panik2

Nielen záver Global Series v Štokholme, ale aj ďalších jedenásť duelov okorenilo sobotný program NHL. Zo slovenských hráčov sa presadil Richard Pánik, ktorý dvakrát asistoval pri výhre tímu Chicago Blackhawks nad Carolina Hurricanes po predĺžení. Slovenský forvard sa dočkal po siedmich zápasoch bez bodu a jeho prvá asistencia v dueli znamenala aj míľnik 100 bodov v NHL. Tomáš Tatar naopak začal svoju tretiu stovku bodov, keď prihral na jediný gól Detroit Red Wings do bránky Columbus Blue Jackets. Český útočník Tomáš Hertl zažiaril gólom a dvoma asistenciami pri hladkej výhre San Jose Sharks nad Vancouver Canucks.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:4 po predl.
Tím Chicago Blackhawks potvrdil úlohu favorita, keď zvíťazil na ľade tímu Carolina Hurricanes 4:3 po predĺžení a po dvoch porážkach sa tak dočkal úspechu.
Víťazný gól strelil útočník Brandon Saad, ktorý v čase 61:44 prekonal brankára Scotta Darlinga a zaznamenal siedmy zásah v ročníku.
"Najdôležitejšie je, že sme tento zápas dokázali zvládnuť," vyhlásil Brandon Saad. "Vedel som, že sa dostávam do šancí. Bolo otázkou času, kedy mi to tam spadne. Je to skvelý pocit."
Pod úspech Chicaga sa výrazne podpísal aj slovenský útočník Richard Pánik, ktorý si pripísal dve asistencie a objavil sa v štatistikách po siedmich dueloch bez bodu. Najprv sa v druhej tretine podieľal na prvom góle Alexa DeBrincata a oslávil 100 bodov v NHL. V záverečnej časti pridal aj prihrávku na gól Gustava Forslinga a absolvoval tak tretí dvojbodový zápas v sezóne.
Hurricanes viedli po dvoch tretinách 3:1, ale záver zápasu vôbec nezvládli. Carolina si najmä na konci duelu nevedela rady s brankárom Antonom Forsbergom, ktorý zažiaril 35 úspešnými zákrokmi.

Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets 1:2 po náj.
Súboj tímov Detroit Red Wings a Columbus Blue Jackets sa zmenil na obrovskú drámu. Z triumfu 2:1 po nájazdoch sa nakoniec radovali Blue Jackets.
Dramatický duel musela rozhodnúť až deviata séria nájazdov, v ktorej sa presadil hosťujúci obranca Jack Johnson. Na druhej strane naopak neuspel ďalší obranca Trevor Daley.
"Už som si skoro mohol hodiť mincu, koho na nájazd pošlem," usmial sa tréner Blue Jackets John Tortorella. "Niekoľko hráčov mi povedalo, aby som ukázal na Jacka. Bola to správna voľba."
Columbus sa v riadnom hracom čase ujal vedenia už po 67 sekundách hry, keď udrel Artemi Panarin. Detroit vyrovnal až v čase 46:11, keď Andreas Athanasiou po prihrávke Tomáša Tatara strelil svoj druhý gól v sezóne.
O enormnej vyrovnanosti zápasu svedčí aj bilancia streleckých pokusov, ktorá je vzácne vyrovnaná. Detroit vypálil na bránku súpera 33 pukov, Columbus 32.

New York Rangers - Edmonton Oilers 4:2
Hráči tímu New York Rangers demonštrovali skvelú momentálnu formu, v domácom prostredí zdolali tím Edmonton Oilers 4:2 a pripísali si už šieste víťazstvo v rade.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal skúsený útočník Rangers Rick Nash, ktorý strelil dva góly. V sezóne má na konte už šesť zásahov.
"Hráme rýchlo a predovšetkým jednoducho," vyhlásil Rick Nash. "Keď strácame puky v strednom pásme, sami sa dostávame do problémov. Keď sa nám ale darí jednoduchý prechod do útočného pásma, sme nebezpeční."
Oilers mali nakročené k dobrému výsledku, po góloch Jesse Puljujarviho a Connora McDavida ešte päť minút pred koncom druhej tretiny viedli 2:1, ale Rangers troma gólmi úplne otočili skóre.
Tím z Madison Square Garden sa navyše mohol spoľahnúť na príspevok gólmana Henrika Lundqvista, ktorý si pripísal 27 úspešných zákrokov.
Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 5:4 po náj.
Odveta za jarné finále Stanley Cupu sa podarila tímu Nashville Predators, ktorý pred svojimi fanúšikmi prestrieľal Pittsburgh Penguins 5:4 po nájazdoch.
Útočníci domácich Kyle Turris a Craig Smith v drese domácich zaznamenali po dvoch bodoch za gól a asistenciu, Filip Forsberg pripojil dve asistencie.
Penguins nezvládli predovšetkým sekvenciu v druhej tretine, keď inkasovali tri góly za necelé tri minúty. V nájazdoch boli úspešnejší domáci, víťazný gól dal v tretej sérii Filip Forsberg.

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 5:0
San Jose Sharks potvrdili dobrú aktuálnu formu, keď na svojom ľade porazili Vancouver Canucks 5:0 a tešili sa z piatej výhry z posledných šiestich zápasov.
Mamutí podiel na úspechu kalifornského celku mal útočník Tomáš Hertl. Český reprezentant už po 48 sekundách otvoril skóre, keď zužitkoval prihrávku Justina Brauna a prekonal gólmana Jacoba Markstroma. Pre Hertla to bol tretí zásah v sezóne.
Hertl mal prsty aj v dvoch góloch Logana Couturea, ktorý sa najprv presadil vo vlastnom oslabení a v úplnom závere pridal aj druhý gól do odkrytej bránky. Ďalšie dva zásahy pripojil Chris Tierney.
Gólman Aaron Dell sa v bránke Sharks blysol fantastickým výkonom, pripísal si 41 úspešných zákrokov a oslávil čisté konto.

Ďalšie sobotné výsledky:
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 1:4
Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:1 po predl.
New Jersey Devils - Florida Panthers 2:1
Philadelphia Flyers - Minnesota Wild 0:1
St. Louis Blues - New York Islanders 2:5
Arizona Coyotes - Winnipeg Jets 1:4

Mužstvo Toronto Maple Leafs oslávilo druhú výhru nad tímom Boston Bruins za 24 hodín. Mitch Marner, Morgan Reilly a James Van Riemsdyk si pripísali po dvoch bodoch za gól a prihrávku. Obranca Bostonu Zdeno Chára predviedol tri hity a zblokoval tri pokusy súpera.
Jediný gól stačil Minnesote k triumfu na ľade Philadelphie. V čase 51:08 ho strelil Jason Zucker. Gólman Devan Dubnyk zažiaril čistým kontom a 32 úspešnými zákrokmi.
New Jersey ukončilo sériu štyroch porážok v rade, keď v domácom prostredí zdolalo Floridu 2:1. Víťazný gól strelil skúsený útočník Kyle Palmieri.
Hráči New York Islanders vybojovali cenný triumf na ľade St. Louis Blues, kde zvíťazili 5:2. Brankár Thomas Greiss podporil úspech Islanders 35 úspešnými zákrokmi.
1. Aaron Dell (SJS): 0 inkasovaných gólov, 41 úspešných zákrokov
2. Rick Nash (NYR): 2 góly, 5 striel, 19:00 čas na ľade
3. Devan Dubnyk (DAL): 0 inkasovaných gólov, 32 úspešných zákrokov