Panik

Chicago Blackhawks v stredu uťali sériu troch neúspechov, keď porazili New York Rangers 6:3. Výdatne im k tomu pomohol aj Richard Pánik, ktorý prihral na tri góly. Slovenský útočník zažil prvý trojbodový zápas v sezóne a rozšíril svoje konto na 13 bodov.
Poriadne rozbehnutí Calgary Flames prišli ukázať svoju formu do novej haly Little Caesars Arena, lenže poriadne narazili. Detroit Red Wings ich odprevadili debaklom 8:2, Tomáš Tatar vyšiel naprázdno.

Boston Bruins utrpeli štvrtú porážku v rade, keď odchádzali z ľadu Anaheim Ducks s prehrou 2:4. Zdeno Chára mal prvýkrát v sezóne v kabíne svojho rodáka Petra Cehlárika, ktorého Bruins v pondelok povolali z farmy. Dvadsaťdvaročný krídelník strávil na ľade viac ako osemnásť minút, bodovo sa však nepresadil.
Chicago Blackhawks - New York Rangers 6:3
Dvaja zo širšieho okruhu favoritov boli pred vzájomným stretnutím v úplne odlišných pozíciách. Rangers od konca októbra neprehrali a Blackhawks naopak po sľubnom začiatku začali trochu uvädať.
To však nemalo vplyv na konečný výsledok. Žiaril najmä Artem Anisimov, ktorý nastrieľal svoj prvý hetrik v NHL, a Pánik, pre ktorého to bol s tromi asistenciami na konte najvydarenejší zápas sezóny.
"Dnes sa dobre pohyboval okolo bránky a bol za to odmenený," pochválil Anisimova kouč Chicaga Joel Quenneville. "Zároveň to bola asi ideálna cesta, ako sa cez nich dostať," dodal.
"Držal nás Henrik Lundqvist, ale v tretej časti sme doplatili na chyby, ktoré sme vytvorili," zhrnul zápas tréner Rangers Alain Vigneault, ktorý po piatom góle poslal do bránky namiesto Švéda Ondřeja Pavelca.
Ten síce chytil sedem z ôsmich striel, porážke však už nezabránil ani on.

Detroit Red Wings - Calgary Flames 8:2
Red Wings sa vydarila dokonalá odveta za zápas z minulého štvrtka, keď z haly Flames odišli porazení 3:6.
Vysoká výhra je dielom vynikajúcej prvej tretiny, ktorú domáci ovládli v pomere 4:1, a najmä hry v presilovkách. Detroit využil štyri zo šiestich príležitostí a vďaka Dylanovi Larkinovi navyše pridal aj gól v oslabení.
"Zvyčajne robia veci, z ktorých sú góly. Dnes urobili veci, ktoré nás priviedli k výhre." pochválil kouč Jeff Blashill trio Larkin, Anthony Mantha a Andreas Athanasiou. Títo traja mladíci spolu nazbierali deväť bodov.
Na strane Calgary stojí treba spomenúť predĺženie bodovej série Johnnyho Gaudreaua na 8 zápasov, v ktorých sa do štatistík zapísal už 14krát.
Tomáš Tatar nevyužil dva strelecké pokusy a v aktuálnej sezóne ostal na cifre 7 bodov. Martin Frk nenastúpil vinou zranenia triesel z utorkového tréningu a tímu by mal chýbať asi týždeň.

Anaheim Ducks - Boston Bruins 4:2
Viac ako 40 streleckých pokusov nestačilo na body Bruins v zápase proti Ducks. John Gibson v bránke bol (takmer) nepriestrelný a stal sa jednou z hviezd večera. Prekonali ho len Danton Heinen a v úplnom závere aj Noel Acciari, ale to bolo naozaj málo.
V drese Anaheimu si Antoine Vermette pripísal asistenciu na víťazný gól Nicka Ritchieho a symbolicky tak oslávil 1000. zápas v NHL. Podarilo sa mu to ako 17. v poradí z aktívnych hráčov.
Obranca Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade cez 25 minút, čo bolo suverénne najviac z tímu. V hodnotení účasti na ľade však skončil s číslom -3. Peter Cehlárik naskočil na prvý zápas v sezóne, do štatistík sa však nezapísal. Rodák zo Žiliny debutoval v NHL vo februári tohto roka a odohral 11 zápasov, v ktorých si pripísal dve asistencie.

1. Artem Anisimov (CHI): 3 góly, plus/mínus 3, 5 striel
2. Richard Pánik (CHI): 3 prihrávky, plus/mínus 1, 3 strely
3. John Gibson (BOS): 2 inkasované góly, 40 zákrokov