jt020817_169

Richard Pánik bol jedným zo strojcov výhry Chicaga na ľade Minnesoty. Slovenský útočník zaznamenal gól, pridal aj asistenciu a stal sa treťou hviezdou zápasu. Marián Hossa v drese víťazov nebodoval. V čase 63:09 rozhodol o víťazstve 4:3 po predĺžení kapitán Jonathan Toews a celkovo si hlavný hrdina večera pripísal tri body za gól a dve asistencie.

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks 3:4 po predl.
Toews rozuzlil zápas po vylúčení Ryana Sutera za faul na slovenského forvarda Mariána Hossu. Gólmana Darcyho Kuempera prekonal pri hre štyroch proti trom z dorážky po strele Duncana Keitha a ukončil sériu ôsmich porážok za sebou vo vzájomných zápasoch v základnej časti.
Chicago viedlo 2:0 i 3:2 a nakoniec oslavovalo napriek tomu, že Wild dvakrát vyrovnali. V polovici úvodného dejstva otvoril skóre Ryan Hartman, ktorý skóroval v treťom zápase za sebou a polepšil si na 13 gólov v sezóne. Po 69 sekundách druhého dejstva zvýšil Nick Schmaltz, ktorý si nakorčuľoval pred bránku na Toewsovu prihrávku. Asistoval pri tom aj Pánik.

Wild do 28. minúty vymazalo stratu, keď trafili Jared Spurgeon a Zach Parise, ale Chicagu v čase 37:24 opäť získal náskok Pánik. Uvoľnil ho Niklas Hjalmarsson a slovenský forvard zasunul pri ľavej tyčke puk za Kuempera. Predĺženie zariadil gólom tri minúty a tri sekundy pred koncom tretej tretiny Erik Haula.
Vďaka Toewsovi ale Chicago oslávilo tretiu výhru za sebou a na druhom mieste Centrálnej divízie znížilo svoju stratu na vedúcich Wild na päť bodov. "Bolo to pre nás dôležité víťazstvo. Potrebovali sme uspieť, aby sme zostali na kontakt. Mali sme dobrý začiatok a je škoda, že sme v závere inkasovali, ale máme dva body a to je dôležité," vyhlásil tréner Chicaga Joel Quenneville.
Momenty večera:
1. Chicago prelomilo sériu neúspechov s Wild
Blackhawks sa v základnej časti NHL radovali po dueli proti Minnesote prvýkrát 11. januára 2015. Vďaka víťazstvu 4:3 po predĺžení na ľade Wild ukončili sériu ôsmich porážok vo vzájomných zápasoch.
2. Toewsov večer
Kapitán Chicaga Jonathan Toews žiaril. Najskôr si v druhej tretine pripísal asistencie pri góloch Nicka Schmaltza a Richarda Pánika, potom v predĺžení v presilovke rozhodol zápas.
3. Kane vo forme
Útočník Blackhawks Patrick Kane si vďaka asistencii polepšil na 16 bodov za šesť gólov a 10 asistencií z posledných 15 zápasov.

Hviezdy večera:
1. Jonathan Toews (CHI): 1 gól, 2 asistencie, 5 striel
2. Jared Spurgeon (MIN): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely
3. Richard Pánik (CHI): 1 gól, 1 asistencia, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je 11 zápasov. Bruce Cassidy, ktorý sa po odvolaní Clauda Juliena posunul z pozície asistenta na post hlavného kouča, prvýkrát povedie Boston Bruins v dueli proti San Jose Sharks. Kapitán Pittsburgh Penguins Sidney Crosby môže na ľade celku Colorado Avalanche útočiť na hranicu 1000 bodov v NHL. K míľniku mu chýbajú len dva.