Boston vyhral 2:1 a vedie nad Carolinou 3:0 na zápasy

Hokejisti Bostonu pokračujú v spanilej jazde vo finále Východnej konferencie. Tretí duel série na ľade Caroliny ovládli 2:1 a vedú už 3:0 na zápasy.
Hlavnou hviezdou hostí bol gólman Tuukka Rask, ktorý si pripísal spolu 35 zákrokov. O góly sa postarali Chris Wagner a Brad Marchand, David Krejčí pomohol jednou asistenciou.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 1:2 (Stav série: 0:3)
Frustrácia a bezmocnosť. Takéto pocity sa zmocnili hráčov Caroliny po skončení tretieho duelu série s Bostonom. Hurricanes doň dali úplne všetko, ale na vytúžený úspech to nestačilo.
"Odohrali sme presne to, čo sme si povedal. Ale k výhre to bohužiaľ neviedlo," povzdychol si tréner domácich Rod Brind´Amour. "Ale som pyšný na to, ako sme duel odohrali."
\[Kompletné pokrytie série Bostonu s Carolinou\]
Hurricanes na svojho súpera vleteli už od úvodného vhadzovania, len v prvej tretine vyhrali na strely 20:6. Na svetelnej tabuli však po úvodnej siréne svietil nerozhodný stav 0:0.
Domácim nepomohli ani presilové hry. V priebehu prvého dejstva mali možnosť hry štyroch proti trom, potom aj piatich proti trom. Fantastického Raska však neprekonali.
"Z Tuukku vyžaruje obrovský pokoj a istota," ocenil svojho spoluhráča útočník Patrice Bergeron. "Teraz je vo svojom ideálnom rozpoložení, chytá úžasne. Má obrovskú zásluhu na tom, kde sa momentálne nachádzame."
Jednotka Bostonu predvádza počas celého play off výborné výkony a ešte ani raz nepustila do bránky Jaroslava Haláka.
Kapitán víťazov Zdeno Chára za viac ako 22 odohraných minút stihol zablokovať tri strely a rozdal tri hity. V tohtoročnom play off zatiaľ nazbieral jeden gól, dve asistencie a skvelých 11 kladných bodov v hodnotení účasti na ľade.
Bruins v úvodnom dejstve prečkali obrovský nápor súpera a v druhej časti vyrazili do protiútoku. Domáceho gólmana Curtisa McElhinneyho, ktorý dostal prednosť pred Petrom Mrázkom, zasypali celkovo 18 strelami.
A tešili sa aj z gólov. V čase 21:21 otvoril skóre Chris Wagner, ktorý využil zaváhanie Brocka McGinna v rozohrávke. O päť minút neskôr Brad Marchand zužitkoval početnú výhodu, keď mu prihral David Krejčí.

Marchand sa presadil po prihrávke Krejčího

Český útočník si tak pripísal jubilejný 100. bod v play off, vďaka čomu sa v historickom poradí Bostonu posunul na tretie mieste k Rickovi Middletonovi a Johnnymu Bucykovi.
Hurricanes dokázali ešte do druhej sirény znížiť, premiérovým zásahom v tohtoročnom play off sa o to postaral obranca Calvin de Haan.
Vytúžené vyrovnanie však neprišlo, Hurricanes ani na tretí pokus nedokázali Bruins poraziť a balansujú nad priepasťou.
"Naše presilovky neboli dostatočne dobré, to je jedna z príčin porážky," uvedomoval si kapitán Hurricanes Justin Williams. "To bol hlavný rozdiel medzi obidvoma tímami, Boston svoju šancu v početnej výhode využil."
Ďalší duel, ktorý je na programe v noci zo štvrtka na piatok, tak môže ukončiť celú sériu a poslať Bruins do priamej bitky o Stanley Cup.
Ďalší zápas: Štvrtok 16. mája (piatok 17. mája 2:00 SELČ) v PNC Arene v Raleigh.