ducks-1

Nashville Predators - Anaheim Ducks 2:3 po predl. (stav série: 2:2)
Úplne rovnakým výsledkom ako zápas číslo jeden sa skončil aj štvrtý duel finálovej série Západnej konferencie. Z triumfu 3:2 po predĺžení sa opäť radovali hostia, tentoraz to však bol Anaheim, ktorý vyrovnal stav v sérii na 2:2.

Rozhodujúci moment duelu nastal v čase 70:25, keď Corey Perry od mantinelu nahodil puk pred bránku Nashvillu, kde sa od korčule domáceho obrancu P.K. Subbana odrazil za chrbát bezmocného gólmana Pekku Rinneho.
"Verili sme, že v predĺžení môžeme uspieť," vyhlásil Corey Perry. "Sme skúsené mužstvo, zažili sme toho už veľa. Tentoraz sme tie skúsenosti dokázali využiť."
Ducks vstúpili do zápasu ako uragán. Prvá tretina sa odohrávala výlučne v ich réžii. Kalifornský celok prestrieľal súpera 14:2, navyše sa zaslúžene dostal do vedenia.
Útočník Rickard Rakell si v čase 11:30 našiel ideálne miesto na zakončenie, prevzal prihrávku od Cama Fowlera a bekhendom sa nemýlil. Pre Rakella to bol už siedmy gól v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
Predators sa do úvodnej sirény z inkasovaného gólu neotriasli a znovu nekapitulovali len vďaka skvelému Rinnemu. Až v druhej tretine pridali, z úvodného tlaku ale vyrovnanie nevzišlo.
Udrelo sa tak znovu na druhej strane. Ducks predviedli krásnu akciu, keď na dve prihrávky prešli celé klzisko, Nick Ritchie vypálil spoza obrancu Romana Josiho a trafil presne do horného rohu Rinneho bránky.
"Bol to z našej strany skvelý zápas," pochvaľoval si Corey Perry. "Chceli sme hodiť nevydarený zápas číslo tri za hlavu, čo sa nám podarilo. Náš výkon bol oveľa lepší."
Hoci sa duel dlho vyvíjal úplne jasne, v závere priniesol zaujímavú zápletku. Hráči Ducks totiž v záverečných dvanástich minútach hneď štyrikrát putovali na trestnú lavicu. Tým umožnili súperovi, aby sa dostal do tlaku.
V čase 53:33 sa od modrej čiary oprel do puku P.K. Subban a vykresal pre svoj tím nádej, len 36 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času sa potom v skrumáži pred bránkou presadil Filip Forsberg.
Švédsky útočník, ktorý znamenal pre bránku Anaheimu permanentné nebezpečenstvo, trafil vo štvrtom zápase v play off v rade, čím stanovil nový rekord klubu.
Napriek tomu sa Predators do trháku v sérii nedostali, o výhre Ducks rozhodol veterán Perry. Nashville tak na svojom ľade padol po dlhých desiatich zápasoch play off a séria sa do Kalifornie sťahuje za nerozhodného stavu 2:2.
Hrdina zápasu: John Gibson (ANA)
V závere tretej časti dvakrát inkasoval, veľa ďalších šancí súpera ale zneškodnil. V predĺžení pôsobil veľmi istým dojmom.
Ďalší zápas série: Sobota 19:15 (Nedeľa 1:15 SEČ) v Anaheime