Jaden1

Prípravné obdobie v sobotu pokračovalo piatimi duelmi. Hviezdou večera sa stal útočník St. Louis Blues Jaden Schwartz, ktorý proti Washington Capitals zažiaril štyrmi bodmi. V drese porazených sa predstavil obranca Martin Fehérváry.

Hráči Washingtonu prehrali na ľade Blues 3:4 a utrpeli prvú porážku v tohtoročnom prípravnom období.
Hlavnú zásluhu na tom mal útočník, ktorý mal prsty vo všetkých zásahoch svojho mužstva. Spolu nazbieral gól a tri asistencie.
Washington sa síce dostal do rýchleho vedenia, keď sa v úvodných jedenástich minútach presadili Travis Boyd a Carl Hagelin, ale domáci predviedli veľkú otočku. Okrem Schwartza k nej prispel aj Brayden Schenn, autor dvoch prihrávok.

Hagelin zvýšil náskok Capitals

Obranca Martin Fehérváry odohral viac ako 15 minút, pripísal si jeden hit a jeden blok. Útočník Richard Pánik v zostave chýbal. Celý duel odchytal Braden Holtby, ktorý si pripísal 21 úspešných zákrokov.
Hokejisti New Jersey Devils sa tešili už z piatej výhry v prípravnom období, keď uspeli na ľade Columbus Blue Jackets 0:2. Skvelý duel odohral predovšetkým útočník Taylor Hall. Ten najprv v čase 8:32 otvoril skóre a v tretej časti potom asistoval pri góle Travisa Zajaca.

Hallov úvodný gól proti Columbusu

Gólman Devils Corey Schneider sa blysol čistým kontom, keď pochytal všetkých 32 striel domácich. Tí neuspeli už tretíkrát za sebou.
Veľkú drámu sledovali diváci v Detroite, stret domácich Red Wings s Torontom dospel až do samostatných nájazdov. V ich prvej sérii rozhodol o úspechu kanadského tímu 4:3 útočník Jeremy Bracco.
V drese hostí naskočil aj Martin Marinčin. S časom 26:11 bol druhým najvyťaženejším hráčom tímu a stihol dve strely, jeden mínusový bod, jeden hit a jeden blok.
Som pripravený, mohol by si povedať český brankár Petr Mrázek. V zápase Caroliny proti Nashvillu odchytal prvé dve tretiny, celkovo si pripísal 19 zákrokov a ani raz neinkasoval. Pred blížiacim sa štartom sezón tak predviedol solídnu formu.
Z výhry 2:1 po predĺžení sa napriek tomu radovali hostia, rozhodujúci gól dal v čase 63:36 útočník Ryan Johansen.
Súboj rivalov z Pacifickej divízie dopadol lepšie pre Los Angeles Kings, ktorí vyhrali na ľade Vegas Golden Knights 3:2. Víťazný gól strelil v čase 51:01 dôrazný útočník Kyle Clifford.