Shattenkirkovi v piatok vypršala jeho štvorročná zmluva uzavretá ešte v St. Louis.
Rangers nemali obrancu s minimálne 25 bodmi v presilovke za sezónu od ročníka 2001-02, keď ich Brian Leetch nazbieral 26. Očakáva sa, že Shattenkirk ich bude dirigovať a vytvorí prvú obrannú dvojicu s kapitánom tímu Ryanom McDonaghom. Ľavák McDonagh väčšinou nastupoval s Danom Girardim, ktorého však Rangers v júni vyplatili zo zmluvy a ktorý 1. júla podpísal kontrakt s Tampa Bay Lightning.
Thornton ostáva v San Jose
Center Joe Thornton si bude aj naďalej obliekať dres tímu San Jose Sharks, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve. Na základe nej zarobí 8 miliónov dolárov - uviedla hráčova agentúra Top Shelf Hockey.
"Joe sa od chvíle, keď k nám v roku 2005 prišiel, stal tvárou nášho klubu. Cítime, že táto spolupráca bude naďalej fungovať," povedal generálny manažér Doug Wilson pre web Sharks.
Tridsaťsedemročný center, ktorý minulý rok pomohol San Jose dostať sa až do finále Stanley Cupu, doteraz v NHL odohral 1446 zápasov, v ktorých nazbieral 1391 bodov za 384 gólov a 1007 asistencií.
Prvý hráč draftu z roku 1997 získal v sezóne 2005-06 Hart Trophy, keď v drese Sharks a Bruins nazbieral 125 bodov.
"Je to výnimočný tvorca hry, jeden z najlepších svojej generácie. Jeho úspechy ho zaraďujú medzi elitných hokejistov histórie," uviedol Wilson. "Ako líder dotiahol náš tím do nových výšin a naďalej bude patriť k najlepším univerzálnym centrom NHL. Bez jeho šéfovských schopností na ľade aj mimo neho by Sharks nikdy neboli takí dobrí. Sme nadšení my aj fanúšikovia."
V uplynulom ročníku nazbieral Thornton 50 bodov za sedem gólov a 43 asistencií. V play off pripojil štyri zápasy a dve prihrávky. Po vyradení s Edmontonom vyšlo najavo, že opora Sharks nastupovala s poraneným kolenom.
Vrbata ide na Floridu
Útočník Radim Vrbata v sobotu uzavrel ročný kontrakt s tímom Florida Panthers. Podľa informácií TSN si český veterán zarobí 2,5 milióna dolárov a ďalších 1,5 milióna môže získať na výkonnostných bonusoch.
"Radim je overený strelec, ktorý pomôže našim mladým centrom," uviedol generálny manažér Dale Tallon pre klubový web. "Je to chytrý, šikovný hráč, ktorý dokáže byť veľmi produktívny v presilových hrách. Sme nadšení, že sme Radima získali a vítame ho na Floride."
Vrbata, ktorý bol draftovaný v roku 1999 ako 212. hráč v poradí klubom Colorado Avalanche, v NHL odohral za Avalanche, Carolina Hurricanes, Chicago Blackhawks, Coyotes, Tampa Bay Lightning a Vancouver Canucks spolu 1015 zápasov. V nich nazbieral 609 bodov za 279 gólov a 330 asistencií.
Tridsaťšesťročný útočník nazbieral v minulej sezóne 55 bodov za 20 gólov a 30 prihrávok. V Arizone strávil sedem z doterajších 15 sezón v NHL. Jeho 157 gólov ho zaraďuje na ôsme miesto klubového rebríčka strelcov.
Na Floridu pravdepodobne prichádza namiesto Jaromíra Jágra, ktorý podľa informácií zámorských médií ako voľný hráč z klubu odchádza.
Hrivík ide do Calgary
Marek Hrivík mieri z New York Rangers do Calgary Flames. Slovenský útočník sa v sobotu s kanadským klubom dohodol na ročnej dvojcestnej zmluve.
Rodák z Čadce v poslednej sezóne pendloval medzi Rangers a ich farmou v Hartforde. V 16 zápasoch NHL mal dve asistencie, v 56 dueloch AHL dal 16 gólov a pripísal si 40 bodov.
Calgary okrem toho vymenilo brankára Toma McColluma do Detroit Red Wings za podmienečnú voľbu v 7. kole draftu 2018.
Kunitz bude hrať za Tampu
Útočník Chris Kunitz v sobotu uzavrel ročný kontrakt s tímom Tampa Bay Lightning. Finančné náležitosti spolupráce neboli zverejnené, podľa Tampa Bay Times by si ale veterán mal zarobiť dva milióny dolárov.
Kunitz je jediným aktívnym hráčom, ktorý štyrikrát získal Stanley Cup: trikrát s Pittsburgh Penguins a raz s Anaheim Ducks.
V NHL odohral skúsený útočník za Ducks, Atlanta Thrashers a Penguins celkovo 884 zápasov, v ktorých nazbieral 580 bodov za 250 gólov a 330 asistencií. V play off pripojil 161 štartov, 27 gólov a 65 prihrávok.
V minulej sezóne odohral tridsaťsedemročný forvard 71 zápasov, v ktorých si pripísal 29 bodov za deväť zásahov a 20 asistencií. V play off pripojil 11 bodov vrátane víťazného gólu v predĺžení siedmeho zápasu finálovej série Východnej konferencie proti Ottawa Senators.
Schultz predĺžil s Penguins
Obranca Justin Schultz predĺžil zmluvu s Pittsburgh Penguins. Trojročný kontrakt do roka 2020 mu celkovo prinesie 16,5 milióna dolárov.
Klub tak podpísal jedného zo svojich kľúčových bekov hneď prvý deň, keď sa stal chráneným voľným hráčom potom, ako mu vypršala ročná zmluva na 1,3 milióna dolárov.
Schultz vo štvrtok oslávi 27. narodeniny. Do Pittsburghu prišiel 27. februára 2016 z Edmonton Oilers a za necelé dve sezóny s ním vyhral dva Stanley Cupy. V tej poslednej nazbieral 16 gólov, 51 bodov a +27 v plus/mínus, vo všetkých prípadoch najviac v kariére.
Pri absencii Krisa Letanga bol v play off veľmi vyťažovaným bekom a v 21 dueloch nazbieral 13 bodov.
Počas 360 zápasov v NHL za Penguins a Oilers nazbieral Schultz 160 bodov (41+119).
Marleau ide po 19 rokoch s Sharks do Toronta
Útočník Patrick Marleau v nedeľu podpísal trojročnú zmluvu na 18,75 milióna dolárov s klubom Toronto Maple Leafs.
Končí sa tak jeho pôsobenie v San Jose Sharks, ktoré trvalo 19 sezón. Veterán je rekordérom Sharks v bodoch (1082), góloch (508), víťazných zásahoch (98), presilovkových góloch (160), góloch v oslabení (17) i v počte odohraných zápasov (1493). V asistenciách je druhý (574) za centrom Joe Thorntonom (722), ktorý v sobotu svoje pôsobenie v San Jose predĺžil.
Podľa počtu strelených gólov je Marleau 41. hokejistom histórie NHL a podľa počtu odohraných zápasov je 20.
V San Jose je aj mnohonásobným rekordérom v play off: v počte zápasov (177), bodov (120), gólov (68), víťazných zásahov (16), presilovkových gólov (23) i gólov v predĺžení (štyri). V roku 2016 pomohol Sharks prvýkrát v histórii postúpiť do finále Stanley Cupu.
V siedmich sezónach kariéry sa Marleau dostal na hranicu 30 gólov a v 14 sezónach na 20 gólov. 23. januára sa stal 12. hráčom v dejinách a prvým od Maria Lemieuxa (26. januára 1997 proti Montreal Canadiens), ktorý strelil štyri góly za tretinu (v 3. časti pri výhre 5:2 nad Colorado Avalanche).
Veterán, ktorý 15. septembra oslávi 38. narodeniny, sa v sobotu stal voľným hráčom bez obmedzení. V poslednom ročníku NHL nazbieral 46 bodov (27+19).
Alexander Radulov: Dallas Stars
Ruský útočník Alexander Radulov v pondelok podpísal päťročný kontrakt s Dallas Stars, ktorý mu vynesie 31,25 milióna dolárov.
Radulov, ktorý bude mať 5. júla 31 rokov, sa stal v sobotu nechráneným voľným hráčom. Ročne v priemere zarobí 6,25 milióna dolárov.
Radulov si v predchádzajúcej sezóne za Montreal Canadiens pripísal 54 bodov (18 gólov, 36 asistencií) v 76 zápasoch a klubovom bodovaní skončil druhý; lepší bol len útočník Max Pacioretty. V bojoch o Stanley Cupu bol Radulov so siedmimi bodmi (2+5) v šiestich zápasoch najproduktívnejším mužom Canadiens.
Predtým, ako sa 1. júla 2016 upísal Montrealu, pôsobil Radulov štyri roky vo farbách CSKA Moskva v KHL. V troch zo štyroch sezón skončil v bodovaní súťaže najhoršie na druhom mieste.
Cestu do zámoria mu otvorili Nashville Predators, ktorí si ho vybrali v 1. kole draftu 2004 ako číslo 15. Za úvodné dve sezóny si za Predators medzi rokmi 2006-08 pripísal 95 bodov (44 gólov, 51 asistencií), potom hral štyri roky vo vlasti za Ufu a do Nashvillu sa vrátil na koniec základnej časti sezóny 2011-12, keď v kombinácii s úvodom play off stihol deväť duelov.
Ďalšie významné podpisy
Ron Hainsey ide do TorontaMike Cammalleri podpísal s KingsBeniot Pouliot mieri do BuffalaNashville má veterána Scotta HartnellaMichael Del Zotto podpísal s CanucksMatt Hunwick ide do PittsburghuPenguins majú Anttiho NiemihoChad Johnson ide do SabresDmitry Kulikov mieri do WinnipeguDominic Moore podpísal s Maple LeafsAnders Nilsson ide do CanucksAlexander Burmistrov ide do VancouveruNata Thompsona má OttawaKyle Quincey ide do Minnesoty