GettyImages-653414734

Slovenský obranca Andrej Sekera zaznamenal asistenciu pri jasnej výhre Edmonton Oilers nad Dallas Stars 7:1. Tridsaťročný rodák z Bojníc si pripísal 28. bod v sezóne a do štatistík sa zapísal po piatich zápasoch. Z triumfu sa mohli tešiť aj Marián Hossa a Richard Pánik, ktorých Chicago porazilo Montreal 4:2. Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy víťazov. Pred Petrom Budajom dostal v bránke Tampy prednosť Andrei Vasilevskiy, ktorý vychytal svojmu tímu výhru nad Ottawou 2:1 po predĺžení.

Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 1:2 v predl.
Dôležitú výhru v boji o play off vybojovali hráči Tampy Bay, ktorí zvíťazili na ľade Ottawy 2:1 v predĺžení a pripísali si už štvrtý triumf v rade.
Na úspechu hostí mal veľký podiel český útočník Ondřej Palát, ktorý v piatej minúte predĺženia pripravil víťazný zásah pre obrancu Victora Hedmana.
"Veľmi ma teší, s akým prístupom všetci hráči nastupujú na zápasy," ocenil tréner Tampy Bay Jon Cooper. "Každý má na výhre svoj podiel, všetci nechávajú na ľade maximum."
Lightning sa v dueli ujali vedenia v 4. minúte, keď sa presadil Brayden Point. Ottawa vyrovnala v úvode druhého dejstva, keď presne mieril Tommy Wingels. Ďalšie góly už nepadli, duel tak dospel až do predĺženia, v ktorom hostia vybojovali bod navyše.
Peter Budaj svoj tretí štart za Lightning nepridal, v bránke dostal prednosť Andrei Vasilevskiy, ktorý predviedol 31 úspešných zákrokov. Tampa Bay vďaka výhre poskočila už na deviatu priečku tabuľky Východnej konferencie, na konte má navyše rovnaký počet bodov ako Islanders, ktorým patrí ôsma pozícia.

Washington Capitals - Minnesota Wild 4:2
Súboj konferenčných lídrov vyznel pre Washington, ktorý na svojom ľade zdolal Minnesotu 4:2 a rázne tak ukončil sériu štyroch prehier v rade.
Capitals sa vrátili do domáceho prostredia po nevydarenom tripe a o svojom triumfe rozhodli v priebehu dvoch tretín. V nich si vďaka gólom Natea Schmidta, Alexa Ovechkina a Evgenyho Kuznestova vypracovali komfortný náskok. Wild potom síce znížili na rozdiel jediného gólu, konečnú podobu výsledku dal ale Jay Beagle.

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 7:2
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil súboj Floridy s Torontom, Panthers pred zrakmi svojich fanúšikov deklasovali kanadský klub 7:2 a uťali sériu piatich prehier.
O góly Floridy sa postaralo sedem rôznych strelcov, hlavnou hviezdou duelu sa ale stal útočník Thomas Vanek. Rakúsky reprezentant zaznamenal rekordné štyri asistencie. Veterán Jaromír Jágr sa do štatistík nezapísal.
Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks 2:4
Na čelo tabuľky Západnej konferencie sa vyhuplo Chicago, ktoré zvíťazilo na ľade Montrealu 4:2 a oslávilo druhý triumf v rade.
Blackhawks sa znovu mohli spoľahnúť na príspevok hviezdneho útočníka Patricka Kanea. Ten mal prsty hneď v troch góloch, keď k jednému gólu pripojil aj dve asistencie. Domáci prehrávali v úvode poslednej časti už 0:3, potom síce gólmi Paula Byrona a Shea Webera vývoj zdramatizovali, body však nedosiahli. Marián Hossa ani Richard Pánik sa tentoraz nepresadili, Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy.

Edmonton Oilers - Dallas Stars 7:1
K mimoriadne pokojnej a vysokej výhre dokráčal Edmonton, ktorý v domácom prostredí deklasoval trápiaci sa Dallas 7:1. Oilers sa tak podarilo zabrať po troch prehrách.
Kanadský klub viedol v polovici stretnutia už 4:1 a o jeho triumfe nebolo pochýb. Po dvoch bodoch zaznamenali Leon Draisaitl, Zack Kassian a Milan Lucic, za hostí len skorigoval stav Brett Ritchie.

San Jose Sharks - Buffalo Sabres 4:1
Úlohu veľkého favorita splnili hráči San Jose, ktorí na svojom ľade porazili Buffalo 4:1 a oslávili už štvrtú výhru z posledných piatich duelov.
Úvod pritom vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa už po 70 sekundách ujali vedenia, keď trafil Jack Eichel. To bolo ale zo strany Buffala všetko, ďalšie góly už dávali len domáci. Najprv vyrovnal Joe Pavelski, zápas potom na stranu Sharks preklopil Michael Haley. Poistku na triumf pripojili znovu Pavelski a Logan Couture.
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 2:3 po náj.
Na veľkú drámu sa zmenil súboj Los Angeles s Arizonou. Vyrovnaný duel dospel za nerozhodného stavu 2:2 až do samostatných nájazdov, v ktorých Coyotes vybojovali bod navyše.
Domáci v priebehu duelu dvakrát viedli, hostia ale vždy prišli s odpoveďou. Druhýkrát sa im to podarilo až 45 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď sa po prihrávke Radima Vrbatu presadil Max Domi. Duel dospel až do nájazdov, v ktorých 11. sériu rozhodol Anthony DeAngelo. Marián Gáborík nepremenil svoj samostatný nájazd a do štatistík sa nezapísal.
Ďalší utorkový výsledok:
Carolina Hurricanes - New York Islanders 2:3 po predl.
Momenty večera:
1.Ovechkin sa dočkal
Dlhých 10 zápasov sa trápil a čakal na strelený gól. Kanonier Alex Ovechkin sa dočkal v súboji s Minnesotou, keď sa jedným zásahom podieľal na triumfe Washingtonu 4:2.
2. Vanekova paráda
Pri sedemgólovej demolácii Toronta síce netrafil, napriek tomu ale odohral Thomas Vanek jeden z najlepších duelov svojej kariéry. Rakúsky útočník si totiž pripísal dokopy štyri asistencie a bol hlavným lídrom Floridy.
3. Pouliot si vydýchol
S vedomím, že 28 zápasov za sebou nedal gól, vstupoval do duelu proti Dallasu útočník Edmontonu Benoit Pouliot. Vytúženého zásahu sa dočkal, na triumfe Oilers 7:1 sa podieľal jedným gólom.
Hviezdy večera:
1. Thomas Vanek (FLA): 4 asistencie, 4 strely
2. Patrick Kane (CHI): 1 gól, 2 asistencie, 4 strely
3. Joe Pavelski (SJS): 2 góly, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe sú štyri zápasy, ktorým jednoznačne dominuje súboj rivalov Philadelphie a Pittsburghu.