carter hart

Philadelphia odohrala prvý zápas na americkej pôde po návrate z NHL Global Series a opäť uspela. Po piatkovom víťazstve v pražskej O2 arene nad Chicago Blackhawks 4:3 doma vo Wells Fargo Center porazila New Jersey 4:0. Brankár Carter Hart k tomu pomohol prvým čistým kontom v kariére.
Zo Slovákov sa predstavil len Tomáš Tatar, jeho Montreal Canadiens po predĺžení podľahli Buffalo Sabres 4:5. Tretí stredajší zápas suverénne ovládli Vancouver Canucks, ktorí nastrieľali do bránky Los Angeles Kings osem gólov.

Hart sa zapísal do histórie Flyers
Hart si vo svojom 33. dueli v NHL pripísal premiérovú nulu vďaka 25 úspešným zákrokom. Vo veku 21 rokov a 57 dní sa tak stal najmladším brankárom v dejinách Flyers, ktorý neinkasoval. Doteraz sa týmto primátom pýšil Dominic Roussel (22 rokov a päť dní), ktorý udržal čisté konto 27. februára 1992 proti Calgary Flames. Ivan Provorov a Travis Konecny prispeli k výhre gólom a asistenciou.
"Každý zápis do histórie je samozrejme veľmi príjemný. Je dôležité, že sme do nášho prvého domáceho zápasu nastúpili s veľkým nasadením. Fanúšikovia mali dôvod na radosť a bol to pre nás všetkých dôležitý úspech," povedal Hart.

Obranca Provorov v polovici zápasu využil presilovú hru a otvoril skóre. V čase 40:33 v ďalšej početnej výhode zvýšil Kevin Hayes a po ďalších 24 sekundách sa presadil Sean Couturier. V 52. minúte zavŕšil skóre Travis Konecny, ktorý tak nadviazal na dvojgólové predstavenie z Prahy.
New Jersey prehralo prvé tri zápasy v ročníku prvýkrát od sezóny 2015-16 a má na konte len jeden bod. "Liga je vyrovnaná a všetci sú dobrí. Musíme hrať lepšie v oslabeniach a v presilových hrách. Musíme sa zlepšiť," povedal obranca P.K. Subban, júnová posila Devils z Nashville Predators.

Eichel riadil výhru Sabres
O víťazstve Buffala rozhodol po 90 sekundách predĺženia Marcus Johansson, ktorý z pravého kruhu premenil prihrávku Colina Millera. Druhú asistenciu si pripísal hrdina zápasu Jack Eichel, ktorý mal na konte až štyri body za dva góly a rovnaký počet prihrávok.
"Našli sme cestu k zisku dvoch bodov. To je dôležité. Oni majú skvelý tím. Potvrdzuje to ich hra. Sú rýchli, šikovní s pukom, veľa forčekujú a je veľmi ťažké proti nim hrať," cenil si Eichel úspech proti Canadiens.
Buffalu sa podarilo bodovať štyrikrát za sebou v úvode prvýkrát od sezóny 2009-10, keď malo z piatich duelov na konte štyri výhry a jednu prehru po nadstavení. Devätnásťročný obranca Rasmus Dahlin pomohol k tretiemu víťazstvu v tomto ročníku dvoma asistenciami.

Eichelov druhý zásah proti Canadiens

Jednotka draftu 2018 sa presadila aj vo štvrtom dueli v sezóne a polepšila si na sedem bodov za gól a šesť asistencií. V teenagerskom veku si dlhšiu sériu na štarte sezóny pripísali len Drew Doughty (2009-10) a Larry Murphy (1980-81), ktorí bodovali päťkrát za sebou.
Montreal prvýkrát vo svojej histórii hral vo všetkých troch dueloch na začiatku sezóny predĺženie, pritom vo všetkých troch zápasoch prehrával minimálne o dva góly. K zisku bodu v Buffalu prispel dvomi gólmi a asistenciou Joel Armia. "Ukázali sme veľký charakter, ale na druhej strane zaspíme a potom to musíme doháňať," uviedol kouč Canadiens Claude Julien.
Skóre zápasu otvoril v šiestej minúte Victor Olofsson, ktorý dal aj svoj šiesty gól v 10. zápase v NHL v kariére v presilovej hre. To sa mu podarilo ako štvrtému hráčovi v dejinách súťaže po Jeffovi Nortonovi, Sylvainovi Turgeonovi a Craigovi Norwichovi.
Ešte v úvodnom dejstve otočil stav Armia, ktorý sa najskôr presadil vo vlastnom oslabení a potom aj v presilovej hre. V druhej časti však vyrovnal Eichel, ktorý v 35. minúte aj otočil stav. Po 47 sekundách tretej tretiny zvýšil na 4:2 Jeff Skinner. Jesperi Kotkaniemi a Ben Chiarot potom svojimi gólmi poslali duel do predĺženia.
Tatar za takmer 15 minút na ľade nepremenil tri strelecké pokusy a odsedel si dva menšie tresty. Po troch odohraných zápasoch má na konte jeden gól a jednu asistenciu.

Johanssonov víťazný gól v predĺžení

Canucks majú po kanonáde prvé body
Vancouver začal sezónu dvomi zápasmi na ľade súperov a po porážkach s Edmonton Oilers (2:3) a Calgary Flames (0:3) si v prvom domácom vystúpení napravil chuť. Canucks v prvom domácom vystúpení rozdrvili Angeles 8:2. J.T. Miller zažiaril štyrmi bodmi za gól a tri asistencie, Brandon Sutter prispel dvomi gólmi a prihrávkou.
Večer v Rogers Arene sa niesol v slávnostnom duchu, pretože domáci oslavujú 50 sezón v lige. Pred zápasom bol slávnostne predstavený nový kapitán tímu, celkovo 14. v histórii klubu. Stal sa ním dvadsaťštyriročný útočník Bo Horvat. Posledným, kto nosil v kanadskom tíme na drese kapitánske 'C', bol švédsky útočník Henrik Sedin (2010-2018).